خبر
آهن و فولاد   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی  
مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان:

تغییر و تحول در راستای بهبود وضعیت است

می متالز - مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، استقبال از نمایشگاه فولاد امسال را زمینه ای برای ایجاد فرصت های مذاکره و تقویت هم افزایی بین صنایع اعلام کرد.

به گزارش می متالز، ایرج ترابی در چهارمین روز از نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته در اصفهان در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایراسین که آیا یازدهمین نمایشگاه فولاد توانسته مراحل رشد و بلوغ خود را نسبت به سال های گذشته طی کند، گفت: امسال نمایشگاه به لحاظ استقبال بسیار خوب مخاطبان و همینطور با نظرسنجی ها و ارزیابی هایی که در این چندروز بعمل آمده، متفاوت از سنوات گذشته بوده است و این استقبال، گویای این پیام است که که ما علاقمندیم در فضایی گردهم آییم و این گردهمایی، فرصتی برای مذاکره و هم افزایی است. وی تاکید کرد: با این پیام، تکلیف داریم که برنامه های نمایشگاه در سال آتی را با کیفیت بیشتری برگزار کنیم و اینجانب در مسئولیت روابط عمومی شرکت معظم فولاد مبارکه اصفهان، مکلف به برنامه ریزی دقیق تر در این زمینه، تبیین اهداف سازمانی خود در سال آینده متناسب با فضای نمایشگاهی و ارتباط بیشتر با مخاطبان هستم تا خروجی های خوبی حاصل شود و از این خروجی ها در راستای اهداف کلان سازمان استفاده کنیم.
ترابی در پاسخ به این پرسش که آیا توانسته اید از هم اکنون برای نمایشگاه بعدی رویکرد و اهداف جدیدی را تعریف کنید، توضیح داد: ما از یک سو باید مطابق با رویدادهایی که در برنامه سالیانه خود داریم، برنامه ریزی کنیم. از طرفی، بخشی از برنامه های نمایشگاه بصورت روتین دنبال می شود. ولی نکته مهم مربوط به صورت مسئله هایی است که در طول یک دوره زمانی تولید می شوند و شاید بطور ویژه بتوانیم برای آنها برنامه ریزی کنیم.
 وی در مورد اینکه آیا نکات شاخصی در این نمایشگاه حاصل شده است، پاسخ داد: البته براساس ارزیابی و نظرسنجی ها، شکاف هایی وجود دارند که باید شناسایی و برای رفع آن تلاش کنیم. 
 مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در مورد علت تغییروتحولات اخیر که در مناصب ارتباطی ایجاد شده است، اظهار کرد: هرگونه تغییر و تحول در راستای بهبود وضعیت است و در هر یک از ابعاد نرم افزاری، سخت افزاری و نیروی انسانی، بحث تغییر با هدف بهبود و تغییر جایگاه شغلی همکاران به منظور تجربه موقعیت های مختلف صورت می گیرد. همپنین، فضای انحصاری صرفا در یک شغل بودن ایجاد نمی شود که این به پیشرفت مجموعه کمک می کند. ترابی خاطر نشان کرد: نگاه این است که همه همکاران در بخش روابط عمومی از فضاهای مختلف اطلاع داشته باشند و اگر در جایی مشکلی پیش آمد، وقفه ای در کار ایجاد نشود. وی یاداور شد: تغییر چیدمان نیروی انسانی به پیشبرد اهداف سازمان کمک می کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

راهکار ژاپن برای کاهش هزینه های تولید فولاد

می متالز - بزرگترین تولید کننده فولاد ژاپن برای کاهش هزینه های تولید قصد تعطیل کردن کوره های ذوب آهن را دارد.
 

ورود انرژی های تجدیدپذیر به صنعت فولاد

می متالز - اولین شرکت تولید فولاد آمریکا که با انرژی باد کار می کند، به زودی آغاز به کار می کند.
 متال جانکشن خبر داد:

رشد ۵.۹۵ درصدی تولید فولاد در ایران

می متالز - آمارها از رشد ۵.۹۵ درصدی تولید فولاد در ایران در هفت ماه نخست سال ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حکایت دارند.
 مدیرعامل شرکت ملی فولاد عنوان کرد:

بازخورد اولتیماتوم کمیته تخصصی فولاد به زودی مشخص می شود

می متالز - مصوبه‌ای که کمیته تخصصی فولاد اعلام کرده است بر اساس نیاز بازار بوده ولی ما احساس می‌کنیم که نیاز داخل به این مقدار نیست لذا باید این مصوبه مجدداً مورد بررسی قرار بگیرد.
 عزیزالله عصاری:

تحلیل آخرین وضعیت «ومعادن» از زبان مدیرعامل/ هلدینگ توسعه معادن و فلزات با چه نگرشی اداره می‌شود؟

می متالز - مدیرعامل شرکت هلدینگ توسعه معادن و فلزات (ومعادن) از آخرین وضعیت شرکت و تحولات کلان اقتصادی و تأثیر آن بر وضعیت صنعت فلزات اساسی و معادن ایران ایران گفت.
 

وابستگی جزئی صنعت فولاد در حوزه های ابزار دقیق/ لزوم حرکت به سمت استفاده از معادن زیرزمینی

می متالز - مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: صنعت فولاد جزو صنایعی است که درصد عمده ای از آن در کشور داخلی سازی و بومی سازی شده و در تولید اکثر فرآیندهای تولید زنجیره فولاد خودکفا هستیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما