خبر
اقتصاد   فلزات گرانبها  

حباب نرخ ارز و سکه تخلیه می‌شود

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از کاهش دوباره نرخ ارز در روزهای آتی خبر داد و گفت: این روند با سیاست‌های صحیح بانک مرکزی همچنان ادامه دارد.

به گزارش می متالز، محمدرضا پورابراهیمی، با اشاره به روند نزولی نرخ ارز و سکه در کشور، گفت: این روند با سیاست های صحیح بانک مرکزی همچنان ادامه خواهد داشت. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دلیلی برای صعودی شدن یکباره نرخ ارز وجود ندارد، افزود: مردم باید بدانند با توجه به روند نزولی نرخ ارز، دیگر نگهداری ارزهای خانگی و همچنین سکه به صلاح نیست.

وی با تاکید بر اینکه سکه و ارز نباید به عنوان کالای سرمایه ای لحاظ شود، تصریح کرد: با کاهش نرخ سکه و ارز ضررهای بسیاری متوجه افرادی که در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، در پاسخ به این سوال که چرا پیامدهای کاهش نرخ ارز و سکه در بازار مشهود نیست؟ گفت: در حال حاضر چون ثباتی در روند کاهشی نرخ ها رخ نداده، بازار نتوانسته از این رویه متاثر شود.

پورابراهیمی ادامه داد: با ثبات نرخ ارز و سکه همه کالاها در بازار درگیر کاهش نرخ ها خواهند شد. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حباب نرخ ارز و سکه در روزهای آتی تخلیه می شود، افزود: با تشکیل بازار متشکل ارزی نرخ ارز به کانال ۱۰ هزار تومان یا کمتر هم می رسد.

کد خبر: 49746
تاریخ: 1398/05/22 - 23:11
منبع: ایبنا

ارز  سکه  کمیسیون اقتصادی مجلس  محمدرضا پورابراهیمی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 خجسته در تشریح عملکرد فراکسیون "مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری" مطرح کرد:

دست سران مافیای قاچاق زیر تیغ فراکسیون

می متالز - رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری گفت: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با شناسایی ۳۱ نفر از سران مفاسد اقتصادی در بانک‌ها و قاچاقچیان، جلوی بسیاری از رانت‌ها و باندبازی‌ها را گرفته است.
 

صنایع پیشتاز در افزایش سرمایه بورسی‌ها

می متالز - در پی بررسی بحث افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی، صنایع پیشتاز در صنایع بورسی موردتوجه قرار گرفتند.
 فصل کوچ‌های موسمی در بورس

دیده‌بان بورس دوشنبه(28 مرداد)

می متالز - بازار سهام در حالی پا به معاملات امروز می‌گذارد که بازار جهانی همچنان سیگنال‌های موافقی ارسال نمی‌کند و سهم‌های مرتبط بورسی در جوی محافظه‌کارانه دادوستد می‌شوند. از آنجا که در دیگر بازارهای موازی هم فضا برای کسب سود مناسب نیست، سرمایه‌ها به دنبال اخباری نظیر افزایش سرمایه یا بهانه‌هایی از این دست، از یک گروه به گروهی دیگر یا از سهمی به سهم دیگر کوچ می‌کنند. انتظار می‌رود دست کم تا بروز نشانه‌های مثبت در بازار جهانی شاهد پیشروی بورس بر مبنای همین الگو باشیم.
 معاون ارزی پیشین بانک مرکزی: دولت به هشدارها توجه نمی‌کرد

خواب زمستانی در بحران ارزی

می متالز - معاون ارزی پیشین بانک مرکزی در گفت‌وگویی با ریشه‌یابی نوسانات ارزی در سال ۹۶ گفت: بانک مرکزی در آن زمان، با رصد عوامل نوسان‌ساز بحران ارزی را پیش‌بینی و به مسوولان ارشد دولت اعلام کرد، اما در سوی مقابل مسوولان دولتی واکنش مناسبی نسبت به این هشدارها نداشتند.
 

42 درصد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی به بخش نفت و گاز رسید+جدول

می متالز - مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: تا پایان سال 1397 بالغ‌ بر 67.87 میلیارد دلار جهت ارائه تسهیلات ارزی به طرح‌های مختلف از منابع صندوق توسعه ملی مسدود شده که بیش از 41 درصد آن خارج از روال قوانین صندوق و در قالب مصوبات بودجه‌ای و غیر‌بودجه‌ای بوده است.
 

جزئیات بخشش جرائم مالیاتی

می متالز - معاون سازمان امور مالیاتی ایران گفت: تمام مودیانی که تا پایان مهر برای پرداخت اصل مالیات اقدام کنند صد در صد جرایم آن‌ها بخشیده می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما