خبر
پتروشیمی  
معاون وزیر صمت:

وزارت صنعت تمرکز ویژه ای بر تامین مواد اولیه خواهد داشت

می متالز - معاون وزیر صمت گفت: به منظور جلوگیری از تکرار اتفاقات سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت تمرکز ویژه‌ای بر تامین مواد اولیه پتروشیمی‌ها خواهد داشت.

به گزارش می متالز، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکل تامین مواد اولیه در کشور گفت: یکی از مسائلی که ما در سال گذشته به آن مواجه بودیم مشکل تامین مواد اولیه پتروشیمی‌ها بود که متاسفانه در فضای بورس با قیمت‌های مختلف و بعضا بسیار گران ارائه می‌شد.

وی در ادامه افزود: به منظور جلوگیری از تکرار اتفاقات سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت تمرکز ویژه‌ای بر تامین مواد اولیه پتروشیمی‌ها خواهد داشت.

معاون صنایع وزیر صنعت با اعلام اینکه در فضای تحریم تقاضا از سوی واحدهای صنعتی برای دوره‌ای بالا رفت، گفت: این اتفاق با وجود آن رخ داد که در عرضه مواد اولیه تغییری صورت نگرفته بود و فقط نگرانی واحدهای صنعتی باعث شکل گیری این فضا شده بود. با این وجود در بورس نیز تامین مواد برای واحدهای پتروشیمی دشوار شد و از این رو ما تلاش کردیم با ورود به این حوزه مشکلات را حل کنیم.

وی با اشاره به خروج غیرقانونی برخی کالاهای مربوط به پتروشیمی از کشور تصریح کرد: ما اخیرا در یک بازدید از انباری در شورآباد تهران متوجه شدیم که این انبار این مواد را در پاکت‌های متفاوتی بسته بندی و حتی از کشور خارج می‌کند از این رو تلاش می‌شود در کنار ساماندهی به این بازار نظارت بر چگونگی استفاده از این کالاها نیز افزایش پیدا کند.

مقیمی در ادامه گفت: در سال ۱۳۹۷، ۶.۶ میلیون تن تولید مواد پلیمیری داشتیم و واردات این کالا نیز به ۲۰۹ هزار تن کاهش یافته است. رصد بازار در سال گذشته نشان می‌دهد که وقتی فضا متلاطم باشد تغییرات فاحشی در تقاضا به وجود می‌آیند.

وی گفت: از این رو در قرارگاه رونق تولید که راه‌اندازی شده یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های وزارتخانه به وجود آوردن یک آرامش در بازار است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مقام رسمی بازار سرمایه مطرح کرد:

جزئیات اولین معامله عملیات بازار باز در فرابورس

می متالز - مقام رسمی بازار سرمایه جزییات اولین معامله عملیات بازار باز را تشریح کرد و گفت: درباره نحوه معاملات این اوراق تاکید کرد که تسویه این معاملات به صورت T+۰ است و در پایان هر روز معاملاتی، تسویه معاملات همان روز صورت می‌گیرد.
 معاون وزیر نفت در امور گاز:

عرضه گاز مایع در بورس انرژی در حال انجام است

می متالز - معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: عرضه گاز مایع در بورس انرژی از چند ماه گذشته به خوبی، با قیمت و مشتری مناسب در حال انجام است.
 کانون کارگزاران بورس اعلام کرد:

شرایط جدید بررسی توانایی سهامداران در معاملات آنلاین با حذف شرط دیپلم + متن

می متالز - کانون کارگزاران بورس با ابلاغ شرایط جدید سنجش توانایی سهامداران در معاملات آنلاین به شرکت های کارگزاری از حذف شرط دیپلم برای دریافت کد آنلاین خبر داد.
 

پنجمین بانک دولتی در بازار پایه فرابورس درج شد/ آخرین سود اعلامی

می متالز - بانک رفاه کارگران با سرمایه اسمی ۲.۳ هزار میلیارد تومانی به عنوان دویست و چهل و چهارمین نماد در تابلوی نارنجی بازار پایه فرابورس درج شد.
 در مراسم امضای تفاهمنامه سازمان بورس و مرکز نخبگان دانشگاه عالی دفاع ملی عنوان شد،

جذب نخبگان در بازار سرمایه یک فرآیند همه جانبه است

می متالز - سازمان بورس و اوراق بهادار و مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی، امروز تفاهم نامه همکاری امضا کردند .
 شاخص در کانال ۴۰۹ هزار واحدی:

فتح قله جدید

می متالز - شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۱۰۵۱۶ واحدی قله ۴۰۹ هزار واحدی را فتح کرد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۱۲۶ هزار و ۱۴ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۹۴ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۸۴۹ هزار واحد را نمایش داد. امروز آیفکس نیز ۵۲۷۶ واحد را ثبت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما