خبر
مسکن و ساختمان   درب و پنجره  

جلسه هیأت‌مدیره انجمن با برنامه فعال‌سازی کارگروه‌های تخصصی

می متالز - جلسه هیأت‌مدیره انجمن در، پنجره و نمای ساختمانی استان تهران روز یکشنبه مورخ 27/5/98 با حضور اعضای هئیت مدیره و جمعی از نمایندگان هیأت‌مدیره در انجمن برگزار شد.

به‌ گزارش می متالز، در این جلسه ضمن معرفی اعضای جدید انجمن، راهکارهای فعال‌سازی مجدد کارگروه‌های تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد  تا هر کارگروه برنامه‌های خود را ظرف یک هفته به انجمن ارائه دهد و با توجه به نیازهای صنف و صنعت در و پنجره، بر فعالیت بیشتر کارگروه‌های آموزش، استاندارد و کارگروه حقوقی تأکید گردید. در این خصوص تعیین شد تا کارگروه‌ها به‌صورت هفتگی نسبت به برگزاری جلسات و ارائه برنامه‌های آتی اقدام و به‌صورت ماهیانه گزارشات عملکرد را به اعضاء ارائه دهند.

همچنین در این جلسه گزارش جلسات برگزار شده با اداره استاندارد به مقوله استاندارد ارائه شد و نیاز مبرم این صنعت مطرح گردید و طبق گزارشات انشا... با همکاری اداره استاندارد، یک دوره آموزشی در خصوص استاندارد برگزار خواهد شد.

یکی از دستاوردهای انجمن حضور و مشارکت در برگزاری کمپین نما است که به همت شهرداری تهران و با اسپانسری انجمن در حال اجرا است این کمپین هر هفته در یک منطقه شهرداری برگزار و کارگاه‌های آموزشی حول طراحی و مهندسی و اجرای نما در آن برگزار می‌شود. و انجمن هم در این کمپین در 3 موضوع دوره‌های آموزشی برگزار خواهد نمود.

از مباحث دیگر جلسه تأکید بر اتمام قرارداد تیپ برای شرکت‌های مجری در و پنجره و نما بود که با توجه به خلاء‌های موجود در قراردادهایی که معمولاً از طرف واحدهای کارفرمایی به شرکت‌های مجری ارائه می شود، خسارات بسیاری را متوجه شرکت‌های پیمانکار و مجری می‌نماید که در این رابطه مقرر شد قرارداد تیپ که با همکاری واحد‌های حقوقی درحال اتمام هست فوراً در دستور کارکارگروه حقوقی قرار گرفته و با تکمیل آن در اسرع وقت در اختیار اعضا و شرکت‌ها قرار گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بلوک شیشه‌ای، متریالی ایده‌آل در معماری

می متالز - شیشه یکی از متریال‌های بسیار رایج در صنعت معماری و ساختمان‌سازی است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است. شیشه به‌دلیل شفافیت لازم و قابلیت عبور نور جایگاه ویژه‌ای هم در نماکاری ساختمان و هم در طراحی دکوراسیون به خود اختصاص داده است. شیشه در انواع مختلف تولید و برای مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 ویلا آپارتمان و طبقات شیشه‌ای در شهرک‌های فریزشده پایتخت احداث شد

فروش تراکم در بافت «ارزشمند»؟/ ساخت‌وسازهای بلندتر از سقف طرح تفصیلی

می متالز - چهره ساختمان‌ها در محله‌ها و نقاطی از پایتخت که در ضوابط طرح تفصیلی به‌عنوان بافت مسکونی ارزشمند معرفی شده‌اند و خط قرمز پررنگی برای مدل ساخت‌وساز در آنها تعریف شده، به‌طور محسوس تغییر کرده است.
 

«کوثر» ساختمان مرکزی اش را توسعه می دهد

می متالز - بیمه کوثر از برنامه توسعه خود خبر داده است.
 یارمحمدی با اشاره به روند بازسازی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

نوسازی مساکن با لحاظ شرایط اقلیمی و فرهنگی/ مطالعات دقیق برای اصلاح وضعیت ساختمان‌ها ضرورت دارد

می متالز - نماینده مردم زاهدان در مجلس می‌گوید: ای کاش در۴۰ سال گذشته اصلاح ساختمان‌های استان سیستان و بلوچستان با مطالعات علمی و مرتبط با جغرافیای منطقه صورت می‌گرفت تا علاوه‌بر حفظ بافت سنتی و تاریخی و فرهنگی با سرمایه کمتر خانه‌های مقاوم برای مردم ساخته می‌شد.
 یارمحمدی:

افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی؛ دولت بازار را ساماندهی کند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که قیمت مصالحی مانند آهن آلات و پروفیل ساختمانی بسیار بالا رفته است.
 فولادگر مطرح کرد:

ساماندهی بخش مسکن با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس گفت: اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه مسکن می تواند حوزه مسکن را سامان ببخشد و قطعا با اجرای این سیاست ها، قیمت مسکن تعدیل خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما