خبر
نفت   قیر و روانکارها  
دبیر انجمن پالایشی ها:

شرکت های روغن ساز با کاهش ۶ تا ۲۳ درصدی قیمت خوراک سودده شدند

می متالز - دبیر کل انجمن پالایشی ها گفت: با تعیین نرخ جدید خوراک شرکت های تولیدکننده روغن و قیر، شرکت های این صنعت سود ده شده اند.

به گزارش می متالز، ناصر عاشوری در نشست خبری گفت:پس از واگذاری پالایشگاه‌ها به بخش خصوصی و طبق تکلیف دولت، قیمت‌ محصولات از آذر سال گذشته توسط انجمن پالایشی ها انجام و براساس نرخ فوب خلیج فارس قیمت دلار به نرخ نیمایی و نشریه پلتس انجام شد تا با نوسان قیمت هر یک از این مولفه‌ها، بهای خوراک نیز افزایش یا کاهش یابد.

وی افزود: در سال 97 شرکت‌های پالایشی با توجه به حجم سرمایه‌گذاری بین 4 الی 9 درصد سود داشتند اما سود شرکت‌های روغن‌ساز استفاده کننده از خوراک لوب‌کات بین  15 تا 31 درصد بود. در این میان با افزایش یا کاهش قیمت نفت، قیمت خوراک نیز طبق فرمول تغییر می کند اما دستگاه‌های نظارتی در مورد قیمت‌گذاری اعمال نظر می کنند.

عاشوری ادامه داد: بنابراین با تعیین نرخ جدید خوراک واحدهای روغن سازی و قیرسازی و کاهش ۶ تا ۲۳ درصدی قیمت خوراک، شرکت های این صنعت سود ده شده اند و قرار است با برگزاری جلسه‌ای در وزارت نفت، تکلیف قیمت گذاری در صورت افزایش قیمت نفت نهایی شود.

کد خبر: 49555
تاریخ: 1398/05/22 - 14:47
منبع: بورس پرس

نفت  ناصر عاشوری  خوراک  روغن سازی و قیرسازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معاملات مشکوک سه بانک و ۱۲ شرکت در روز ثبت چند رکورد جدید

می متالز - در روزی که شاخص بورس و دو سه متغیر دیگر رکوردهای جدیدی ثبت کردند، سهام سه بانک و ۱۲ شرکت بورسی و فرابورسی در فهرست معاملات مشکوک قرار گرفتند.
 

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت نفت در معاملات روز جمعه با افزایش اندکی همراه شد و بازار این کالا را همراه با بازارهای سهام با روند افزایشی قیمت همراه کرد.
 

قیمت سبد نفتی اوپک به کمتر از ۶۶ دلار رسید

می متالز - قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پایان هفته به زیر ۶۶ دلار برای هر بشکه رفت که پایین‌ترین قیمت از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون بوده است.
 رویترز اعلام کرد؛

حرکت نفت در مسیر صعود

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲۳ سنت افزایش به ۶۴ دلار و ۸۵ سنت رسید
 جدیدترین نظرسنجی سالانه رویترز نشان داد؛

قیمت نفت تا پنج سال دیگر همین است

می متالز - جدیدترین نظرسنجی سالانه رویترز از متخصصان نشان داد که انتظارات بلندمدت درباره قیمت‌های نفت در حدود ۶۵ تا ۷۰ دلار در هر بشکه ثابت مانده است.
 امروز رقم می خورد؛

عرضه نفتای ترش شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در بورس انرژی

می متالز - امروز در بورس انرژی نفتای ترش شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس عرضه خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما