خبر
ریلی و راه آهن  
یارمحمدی:

اختصاص اعتبار ۴ هزار میلیاردی برای راه آهن چابهار-زاهدان؛ پروژه سه ساله تکمیل می‌شود

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: خوشبختانه اخیرا هیأت دولت، اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان را برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان مصوبه کرده و امیدواریم این اعتبارات به موقع و در زمان های مقرر اختصاص یابد.

به گزارش می متالز، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به روند اجرای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان، گفت: بر اساس آمارها این پروژه حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و خوشبختانه روند اجرای آن مثبت و قابل قبول است.

اختصاص اعتبار 4 هزار میلیاردی برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:خوشبختانه اخیرا هیأت دولت، اعتباری بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان را برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان مصوبه کرده و امیدواریم این اعتبارات به موقع و در زمان های مقرر اختصاص یابد.

راه آهن چابهار-زاهدان در صورت اختصاص اعتبار 3 ساله تکمیل می شود

قطعا در صورت اختصاص اعتبارات لازم از سوی دولت، پروژه  راه آهن چابهار به زاهدان طی مدت سه سال اجرایی و تکمیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: قطعا در صورت اختصاص اعتبارات لازم از سوی دولت، پروژه  راه آهن چابهار به زاهدان طی مدت سه سال اجرایی و تکمیل خواهد شد.

یارمحمدی ادامه داد: در شرایط کنونی قرارگاه خاتم الانبیاء اجرای پروژه مذکور را بر عهده داشته و در ماه های اخیر روند اجرای پروژه مثبت و روبه رشد بوده است.

بخش های باقی مانده راه آهن چابهار-زاهدان مربوط به عملیات های روسازی است

وی درباره شرایط کنونی پروژه راه آهن چابهار- زاهدان، گفت: قطعه چابهار تا زاهدان به طول 580 کیلومتر است، البته بخش های دشوار پروژه در سال های اخیر از جمله ساخت پل و تونل انجام شده و بخش های باقی مانده بیشتر مربوط به عملیات های روسازی است.

نقش استراتژیک راه آهن چابهار-زاهدان در شکوفایی بندر چابهار

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، درباره نقش استراتژیک راه آهن چابهار-زاهدان، گفت: اجرای این پروژه قطعا نقش به سزایی در شکوفایی بندر چابهار خواهد داشت، در شرایط کنونی میزان بارگیری و تخلیه در بندر حدود 8/5 میلیون تن است که بر اساس برنامه ریزی ها حدود 6 میلیون تن این کالاها و محصولات باید از طریق خطوط ریلی جابه جا شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

موافقت شورای اقتصاد کشور با اجرای فاز دوم مجتمع پارس فولاد سبزوار

می متالز - سومین جلسه کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد در سال۹۸ با تصویب اجرای فاز دوم مجتمع پارس فولاد سبزوار همراه بود.
 

کاهش 5 درصدی حمل بار ریلی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام این‌که بر اساس آمار سهم حمل و نقل بار در سیستم ریلی کشور در ۴ ماه ابتدای امسال ۵ درصد کاهش یافته است، گفت: گزارش نهایی کمیسیون عمران مجلس در این رابطه به روسای قوای مقننه و مجریه ارسال خواهد شد.
 خجسته در تشریح عملکرد فراکسیون "مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری" مطرح کرد:

دست سران مافیای قاچاق زیر تیغ فراکسیون

می متالز - رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری گفت: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با شناسایی ۳۱ نفر از سران مفاسد اقتصادی در بانک‌ها و قاچاقچیان، جلوی بسیاری از رانت‌ها و باندبازی‌ها را گرفته است.
 حسینی کیا تاکید کرد:

افزایش تولید خودرو اولویت مدیرعامل جدید ایران خودرو

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:باید خودرو ارزان قیمت، رقابت پذیر و صادراتی تولید کنیم تا در خاورمیانه قدرت رقابت با کشورهای خودروساز را داشته باشیم.
 سعیدی تشریح کرد:

بررسی جزییات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در کمیته مالیاتی مجلس

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، نشست امروز کمیته مالیاتی کمیسیون متبوعش با موضوع بررسی جزییات طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را تشریح کرد.
 انارکی مطرح کرد؛

شرط اصلی برای حذف صفر از پول ملی؛ بسترسازی مناسب اقتصادی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حذف ۴صفر از پول ملی بدون ایجاد ثبات اقتصادی نه تنها به کاهش تورم کمک نمی‌کند بلکه بار تورمی را افزایش می‌دهد، گفت: لازمه حذف ۴ صفر؛ کاهش وابستگی اقتصادی به درآمد نفت و کنترل بازار سوداگرانه است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما