خبر
خودرو  

کور سوی امید برای نیسان

می متالز - بازار خودرو در نهایت روی خوشش را به نیسان نشان داد و این خودروساز توانست با رشد 1.4 درصدی فروش در ماه جولای، طلسم ۶ ماه روند نزولی را بشکند.

به گزارش می متالز، بازار خودرو در نهایت روی خوشش را به نیسان نشان داد و این خودروساز توانست با رشد 1.4 درصدی فروش در ماه جولای، طلسم ۶ ماه روند نزولی را بشکند. بر همین اساس فروش خودروهای نیسان در چین طی این ماه به ۱۰۸ هزار و ۳۴۳ دستگاه رسید. با این حال شرکت هوندا توانست نیسان را پشت سر بگذارد و با رشد 9.4 درصدی، ۱۱۵ هزار و ۹۵۰ دستگاه خودرو به فروش برساند. رشد فروش محصولات نیسان در چین می‌تواند کور سویی از امید را برای این برند ایجاد کرده باشد؛ چراکه طی چند ماه گذشته به‌دلیل چالش‌های فراوان مدیریتی، مالی و فروش که نیسان را محاصره کرده‌اند، فروش جهانی این برند ژاپنی به‌طرز قابل‌توجهی کاهش یافته است؛ اما جدی‌ترین این چالش‌ها که نیسان کماکان درگیر آن است بازداشت و برکناری کارلوس گوسن، رئیس پیشین نیسان به اتهام فساد مالی در نوامبر ۲۰۱۸ بود. از سوی دیگر نیسان با شرکت رنو، متحد فرانسوی خود نیز با مشکلاتی مواجه است و مدیران کنونی نیسان نسبت به سودآوری بیشتر رنو در این اتحاد ابراز نگرانی می‌کنند.

کد خبر: 49704
تاریخ: 1398/05/22 - 22:20
منبع: دنیای اقتصاد

بازار خودرو  نیسان  خودروساز  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت نفت در معاملات روز جمعه با افزایش اندکی همراه شد و بازار این کالا را همراه با بازارهای سهام با روند افزایشی قیمت همراه کرد.
 صلح تعرفه ای آغاز شد:

کلیات توافق میان آمریکا و چین به امضا رسید

می متالز - توافق اولیه تجاری میان چین و آمریکا درحالی به امضا رسید که با خواسته‌های پیشین «دونالد ترامپ» فاصله‌دارد. تحلیلگران اعتقاد دارند ناتوانی کاخ‌سفید برای تحمیل خواسته‌هایش بر پکن در کنار استفاده انتخاباتی از توافق، ترامپ را مجبور به امضای توافق کرد.
 اژدهای زرد چه مسیری در پیش دارد؟

آمارهای مثبت فولادی از چین

می متالز - رویترز روز گذشته در گزارشی نوشت میزان تولید فولاد خام چین در سال ۲۰۱۹ به رکورد تازه‌ای به میزان یک میلیارد تن صعود کرد که گفته می‌شود با رشد بازار املاک و در پی آن تقاضای انعطاف‌پذیر و بالا روبه‌رو است، زیرا پکن با افزایش هزینه‌های زیرساختی در تلاش است تا روند کاهشی رشد اقتصادی خود را کنترل کند. رویترز در این گزارش نوشت این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۸ رشدی ۳/ ۸ درصدی را نشان می‌دهد.
 فاز نخست صلح تجاری چین - آمریکا امضا شد

موج منفی علیه توافق پکن - واشنگتن

می متالز - اواخر روز چهارشنبه گذشته دونالد ترامپ توافق تجاری موقت خود با چین موسوم به فاز ۱ توافق تجاری را امضا کرد.
 

افزایش 8 درصدی تولید فولاد چین

می متالز - آمارهایی که صبح روز شنبه 18 ژانویه منتشر شده از رشد 8 درصدی تولید فولاد در چین حکایت دارد.
 

ثبت ضعیف‌ترین رشد اقتصادی ۲۸ سال اخیر چین

می متالز - رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ به کمترین سطح خود از سال ۱۹۹۲ رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما