خبر
آهن و فولاد   خودرو  
به درخواست کارخانه های خودروسازی کشور انجام شد؛

تولید محصولات سرد نوردیده سخت و نیم‌سخت در فولاد مبارکه

می متالز - کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه از تولید محصولات سرد نوردیدۀ سخت و نیمه‌سخت(HARD, ۱/۲HARD, ۱/۴HARD, ۱/۸ HARD) مورد درخواست شرکت‌های خودروسازی کشور در شرکت فــولاد مبارکه خبر داد.

به گزارش می متالز، علیرضا ناصری در این خصوص گفت: به‌منظور بی‌نیازی هرچه بیشتر از واردات ورق‌های خاص، واحد متالورژی و روش‌های تولید با اتکا به دانش فنی و تکنولوژی موجود در فولاد مبارکه، طراحی محصولات خاص موردنیاز صنایع داخلی کشور را در دستور کار خود قرار داده تا صنایع داخلی از واردات این قبیل محصولات بی‌نیاز باشند و از خروج ارز نیز جلوگیری شود.

وی با تأکید بر این‌که تولید فولادهای سخت و نیمه‌سخت همواره از درخواست‌های قطعه‌سازان صنایع خودروسازی بوده است، گفت: به همین منظور دست‌یابی به دانش فنی، طراحی و تولید این محصولات در فولاد مبارکه هدف‌گذاری شد.
ناصری با بیان این‌که فولادهای نوار باریک در دو حالت عملیات حرارت‌پذیر و معمولی قابل‌ تولیدند، ادامه داد: این فولادها می‌توانند پس از تولید نهایی در کارخانۀ فولادسازی و یا به‌صورت محصول نیمه‌آماده در اختیار مشتریان قرار گیرد.

وی افزود: بسته به میزان عناصر آلیاژی و کاربرد مدنظر، می‌توان بر روی این محصولات انواع مختلفی از عملیات‌های حرارتی و مکانیکی انجام داد؛ ازاین‌رو فولادهای نوار باریک معمولا به‌صورت آنیل‌شده و یا آنیل و اسکین‌ پاس‌شده، نوردسردشده و یا عملیات‌حرارتی‌شده به بازار عرضه می‌شوند.
کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه با اشاره به این‌که فولادهای نوار باریک در صنایع مختلفی نظیر صنایع خودروسازی، صنایع الکتریکی و تولید برخی فولادهای ابزار، نظیر تیغۀ اره مورد استفاده قرار می‌گیرند، افزود: این نوع فولادها با دو استاندارد EN۱۰۱۳۹ و EN۱۰۱۳۲ تولید می‌شوند. ضمن این‌که عملیات نواربری آن‌ها نیز می‌تواند به‌صورت مجزا در کارخانۀ مشتری یا کارخانۀ فولادساز انجام گیرد.

وی گفت: اخیرا با توجه به شرایط به‌وجودآمده در بازار فولاد کشور، تقاضاهای مختلفی از طرف صنعت خودروسازی برای شرکت فولاد مبارکه ارسال شده است که بر همین اساس، این شرکت برای تولید این نوع گریدها اقدام کرد.
ناصری در تشریح ساختار این نوع فولادها تصریح کرد: در این روش، محصول نورد سردشده، پس از انجام فرایند آنیلی، مجددا در معرض نورد سرد قرار می‌گیرد. در این مرحله، میزان کاهش ضخامت به میزان و استحکام موردنیاز بستگی دارد. پس از این مرحله، فرایندهای نهایی نظیر موج‌گیری، کنترل کیفی و نواربری نیز بر روی محصول انجام می‌شود.

وی گفت: آزمایش‌های انجام‌شده و نتایج به‌دست‌آمده از موفقیت‌آمیز بودن تولید آزمایشی این نوع محصول حکایت دارد.
کارشناس واحد متالورژی در پایان از همکاری نواحی تولیدی، دفتر فنی نورد، واحد برنامه‌ریزی نورد سرد، مدیریت فروش و بازاریابی، مدیریت آزمایشگاه‌ها و به‌ویژه کارکنان واحد تمپرمیل تشکر و قدردانی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی خبر داد:

۵ شرکت بورسی برترین ایران شدند/ سهم ۱۰۰ شرکت از صادرات ۹۴ درصدی

می متالز - مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اعلام اینکه ۹۴.۶ درصد صادرات و ۳۷ درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به ۱۰۰ شرکت است، ۵ شرکت برتر ایران را معرفی کرد که در بورس حضور دارند.
 

سرمایه‌گذاری هیوندای در تولید برقی‌ها

می متالز - گروه خودروسازی هیوندای‌موتور که برند مادر کیا‌موتور نیز محسوب می‌شود اعلام کرد که بنا دارد تا سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی را در یک استارت‌آپ بریتانیایی انجام دهد که با هدف تولید ون‌های برقی تا سال ۲۰۲۱ فعالیت می‌کند.
 زارعی:

مردم نمی‌توانند در ماراتُن پیش فروش خودرو ثبت‌نام کنند/ روش ثبت نام اصلاح شود

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید علیرغم فروش نقدی خودرو، بسیاری از مردم تاکنون نتوانستند خودرو خود را تحویل بگیرند، در واقع پیش فروش باید متناسب با ظرفیت تولید خودروسازان باشد و ضمانت اجرایی نیز داشته باشد.
 نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه استان تهران؛

افزایش تولید داخلی با چاشنی کمک گمرک و وزارت "صمت"

می متالز - هرگونه اقدامات سختگیرانه و ایجاد محدودیت و یا دامن زدن به موضوعاتی که صرفاً این روز‌ها توسط برخی افراد و برخلاف دستور مقام معظم رهبری در تسهیل و برطرف نمودن موانع کسب و کار؛ عمل می کند. نتیجه‌ی جز ایجاد دلسردی و عدم اطمینان در فضای روانی افکار عمومی صورت نخواهد داشت.
 مدیرعامل فولاد مبارکه:

صنعت ایران در شرایط تحریم‌ به رشد و بالندگی رسید

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: دشمنان قسم‌خورده جمهوری اسلامی به خیال خام خود، با ایجاد شرایط سخت و تحریم‌ها، راه پیشرفت و ترقی را بر کشور ما سد می‌کنند، اما صنعت کشور ما امروز به رشد و بالندگی قابل‌ملاحظه‌ای رسیده است.
 در راستای تحقق استراتژی "ساخت داخل" انجام می شود

اقدامات مبارکه، گل گهر و ذوب آهن در بومی سازی

می متالز - شرکت های بزرگ فولادساز به تازگی با تعریف سرفصل های بومی سازی قطعات و تجهیزات، برنامه ها و اقدامات خود در این حوزه را اعلام کردند. در این گزارش بخش هایی از اقدامات انجام شده در این حوزه، در سه شرکت مبارکه، گل گهر و ذوب آهن منعکس شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما