خبر
نفت   قیر و روانکارها  
دبیر انجمن پالایشی ها:

شرکت های روغن ساز با کاهش ۶ تا ۲۳ درصدی قیمت خوراک سودده شدند

می متالز - دبیر کل انجمن پالایشی ها گفت: با تعیین نرخ جدید خوراک شرکت های تولیدکننده روغن و قیر، شرکت های این صنعت سود ده شده اند.

به گزارش می متالز، ناصر عاشوری در نشست خبری گفت:پس از واگذاری پالایشگاه‌ها به بخش خصوصی و طبق تکلیف دولت، قیمت‌ محصولات از آذر سال گذشته توسط انجمن پالایشی ها انجام و براساس نرخ فوب خلیج فارس قیمت دلار به نرخ نیمایی و نشریه پلتس انجام شد تا با نوسان قیمت هر یک از این مولفه‌ها، بهای خوراک نیز افزایش یا کاهش یابد.

وی افزود: در سال 97 شرکت‌های پالایشی با توجه به حجم سرمایه‌گذاری بین 4 الی 9 درصد سود داشتند اما سود شرکت‌های روغن‌ساز استفاده کننده از خوراک لوب‌کات بین  15 تا 31 درصد بود. در این میان با افزایش یا کاهش قیمت نفت، قیمت خوراک نیز طبق فرمول تغییر می کند اما دستگاه‌های نظارتی در مورد قیمت‌گذاری اعمال نظر می کنند.

عاشوری ادامه داد: بنابراین با تعیین نرخ جدید خوراک واحدهای روغن سازی و قیرسازی و کاهش ۶ تا ۲۳ درصدی قیمت خوراک، شرکت های این صنعت سود ده شده اند و قرار است با برگزاری جلسه‌ای در وزارت نفت، تکلیف قیمت گذاری در صورت افزایش قیمت نفت نهایی شود.

کد خبر: 49555
تاریخ: 1398/05/22 - 14:47
منبع: بورس پرس

نفت  ناصر عاشوری  خوراک  روغن سازی و قیرسازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نفت برنت ۶۰ دلار و ۲ سنت

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت افزایش به ۶۰ دلار و ۲ سنت رسید.
 

دادوستد بیش از ۴۵ هزار تن فرآورده‌ هیدروکربوری در آخرین هفته مردادماه

می متالز - شنبه کالاهای برش سبک شرکت پتروشیمی نوری، برش سنگین، گاز پروپان صنعتی، گاز مایع صنعتی و هگزان پتروشیمی بندر امام و قطران عمده ذوب آهن اصفهان در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهند شد.
 

افزایش صادرات غیرنفتی ایران به ترکیه

می متالز - صادرات غیر نفتی ایران به ترکیه از افزایش چشمگیری برخوردار شده است.
 رصد وضعیت تقاضا در بازار ارز

ضربه‌گیر آینده نوسان دلار چیست؟

می متالز - در پنجمین روز هفته، دلار و سکه روز کم نوسانی داشتند؛ اولی تنها با ۱۰ تومان افزایش به بهای ۱۱ هزار و ۶۶۰ تومان و دومی با رشد ۱۰ هزار تومانی به بهای ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان رسید.
 

هاویستو: نگاه فنلاند به اینستکس مثبت است

می متالز - وزیر خارجه فنلاند در نشست خبری با همتای ایرانی خود تاکید کرد که این کشور برای ایفای نقش اتحادیه اروپا در برجام تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.
 

شیوه تجارت نفت در بورس انرژی

می متالز - بخش خصوصی می‌تواند با خرید نفت از بورس بخشی از مشکل صادرات را برطرف کند، به شرط آنکه وزارت نفت و بورس انرژی به‌عنوان متولیان امر مانع برای ورود سرمایه‌گذاران ایجاد نکنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما