خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  
رئیس خانه معدن خراسان جنوبی:

زیرساخت معادن خراسان جنوبی مغفول مانده است

می متالز - باقری با گلایه مندی از اینکه متاسفانه قانون معدن نسبت به سایر قوانین از جمله قانون محیط زیست و منابع طبیعی در سیطره قرار دارد، گفت: زیرساخت معادن بسیار مغفول واقع شده است.

به گزارش می متالز، «علیرضا باقری» شامگاه (9 شهریور) در نشست توسعه و سرمایه گذاری خراسان جنوبی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: متاسفانه قانون معدن نسبت به سایر قوانین از جمله قانون محیط زیست و منابع طبیعی در سیطره قرار دارد و حتی شاهد صدور بخش نامه هایی از متولیان معدنی هستیم که روز به روز معدن نسبت به سایر عوامل توسعه ای عقب گذاشته تر می شود.

رئیس خانه معدن خراسان جنوبی گفت: مخالفت جدی محیط زیست و منابع طبیعی را با پل سازی، راه سازی و راه آهن نمی بینیم اما متاسفانه در حوزه معدن شاهد معارضات هستیم.

باقری با تاکید بر اینکه زیرساخت معادن بسیار مغفول واقع شده است، افزود: همچینین به ایجاد صنایع فرآوری در حوزه معدن کم توجهی شده است.

وی بیان داشت: براساس آخرین آمار دو معدن کار منطقه شاهکوه نهبندان را ترک کردند و منطقه ای که 450 نفر پتانسیل اشتغال داشته اکنون حدود 50 نفر مشغول فعالیت هستند.

رئیس خانه معدن خراسان جنوبی با اشاره به عدم اهمیت و توجه به فرسودگی ماشین آلات معدنی، ادامه داد: رقابت بخش دولتی با بخش خصوصی، در نظر گرفتن معادن در تسهیلات تبصره‌ای، مالیات‌ها و تسهیلات و تسهیل قوانین منابع طبیعی از دیگر درخواست های بخش معادن استان است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رونق تولید، متناسب با توسعه زیرساخت معادن

می متالز - معدنکاری در ایران قدمت دارد. ابوعلی سینا، نخستین فیلسوف و دانشمند ایرانی و نخستین کسی است که مواد معدنی را تقسیم کرد.
 

چالش نبود زیرساخت‌ها در نیمی از معادن خراسان جنوبی

می متالز - خراسان جنوبی از وجود ۶۰۰ معدن با پروانه فعالیت برخوردار است که تنها نیمی از آن با چالش زیرساخت‌هایی، چون برق مواجه نیستند و می‌توانند با ظرفیتی نزدیک به حداکثر دست به استخراج بزنند.
 رئیس خانه معدن خراسان جنوبی:

زیرساخت معادن خراسان جنوبی مغفول مانده است

می متالز - باقری با گلایه مندی از اینکه متاسفانه قانون معدن نسبت به سایر قوانین از جمله قانون محیط زیست و منابع طبیعی در سیطره قرار دارد، گفت: زیرساخت معادن بسیار مغفول واقع شده است.
 

درخواست‌های فعالان اقتصادی در سال رونق تولید

می متالز - حمایت از تولید صادرات محور و صنایع راهبردی، معافیت‌های مالیاتی، اصلاح قوانین تأمین اجتماعی، تأمین ریسک سرمایه‌گذاری، حذف قوانین سخت‌گیرانه، تأمین سرمایه موردنیاز واحدهای تولیدی، تضمین تسهیلات ارزان، جمع‌آوری منابع خرد مردم و بهره‌گیری از مدیران جوان از جمله درخواست‌های فعالان صنعت، معدن و تجارت در آیین گرامیداشت دهه تولید ملی بود.
 گلایه معدنکاران از مجریان

پای قوانین در میدان معادن لنگ می‌زند

می متالز - معادن خراسان جنوبی با وجود مزیت‌های زیاد، در دایره مشکلات اداری نظیر قوانین سخت برخی از سازمان‌ها محاصره شده‌اند.
 در کمیسیون معدن اتاق بازرگانی بیرجند مطرح شد؛

اعطای تسهیلات برای فرآوری محصولات معدنی سهل شود

می متالز - اعضای کمیسیون معدن اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به ضعیف بودن فرآوری محصولات معدنی در خراسان جنوبی مطرح کردند که اعطای تسهیلات در این زمینه باید سهل شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما