خبر
اقتصاد   فلزات گرانبها  

حباب نرخ ارز و سکه تخلیه می‌شود

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از کاهش دوباره نرخ ارز در روزهای آتی خبر داد و گفت: این روند با سیاست‌های صحیح بانک مرکزی همچنان ادامه دارد.

به گزارش می متالز، محمدرضا پورابراهیمی، با اشاره به روند نزولی نرخ ارز و سکه در کشور، گفت: این روند با سیاست های صحیح بانک مرکزی همچنان ادامه خواهد داشت. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دلیلی برای صعودی شدن یکباره نرخ ارز وجود ندارد، افزود: مردم باید بدانند با توجه به روند نزولی نرخ ارز، دیگر نگهداری ارزهای خانگی و همچنین سکه به صلاح نیست.

وی با تاکید بر اینکه سکه و ارز نباید به عنوان کالای سرمایه ای لحاظ شود، تصریح کرد: با کاهش نرخ سکه و ارز ضررهای بسیاری متوجه افرادی که در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، در پاسخ به این سوال که چرا پیامدهای کاهش نرخ ارز و سکه در بازار مشهود نیست؟ گفت: در حال حاضر چون ثباتی در روند کاهشی نرخ ها رخ نداده، بازار نتوانسته از این رویه متاثر شود.

پورابراهیمی ادامه داد: با ثبات نرخ ارز و سکه همه کالاها در بازار درگیر کاهش نرخ ها خواهند شد. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حباب نرخ ارز و سکه در روزهای آتی تخلیه می شود، افزود: با تشکیل بازار متشکل ارزی نرخ ارز به کانال ۱۰ هزار تومان یا کمتر هم می رسد.

کد خبر: 49746
تاریخ: 1398/05/22 - 23:11
منبع: ایبنا

ارز  سکه  کمیسیون اقتصادی مجلس  محمدرضا پورابراهیمی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 هفته جاری صورت می‌گیرد؛

ارائه گزارش عملکرد رئیس سازمان خصوصی‌سازی در کمیسیون اقتصادی

می متالز - هفته جاری نشستی با رئیس سازمان خصوصی‌سازی با موضوع استماع گزارش عملکرد سازمان مذکور در کمیسیون اقتصادی برگزار خواهد شد.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

افزایش ارزش بازار مس در بورس به 47 هزار میلیارد تومان

می متالز - مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: ارزش بازار مس در بورس در آغاز سال جاری 30 هزار میلیارد تومان بود و هم‌اکنون با رشد سهام مس ارزش آن به بیش از 47 هزار میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده است.
 پیش گشایش؛

حباب تهدید

می متالز - روز گذشته فاز اول قرارداد تجاری آمریکا و چین به امضا رسید و در پی آن حال بازار‌های جهانی بهتر از گذشته شده و نفت وارد کانال ۶۵ دلاری شد که همه این موارد خبر خوبی برای بازار سرمایه به شمار می رود. می متالز
 لاهوتی:

دولت به سمت تک‌ نرخی کردن ارز حرکت کند / دلار ۴۲۰۰ تومانی غیر کاربردی است

می متالز - رئیس کنفدراسیون صادرات با بیان اینکه رقم ۴۲۰۰ تومان برای ارز غیرکاربردی است، گفت: رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد اما وقتی در بودجه عدد ۸۵۰۰ تومان تعیین شد این شک را ایجاد کرده که نرخ دستوری است و بهتر است دولت به سمت شفافیت و تک‌ نرخی کردن ارز حرکت کنند تا رانت و فساد را از بین ببرند.
 

چرا قیمت در بازار خودرو بالا رفت؟ / پراید به ۵۱ میلیون تومان رسید

می متالز - پس از سهمیه‌ بندی و گرانی بنزین، تقاضا برای ارز و سکه افزایش یافت که همین مساله بازار خودرو را با رشد تقاضا و قیمت مواجه کرد تا جایی که کف قیمت از مرز ۵۰ میلیون تومان هم گذشت.
 

طلای معدن به تولید نمی‌رسد، قاچاق می‌شود

می متالز - برخی از رسانه‌ها خبر از قاچاق طلای کشور دادند، اما اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید طلا از کشور خارج نمی‌شود، اگر می‌شد بسرعت در بازار طلا نمایان می‌شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما