خبر
آهن و فولاد   دانشگاه ها  
بی طرفی، عدالت و شایسته گزینی در استخدام نیرو

پایان مرحله فنی - تخصصی ششمین آزمون استخدامی مجتمع فولاد خراسان

می متالز - با برگزاری یک آزمون رقابتی، مراحل اولیه به کارگیری 202 نفر همکار جدید در مجتمع فولاد خراسان به انجام رسید و دارندگان برترین رتبه های آزمون کتبی و مصاحبه فنی - تخصصی ظرف ماه های آینده (تا پایان سال جاری) تدریجا برای شروع کار دعوت خواهند شد.

به گزارش می متالز، مدیر عامل شرکت که به همراه معاونین منابع انسانی و امور اجتماعی و بهره برداری ضمن حضور در جلسه افتتاحیه مصاحبه حضور یافته بود، در سخنان کوتاهی، اهمیت تامین منابع انسانی شایسته را تبیین نموده و خطاب به ارزیابان و مصاحبه کنندگان حاضر، بر بی طرفی فولاد خراسان در گزینش نیرو و سلامت برگزاری مصاحبه استخدامی و دقت بر اصل شایسته گزینی تاکید  نمود.
از پذیرفته شدگان آزمون کتبی، در بازه زمانی 6 تا 10 مرداد ماه 1398 در چهار پنل تخصصی و چهار پنل روانشناختی با حضور کارشناسان خبره اعزامی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارشناسان حوزه «ارزیابی شایستگی» مجتمع فولاد مبارکه برگزار شد  و از 361 نفر مصاحبه به عمل آمد.
به گفته مهندس صبوریان، معاون منابع انسانی و امور اجتماعی، در این مرحله از پذیرفته شدگانِ 5‏/1 تا 2 برابر ظرفیت مورد نیاز (جمعا361 نفر) جهت مصاحبه فنی - تخصصی و روان شناسی صنعتی، که اسامی آنان قبلا از طریق سایت استخدامی اعلام شده بود، دعوت و در بازه زمانی 5 روزه مذکور همزمان از داوطلبان پذیرفته شده در این مرحله، مصاحبه تخصصی و روانشناختی دعوت به عمل آمد.
صبوریان افزود: فرایند استخدام در شرکت مجتمع فولاد خراسان بر اساس رقابت علمی و بی طرفانه و بر اساس اصل شایسته گزینی و فرصت برابر برای فارغ التحصیلان استوار است، تشریح کرد: در هیچ یک از بخش های آزمون، مصاحبه و... مجتمع فولاد خراسان در مورد داوطلبان مستقیما اظهار نظر نکرده و برای رعایت بی طرفی، علاوه بر این که در آزمون امسال هیچ یک از همکاران یا واحد های شرکت دخیل نبودند، خاطرنشان کرد:  در مرحله مصاحبه نیز از افراد خبره صنعت فولاد و نیز متخصصان دانشگاهی غیر مقیم در استان استفاده کردیم و یکی از بی شائبه ترین شیوه های به کارگیری نیرو را پشت سر نهادیم.
وی با بیان این که جهت اجرای آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی و روانشناختی  در بهمن ماه سال 97 از سه مرجع معتبر برگزار کننده آزمون شامل دانشگاه های «صنعتی امیرکبیر» دانشگاه «صنعتی شریف» و «سازمان سنجش آموزش کشور» استعلام کردیم، افزود: در این دوره، دانشگاه صنعتی امیرکبیر انتخاب و قراردادی میان شرکت و دانشگاه مذکور جهت برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی و روانشناختی منعقد گردید.
معاون منابع انسانی و امور اجتماعی با بیان این که پذیرفته شدگان به ترتیب و بر اساس اولویت نیاز شرکت دعوت به کار خواهند شد، افزود: نیازهای نیروی انسانی بر اساس ساختار سازمانی مصوب شرکت و برنامه بازنشستگی نیروی انسانی در سال های 97 و 98، ازواحدهای مختلف شرکت استخراج و در بهمن ماه 97 نهایی گردید. پس از آن، آمار نیاز به نیروی انسانی در چهار دسته کلی شامل مکانیک، برق، متالوژی و پشتیبانی، اداری و ستادی و در مجموع به تعداد 202 نفر تهیه و پس از تایید در کمیته منابع انسانی به تصویب هیات مدیره محترم شرکت رسید.
صبوریان افزود: نتایج مصاحبه استخدامی متعاقبا در شهریور ماه 98 توسط دانشگاه اعلام شده و از پذیرفته شدگان جهت انجام آزمایش ها و معاینات بدو استخدام دعوت به عمل خواهد آمد.

بنا به گفته موسی الرضا بهرامی، مدیر اداری و منابع انسانی شرکت، در مرحله کتبی آزمون استخدامی امسال، 4990 نفر در 19 گروه آزمایشی در تاریخ 31 ‏خرداد ماه 98 با یکدیگر به رقابت پرداختند که در تیر ماه نتایج اولیه آزمون با تاثیر 60 درصد دروس تخصصی و 40 درصد دروس عمومی  توسط دانشگاه محاسبه  و برای مصاحبه تخصصی، اسامی تعداد 1.5 (و در برخی رشته ها) تا دو برابر ظرفیت مورد نیاز از طریق سایت دانشگاهی مذکور اعلام شد.


گفتنی است، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (دانشگاه بر گزار کننده آزمون) در فاصله زمانی اسفند ماه 97 تا فروردین 98 از طریق سایت اینترنتی از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی ثبت نام به عمل آورده بود.
به کارگیری نیرو در فولاد خراسان اصولا مبتنی بر رقابت برابر و تخصصی و علمی است و علاوه بر برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه تخصصی و روانشناختی، انجام آزمایش ها و معاینات بدو استخدام و برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی و دعوت به کار پذیرفته شدگان نهایی دیگر مراحل این آزمون در همه ادوار بوده است و آزمون سال جاری نیز بر همین اساس انجام پذیرفت.
بر اساس گزارش معاونت منابع انسانی و پیرو اطلاعیه های قبلی، پذیرفته شدگان بر اساس نیاز خطوط تولید  و برنامه تامین نیروی انسانی شرکت، به تدریج و در چند نوبت جهت شروع به کار فراخوان خواهند شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با حضور صالحی مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ایمیدرو برگزار شد:

برگزاری نشست مشترک مدیران منابع انسانی شرکت های تابعه ایمیدرو

می متالز - مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ایمیدرو خواستار تعامل بیشتر مدیران منابع انسانی شرکت ها، مجتمع ها و طرح های تابعه سازمان در استراتژی جذب و توسعه منابع انسانی شد.
 

معادن سنگ آهن بلای جان صنعت فولاد هند

می متالز - دولت هند با مشکل جدیدی به نام معادن قدیمی سنگ آهن روبرو است.
 صنعت فولاد کشور برای برون‌رفت از چالش‌ها نیازمند حمایت است

ستاد فولادی به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت ایجاد شود

می متالز - شماری از کارشناسان، نداشتن مناسبات با جهان، به نتیجه نرسیدن طرح جامع فولاد، تامین سنگ‌آهن، حمایت کم، تصمیم‌‌های غیرکارشناسی و نداشتن افق روشن را ازجمله مشکلات فراروی صنعت فولاد کشور برشمردند.
 

مدیرعامل جدید فولاد خراسان از محل احداث پروژه کنسانتره سنگان بازدید کرد

می متالز - مدیرعامل فولاد خراسان با حضور در منطقه سنگان خواف، از آخرین وضعیت پروژه کارخانه کنسانتره سازی فولاد خراسان بازدید کرد.
 

استراتژی فولاد مبارکه برای هنگامی با فناوری روز

می متالز - صنعت فولاد ایران از نظر تامین تجهیزات به خودکفایی رسیده ، اما مهمترین مساله امروز به روز بودن تجهیزات و حرکت در مسیر صنعت سبز است، اقدامی که چندسالی است از سوی فولاد مبارکه دنبال شده و با سفارش سازی از طریق سایر زیرمجموعه های خود توانسته بومی سازی ساخت داخل بر مبنای فناوری روز را پیش ببرد.
 

حضور فعال فولاد هرمزگان در نمایشگاه صنعت فولاد

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان با برپایی غرفه در نمایشگاه بین المللی اصفهان در سالن شیخ بهایی دستاوردها و فعالیت های خود را ارائه نمود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما