خبر
سیمان و بتن   عمران و معماری  

رکود پروژه‌‌های عمرانی بازار فروش سیمان را خراب کرد

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس می‌گوید: رکود پروژه های عمرانی موجب کاهش فروش سیمان شده است در نتیجه باید با روش های ویژه زمینه افزایش صادرات این محصول فراهم شود.

به گزارش می متالز، حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی درباره وضعیت سیمان کشور، گفت: رکود موجود در کشور بر میزان استفاده از سیمان تولیدی اثرگذار بوده و مقدار زیادی از این محصول روی دست تولیدکنندگان باقی مانده است چراکه در حال حاضر پروژه‌های عمرانی دولت و ساخت و ساز مسکن و تولید در رکود به سر می‌برد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: سیمان تنها در ساخت و ساز مسکن و ساختمان‌های صنعتی به کار می‌رود بنابراین در صورتی که فعالیت چندانی در این  حوزه ها صورت نگیرد، سیمان استفاده نمی‌شود.

کارخانه های تولیدکننده سیمان در شرایط کنونی نمی‌توانند محصولات خود را در داخل به فروش رسانند

 وی اظهار کرد: در شرایط کنونی کارخانه های تولیدکننده سیمان نمی‌توانند محصولات خود را در داخل به فروش رسانند بنابراین باید زمینه صادرات بیشتر این محصول فراهم شود حال آنکه موانع صادرات سیمان بسیار است.

بهترین راهکار برای افزایش فروش سیمان، رونق تولید است

وی بهترین راهکار برای فروش سیمان را رونق تولید دانست و اضافه کرد: در شرایط تحریمی مسائل بانکی و بازگشت ارز حاصل از صادرات از جمله موانع پیش روی تولیدکنندگان سیمان است.

بازگشت ارز حاصل از صادرات مانع پیش روی صادرات سیمان

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی با بیان اینکه باید تدابیر ویژه‌ای برای افزایش فروش سیمان تولیدی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: اگرچه بازگشت ارز حاصل از صادرات الزامی است اما باید به این نکته نیز توجه شود که  تولیدکنندگان بخشی از این ارز را صرف خرید مواد اولیه، پرداخت بدهی و تهاتر و…. می‌کنند بنابراین باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود تا بازارهای هدف سیمان از دست نرود.

کد خبر: 54933
تاریخ: 1398/06/16 - 16:56
منبع: سیمان خبر

صادرات  حمیدرضا فولادگر  رونق تولید  صنعت سیمان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 موانع پیش‌روی اجرای دستورالعمل عوارض صادراتی ۲۵ درصدی کنسانتره و گندله

پای لنگ زنجیره ارزش بخش معدنی

می متالز - بحث اخذ عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای صادرات دو محصول کنسانتره و گندله همچنان از سوی فعالان بخش‌خصوصی درحال مطالبه، رفع و بازنگری است.
 

تقابل دو دیدگاه درباره عوارض مواد معدنی

می متالز - دلایل تعیین عوارض ۲۵‌درصدی صادرات مواد معدنی خام و چگونگی واگذاری مسوولیت احیای معادن بعد از پایان بهره‌برداری به معدنکار دو موضوع مطرح شده در نشست کمیته ماده ۱۲ است که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
 نظر فعالان بخش خصوصی درباره افزایش عوارض صادرات سنگ‌آهن:

با عوارض صادراتی به سمت ایجاد ارزش افزوده نمی‌رویم

می متالز - با وجود اینکه وضع عوارض بر سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله در ماه‌های اخیر ماجراساز شده بود، تولیدکنندگان سنگ‌آهن خبر دادند تولید در معادن سنگ‌آهن خصوصی کاهش یافته است.
 دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان مطرح کرد؛

افزایش ۴.۸ درصدی تولید سیمان در ۵ ماه امسال

می متالز - شیخان گفت: تولید سیمان در ۵ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۸ درصد افزایش داشته است.
 

تجارت ایران و اروپا به بالاترین میزان در سال ۲۰۱۹ میلادی رسید

می متالز - حجم تجاری ایران و اروپا از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۱۹ به بیش از ۳ میلیارد یورو رسید. با وجود آن که این رقم تنها یک‌سوم تجارت در مدت مشابه سال گذشته است اما حجم تجاری در ماه ژوئیه بالاترین رقم سال را ثبت کرد.
 

نامه خانه معدن به نهاوندیان درباره اخذ عوارض ۲۵ درصدی از صادرات محصولات معدنی

می متالز - رئیس خانه معدن ایران در نامه ای به نهاوندیان خواستار بازبینی در دستورالعمل اخذ عوارض ۲۵ درصدی صادرات مواد معدنی برای معادن کوچک و متوسط شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما