خبر
اقتصاد   گاز   پتروشیمی  
امینی مطرح کرد:

اشتغال بیش از ۲ هزار نفر در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های استان ایلام/ پارک پتروشیمی احداث می‌شود

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اکنون بیش از ۲هزار نفر در بخش‌های مختلف پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های استان ایلام مشغول به کار هستند و با راه‌اندازی پارک پتروشیمی در این استان حدود ۷۰۰ نفر دیگر مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش می متالز، سلام امینی با اشاره به ساخت پارک پتروشیمی در استان ایلام با هدف شیرین‌سازی گاز، گفت: استان ایلام دارای 11درصد گاز کشور است و از آنجا که بخشی از چاه‌های گازی موجود در استان ایلام ترش است در کنار پالایشگاه گاز، واحد شیرین‌سازی تاسیس شده و در ادامه پارک پتروشیمی احداث کردند که آخرین واحد این پتروشیمی باعنوان الفین چند سالی است در دست ساخت قرار گرفته البته دولت قول راه‌اندازی آن را تا پایان سال داده است.

استان ایلام دارای 11درصد گاز کشور است و از آنجا که بخشی از چاه‌های گازی موجود در استان ایلام ترش است در کنار پالایشگاه گاز، واحد شیرین‌سازی تاسیس شده و در ادامه پارک پتروشیمی احداث کردند که آخرین واحد این پتروشیمی باعنوان الفین چند سالی است در دست ساخت است البته دولت قول راه‌اندازی آن تا پایان سال داده است.

شیرین‌سازی گاز به دلیل جلوگیری از آلودگی هوا و محیط زیست ضروری است

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شیرین‌سازی گاز به دلیل جلوگیری از آلودگی هوا و محیط زیست ضروری است، ادامه داد: اکنون بیش از 2هزار نفر در بخش‌های مختلف پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های استان ایلام مشغول به کار هستند و با راه‌اندازی پارک پتروشیمی در این استان حدود 700 نفر دیگر مشغول به کار خواهند شد.

امکان تولید همه نوع محصولات پلاستیکی در مراکز پتروشیمی ایلام

وی با بیان اینکه باید صنایع‌دستی پالایشگاه‌ها را ایجاد کرد چراکه اشتغال و  ارزش‌افزوده بسیاری را ایجاد می‎کنند، افزود: امکان تولید محصولات پلاستیکی در همه نوع در این مراکز پتروشیمی وجود دارد که درصورت توسعه می‌توان به تولید گسترده رسید.

ساخت دو پارک پتروشیمی "بنزین پیرولیز" و "پلی پروپیلن" و ساخت یک مجتمع پلی‌پروپیلن نیز در ایلام

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه در ایلام ساخت دو پارک پتروشیمی "بنزین پیرولیز" و "پلی پروپیلن" و ساخت یک مجتمع پلی‌پروپیلن نیز در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: تاکنون تجهیزات و لایسنس طرح مجتمع پلی‌پروپیلن به‌طور کامل خریداری شده و پیش‌بینی می‌شود، این طرح 150هزار تنی در مدت زمان کمتر از 2 سال آماده بهره‌برداری شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با هدف بررسی موضوع استیضاح وزیر نفت

ادامه نشست کمیسیون انرژی مجلس به فردا موکول شد

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه نشست این کمیسیون با موضوع استیضاح وزیر نفت به فردا موکول شد.
 

انتشار شماره جدید نشریه الکترونیکی پیام پتروشیمی

می متالز - صد و بیست و هفتمین نشریه الکترونیکی پیام پتروشیمی ویژه آذرماه ماه منتشر شد.
 رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران:

صنعت نفت از ظرفیت‎های بخش خصوصی بهره‎مند شود

می متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سهم کم بخش خصوصی از سبد مدیریتی اقتصاد کشور، گفت: نمایشگاه صنایع پایین‌دستی نفت می‌تواند قدرت برابری ایجاد کند تا از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.
 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:

ادامه بررسی استیضاح وزیر نفت در ۱۷ آذر ماه

می متالز - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: ادامه بررسی استیضاح وزیر نفت به دلایلی همچون نیاز به توضیح بیشتر سوالات و محور‌های مطرح شده ازسوی نمایندگان به ظهر روز یکشنبه ۱۷ آذرماه موکول شد.
 الماسی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی:

بررسی استیضاح وزیر نفت به ۱۷ آذرماه موکول شد/ گران شدن بنزین؛ دلیل اصلی استیضاح

می متالز - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: بررسی استیضاح وزیر نفت به دلایلی همچون نیاز به توضیح بیشتر سوالات و محورهای مطرح شده به دو هفته آینده موکول شد.
 کشت‌زر با اشاره به بهره‌برداری از فاز اول بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه مطرح کرد:

ضرورت درنظرگرفتن بیمه بیکاری برای نیروهای تعدیل شده بید بلند۲

می متالز - نماینده مردم بهبهان در مجلس گفت: فاز نخست پالایشگاه بید بلند۲ در بهبهان باعنوان بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه به بهره‌برداری رسید اما باید برای ۴ و ۵۰۰ نیروی تعدیل شده، بیمه بیکاری در نظر گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما