خبر
علوم   فن آوری های نوین  

دستیابی ترکیه به بیشترین سرعت اینترنت 5G

می متالز - شرکت مخابراتی ترکسل به‌تازگی اعلام کرده است که موفق شده به بیشترین سرعت در شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G دست پیدا کند.

به گزارش می متالز، شرکت مخابراتی ترکسل به‌تازگی اعلام کرده است که موفق شده به بیشترین سرعت در شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G دست پیدا کند. با توجه به گسترش روزافزون محبوبیت شبکه نسل پنجم اینترنت همراه، بسیاری از کشورهای جهان با همکاری اپراتورها و شرکت‌های مخابراتی بزرگ سعی دارند به توسعه و برقراری این شبکه بپردازند تا برای کاربران و مشترکان خود خدمات پرسرعت اینترنت 5G را به ارمغان بیاورند. بدین‌ترتیب هر یک از اپراتورها در کشورهای مختلف با یکدیگر به رقابت تنگاتنگی پرداخته‌اند تا بتوانند هرچه سریع‌تر امکان بهره‌مندی از خدمات شبکه اینترنت 5G را فراهم کرده و نام خود را به‌عنوان نخستین شرکت‌های مخابراتی که توانسته‌اند نسل پنجم اینترنت همراه را راه‌اندازی و بهره‌برداری کنند، در جهان به ثبت برسانند.

حالا به‌تازگی شرکت ترکسل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که توانسته است با همکاری با شرکت مخابراتی اریکسون به بیشترین سرعت در شبکه نسل پنجم اینترنت دست پیدا کند و با رسیدن به سرعت 283.2 گیگابایت بر ثانیه یک رکورد جدید به نام خود به ثبت برساند. این تست و آزمایش سرعت بر روی یک گوشی هوشمند مجهز به قابلیت پشتیبانی از 5G انجام شده است که به متخصصان مربوطه اجازه برقراری شبکه اینترنت را با پهنای باند یک هزار مگاهرتز و فرکانس 3.5 گیگاهرتز می‌داد. شرکت مخابراتی ترکسل در ترکیه سال‌هاست که با همکاری غول‌های تکنولوژی همچون سامسونگ، هوآوی و اریکسون در نظر دارد به توسعه زیرساخت‌های لازم برای شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی نسل پنجم اینترنت همراه (شبکه 5G) بپردازد. در صورتی که اینترنت به سرعت283.2 گیگابایت بر ثانیه برسد، کاربران و مشترکان قادر خواهند بود یک فیلم سینمایی دو ساعته را تنها در عرض هفت ثانیه و یک آلبوم موسیقی با ۱۲ آهنگ را تنها در 0.2 ثانیه دانلود و دریافت کنند.

کد خبر: 48989
تاریخ: 1398/05/17 - 18:18
منبع: دنیای اقتصاد

ترکسل  نسل پنجم اینترنت  اریکسون 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بلومبرگ:

افزایش تقاضای نفت در ۲۰۲۳ متوقف می‌شود

می متالز - یک شرکت انرژی اعلام کرد: رشد تقاضای نفت تا سال ۲۰۲۳ میلادی متوقف می‌شود، اما اهداف زیست محیطی سازمان ملل متحد محقق نمی‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما