خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

واگذاری بلوک هپکو به دولت منتفی شد

می متالز - نماینده مجلس با اعلام تغییر سود ۳۰ میلیاردی هپکو به بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی از منتفی شدن واگذاری بلوک ۶۰ درصدی این سهم ارزان به قرارگاه خاتم‌الانبیا و یا بازگشت به دولت خبر داد.

به گزارش می متالز، علی اکبر کریمی با اشاره به وضعیت شرکت هپکو ( که با قیمت 82 تومانی هر سهم یکی از 7 شرکت ارزان بازار سهام بشمار می رود ) و زمزمه هایی مبنی بر واگذاری بلوک به قرارگاه خاتم گفت: طبق جلسه 11 شهریور با وزیر صنعت، رئیس قرارگاه خاتم و ... قرار بود این شرکت به این قرارگاه واگذار به دلیل وجود مراجع بالاتر واگذاری و لزوم طی مراحل قانونی ، این جابجایی منتفی شد.

وی افزود: موضوع دیگر بازگشت سهام آن به دولت و فسق قرارداد با مالک فعلی و 60 درصدی به‌دلیل مشکلات مالی، حقوقی و انتخاب جایگزین مناسب بود که بنا بر اعلام وزیر صنعت به دلیل مشکلات دولت این اقدام در حال حاضر مقدور نیست اما پیگیری ها ادامه دارد.

کریمی ادامه داد: هپکو در سال 86 حدود 260 میلیارد تومان فروش و 30 میلیارد تومان سود داشت ولی از سال 95 تولید این شرکت متوقف و انبارهای آن خالی شد و با حدود 600 میلیارد تومان بدهی و وام‌های کلان ، عملا به سمت نابودی و اضمحلال رفت. سهامدار جدید هم طی یک سال و نیم حضور ، نتوانسته این شرکت را به حرکت درآورد .

بعد از عدم فروش بلوک 60.72 درصدی هپکو در 12 دی و 25 بهمن 96، اواخر همان سال مذاکراتی برای واگذاری این بلوک به شرکت هیدرو اطلس انجام و با وجود مخالفت های نمایندگان مجلس و بروز حواشی و کارگری این بلوک به همان هیدرو اطلس واگذار شد ولی در ادامه به دلیل ادامه مشکلات عدیده و عدم پرداخت اقساط ، سازمان خصوصی برنامه فروش بیش از 1.4 میلیارد سهم «تپکو» را در پیش گرفت که تاکنون ناموفق مانده است .

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

از ابتدا مخالف واگذاری هپکو بودم

می متالز - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: هپکو قربانی بی‌برنامگی مدیران و روند غلط خصوصی‌سازی است به طوری که از ابتدا مخالف واگذاری هپکو بودم.
 امام جمعه اراک عنوان کرد؛

مشکلات شرکت هپکو هرچه سریع تر رفع شود/ ضرورت حفظ انسجام در کشور

می متالز - نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: مسوولان امر بایستی هر چه سریع تر راه حلی اصولی برای رفع مشکلات شرکت هپکو اندیشیده و آن را عملیاتی سازند.
 

تجمع دانشجویان و طلاب در حمایت از کارگران هپکو

می متالز - تجمع دانشجویان انقلابی، تشکل‌های دانشگاه‌های کشور و طلاب حوزه علمیه قم در حمایت از کارگران شرکت هپکو قبل و بعد از نماز جمعه امروز در مصلی بیت‌المقدس شهر اراک برگزار و در آن بر لزوم حمایت از کارگران مظلوم شرکت هپکو تأکید شد.
 

خودمانی‌سازی یا خصوصی‌سازی از هپکو تا هفت‌تپه

می متالز - آقای رئیس‌جمهور! پاسخ حقوق معوّق کارگران، خشونت نیست؛ بازداشت وزیر و معاون و مدیرعامل‌هایی است که باعث معوق ماندن حقوق کارگران شده‌اند.
 

دلجویی شخصیت‌های مختلف دینی و انقلابی از کارگران هپکو

می متالز - جمعی از شخصیت‌های کشوری با حضور در اراک با تعدادی از کارگران شرکت هپکوی اراک دیدار و گفت‌وگو کردند.
 نشست خبری؛

تعیین تکلیف مدیریت لازمه رونق دوباره هپکو

می متالز - نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی: تعیین تکلیف مدیریت لازمه رونق دوباره هپکو است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما