خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

واگذاری بلوک هپکو به دولت منتفی شد

می متالز - نماینده مجلس با اعلام تغییر سود ۳۰ میلیاردی هپکو به بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی از منتفی شدن واگذاری بلوک ۶۰ درصدی این سهم ارزان به قرارگاه خاتم‌الانبیا و یا بازگشت به دولت خبر داد.

به گزارش می متالز، علی اکبر کریمی با اشاره به وضعیت شرکت هپکو ( که با قیمت 82 تومانی هر سهم یکی از 7 شرکت ارزان بازار سهام بشمار می رود ) و زمزمه هایی مبنی بر واگذاری بلوک به قرارگاه خاتم گفت: طبق جلسه 11 شهریور با وزیر صنعت، رئیس قرارگاه خاتم و ... قرار بود این شرکت به این قرارگاه واگذار به دلیل وجود مراجع بالاتر واگذاری و لزوم طی مراحل قانونی ، این جابجایی منتفی شد.

وی افزود: موضوع دیگر بازگشت سهام آن به دولت و فسق قرارداد با مالک فعلی و 60 درصدی به‌دلیل مشکلات مالی، حقوقی و انتخاب جایگزین مناسب بود که بنا بر اعلام وزیر صنعت به دلیل مشکلات دولت این اقدام در حال حاضر مقدور نیست اما پیگیری ها ادامه دارد.

کریمی ادامه داد: هپکو در سال 86 حدود 260 میلیارد تومان فروش و 30 میلیارد تومان سود داشت ولی از سال 95 تولید این شرکت متوقف و انبارهای آن خالی شد و با حدود 600 میلیارد تومان بدهی و وام‌های کلان ، عملا به سمت نابودی و اضمحلال رفت. سهامدار جدید هم طی یک سال و نیم حضور ، نتوانسته این شرکت را به حرکت درآورد .

بعد از عدم فروش بلوک 60.72 درصدی هپکو در 12 دی و 25 بهمن 96، اواخر همان سال مذاکراتی برای واگذاری این بلوک به شرکت هیدرو اطلس انجام و با وجود مخالفت های نمایندگان مجلس و بروز حواشی و کارگری این بلوک به همان هیدرو اطلس واگذار شد ولی در ادامه به دلیل ادامه مشکلات عدیده و عدم پرداخت اقساط ، سازمان خصوصی برنامه فروش بیش از 1.4 میلیارد سهم «تپکو» را در پیش گرفت که تاکنون ناموفق مانده است .

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هپکو فعلا واگذار نمی‌شود!

می متالز - رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صمت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود و پس از آن نسبت به واگذاری دوباره هپکو اقدام خواهیم کرد.
 رئیس سازمان خصوصی سازی

هپکو قبل از واگذاری، بازسازی ساختاری می‌شود

می متالز - هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صنعت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود
 وقتی عوامل بازاری رنگ ببازند

بازار پایه| حباب بازار پایه هر روز سنگین‌ تر می‌ شود

می متالز - در ماه‌های قبل به دلایل رشد قیمت سهام در بازار پایه اشاره شده بود. بازاری که در آن سمت عرضه به لطف مقام ناظر در تنگنا قرار گرفته و در مواجهه با سیل نقدینگی این بازار توان مقابله ندارد. همین موضوع باعث شده که نمادهای بازار پایه مدت‌ها قبل وارد مدار حباب شوند.
 

وزیر نفت: ۳۰ میلیارد دلار طرح نیمه‌ کاره در بخش پتروشیمی داریم

می متالز - وزیر نفت گفت: در بخش پتروشیمی ۳۰ میلیارد دلار طرح نیمه‌کاره وجود دارد که بخش خصوصی می‌تواند سرمایه‌ گذاری کند.
 جوابیه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان:

کاهش ۲۶درصدی تولیدات خودروسازان موجب تنش قیمتی در بازار شد

می متالز - روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد کاهش ۲۶ درصدی میزان تولید خودرو در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، بر تنش قیمتی خودرو در بازار تأثیر فراوانی داشت.
 

سهام دو شرکت دولتی امروز روی میز فرابورس می‌رود

می متالز - سازمان خصوصی‌سازی بلوک‌های ۲۰ درصدی شرکت «پالایش نفت شیراز» و ۵۹.۰۲ درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین «هپکو» را امروز (یکشنبه) در فرابورس ایران عرضه می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما