خبر
زغال سنگ   برق  

84 نیروگاه زغالسنگ آلمان در لیست تعطیلی؛ هدف حفظ کره زمین است

می متالز - آلمان 84 نیروگاه که با برق تولید می کند را با هدف نجات کره زمین تعطیل می کند. 40درصد از برق تولیدی این کشور با استفاده از زغالسنگ تامین می شود.

به گزارش می متالز به نقل از وب سایت Livekindly آلمان به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان زغالسنگ جهان 84 نیروگاه زغالسنگ را به منظور نجات کره زمین تعطیل می کند. در اوایل سال 2019 میلادی این کشور طی اطلاعیه ای تلاش خود را برای رسیدن به اهداف کاهش انتشار گاز دی اکسیدکربن عنوان کرد.

در اوایل سال جاری میلادی حدود 40 درصد از برق آلمان به وسیله زغالسنگ تولید می شد. آلمان انرژی های پاک و تجدیدپذیر را با استفاده از نور خورشید و باد جایگزین زغالسنگ می کند و از سال 2038 وابسته به انرژی های تجدیدپذیر خواهد شد.

زغالسنگ بزرگترین بخش اقتصادی اتحادیه اروپا است و در این بین آلمان بیشترین سهم را در اختیار دارد ومسئول انتشار یک سوم از گاز دی اکسید کربن ناشی از تولید برق است. آلمان حدود نیمی از برق مورد نیاز اتحادیه اروپا را از زغالسنگ قهوه ای تولید می کند. زغالسنگ قهوه ای نسبت به دیگر انواع زغالسنگ میزان بیشتری گاز دی اکسید کربن تولید می کند.

کشورهای مصرف کننده زغال سنگ به دلیل تاثیر سوخت های فسیلی بر کره زمین تمایل به جایگزینی آنها دارند.

در این مدت از سال 2019 میلادی، تولید زغالسنگ آلمان حدود یک پنجم کاهش یافته است و غالبا انرژی های تجدید پذیر نورخورشید و باد جایگزین آن شده است. تا سال 2040 میلادی انرژی های تجدیدپذیر 65 تا 80 درصد برق آلمان را تولید خواهند کرد.

آلمان در نظر دارد بیش از 45 میلیون دلار برای کاهش خسارت ها در مناطق تولیدکننده زغال سنگ صرف کند اما برخی بر این باورند که روند کار کند است.

کد خبر: 49311
تاریخ: 1398/05/20 - 12:24
منبع: ایمیدرو

نیروگاه زغالسنگ آلمان  برق  کره زمین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت فولاد خوزستان خبر داد:

پایداری شبکه برق اضطراری فولاد‌سازی حاصل شد

می متالز - یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سال‌های اخیر، در بحث پایداری شبکه برق اضطراری فولادسازی بود. در مواقع قطع و نوسانات شبکه برق بخصوص در حوادثی مثل سقوط دکل‌های برق شبکه سراسری که در سال‌های اخیر اتفاق افتاد، به منظور جلوگیری از هرگونه خسارت و حادثه در خط تولید می‌بایست، بلافاصله برق اضطراری در مدار قرار گیرد، لذا در سال‌های متمادی داشتن یک سیستم مطمئن، پایدار و یکپارچه برق اضطراری در بخش فولاد سازی، به یک دغدغه جدی برای شرکت فولاد خوزستان تبدیل شده بود.
 

رشد تولید برقی‌ها در قاره‌ سبز

می متالز - خبرگزاری بلومبرگ پیش‌بینی کرده است یکه‌ تازی تلاش‌های فزاینده برای ترویج حمل و نقل برقی در سال ۲۰۲۰ از چین به اروپا تغییر مکان خواهد داد.
 

مدیریت مصرف برق در تابستان ۹۸ چقدر آورده داشت؟

می متالز - مدیرعامل توانیر با تاکید بر پیشتازی صنعت برق در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، از مدیریت مصرف برق در تابستان ۹۸ و ۷هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی در این زمینه خبر داد.
 

کدام کشورها بیشترین تلفات برق را دارند؟

می متالز - بر اساس آمارها، میانگین جهان در میزان تلفات شبکه انتقال توزیع و فوق‌ توزیع برق، ۳/ ۸ درصد شناخته شده و چین کمترین میزان تلفات با عدد ۵/ ۵ درصد و عراق با عدد ۶/ ۵۰ درصد، بیشترین میزان تلفات برق را دارند.
 هفته آینده؛

مشکلات نیروگاه‌های تولید برق در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بررسی می شود

می متالز - کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی هفته آینده به بررسی مشکلات نیروگاه‌های تولید برق می پردازد.
 

حادثه برق گرفتگی در معدن دلیجان سه کشته و مجروح برجا گذاشت

می متالز - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: بر اثر بی احتیاطی در یکی از معادن شهرستان دلیجان، یک نفر از کارگران فوت شد و ۲ نفر از آنان مصدوم شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما