خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  
نماینده مجلس:

واگذاری بلوک ۶۰ درصدی هپکو به قرارگاه خاتم‌ یا بازگشت به دولت منتفی شد

می متالز - نماینده مجلس با اعلام تغییر سود ۳۰ میلیاردی هپکو به بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی از منتفی شدن واگذاری بلوک ۶۰ درصدی این سهم ارزان به قرارگاه خاتم‌الانبیا و یا بازگشت به دولت خبر داد.

به گزارش می متالز، علی اکبر کریمی با اشاره به وضعیت شرکت هپکو (که با قیمت 82 تومانی هر سهم یکی از 7 شرکت ارزان بازار سهام بشمار می رود) و زمزمه هایی مبنی بر واگذاری بلوک به قرارگاه خاتم گفت: طبق جلسه 11 شهریور با وزیر صنعت، رئیس قرارگاه خاتم و ... قرار بود این شرکت به این قرارگاه واگذار به دلیل وجود مراجع بالاتر واگذاری و لزوم طی مراحل قانونی، این جابجایی منتفی شد.

وی افزود: موضوع دیگر بازگشت سهام آن به دولت و فسق قرارداد با مالک فعلی و 60 درصدی به‌دلیل مشکلات مالی، حقوقی و انتخاب جایگزین مناسب بود که بنا بر اعلام وزیر صنعت به دلیل مشکلات دولت این اقدام در حال حاضر مقدور نیست اما پیگیری ها ادامه دارد.

کریمی ادامه داد: هپکو در سال 86 حدود 260 میلیارد تومان فروش و 30 میلیارد تومان سود داشت ولی از سال 95 تولید این شرکت متوقف و انبارهای آن خالی شد و با حدود 600 میلیارد تومان بدهی و وام‌های کلان، عملا به سمت نابودی و اضمحلال رفت. سهامدار جدید هم طی یک سال و نیم حضور، نتوانسته این شرکت را به حرکت درآورد.

براساس این گزارش، بعد از عدم فروش بلوک 60.72 درصدی هپکو در 12 دی و 25 بهمن 96، اواخر همان سال مذاکراتی برای واگذاری این بلوک به شرکت هیدرو اطلس انجام و با وجود مخالفت های نمایندگان مجلس و بروز حواشی و کارگری این بلوک به همان هیدرو اطلس واگذار شد ولی در ادامه به دلیل ادامه مشکلات عدیده و عدم پرداخت اقساط، سازمان خصوصی برنامه فروش بیش از 1.4 میلیارد سهم "تپکو" را در پیش گرفت که تاکنون نا موفق مانده است.

کد خبر: 54698
تاریخ: 1398/06/14 - 15:22
منبع: بورس پرس

هپکو  علی اکبر کریمی  قرارگاه خاتم  تپکو  هیدرو اطلس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کریمی مطرح کرد:

ارتقا ارزش پول ملی با برقراری ارتباط بانکی میان ایران و روسیه

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید از آنجایی که در ارتباط بانکی میان ایران و روسیه از پول ملی دو کشور استفاده می‌شود، ارزش پول ملی ایران افزایش می‌یابد.
 امام جمعه شهرستان بافت:

کارخانه احیاء مستقیم شماره یک فولاد بافت، نخستین افتتاح در سال رونق تولید است

می متالز - امام جمعه شهرستان بافت گفت: کارخانه احیاء مستقیم شماره یک فولاد بافت، نخستین کارخانه ای است که در سال نامگذاری امسال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، افتتاح می‌شود.
 

برگزاری جلسه رفع مشکلات شرکت های هپکو، آذرآب و واگن‌پارس

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و با توجه به نشست اخیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در استان مرکزی، بعدازظهر امروز (دوشنبه) جلسه‌ای برای رفع مشکلات شرکتهای هپکو، آذراب و واگن‌پارس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار خواهد شد.
 داستان خصوصی سازی های سال های گذشته پیچیده شده است

«اهلیت» حلقه مفقوده در خصوصی سازی

می متالز - در حالی موضوع «اهلیت داشتن» افرادی که شرکت های دولتی به آن ها تحت قانون خصوصی سازی واگذار می شود، مورد تاکید قرار می گیرد که هم اکنون کارخانه هایی مانند هپکو و آذرآب اراک با مشکلات جدی به دلیل خصوصی سازی های گذشته رو به رو شده اند.
 گزارش شورای اسلامی کار هپکو از جلسه دیروز استانداری:

خواستار تعیین وضعیت سریع مالکیت هپکو هستیم

می متالز - روز گذشته شورای اسلامی کار هپکو طی جلسه‌ای در استانداری خواستار بازگشت هپکو به دولت شد.
 وزیر خبر داد:

مهلت یک هفته ای سهامداران هپکو و آذرآب برای انتصاب مدیران شرکت ها/ کاهش صادرات مواد خام معدنی در سال جاری

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در بدترین حالت صادرات مواد خام معدنی به ۱۰ درصد هم نرسیده که امسال کاهش بیشتری خواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما