خبر
آهن و فولاد   دانشگاه ها  
بی طرفی، عدالت و شایسته گزینی در استخدام نیرو

پایان مرحله فنی - تخصصی ششمین آزمون استخدامی مجتمع فولاد خراسان

می متالز - با برگزاری یک آزمون رقابتی، مراحل اولیه به کارگیری 202 نفر همکار جدید در مجتمع فولاد خراسان به انجام رسید و دارندگان برترین رتبه های آزمون کتبی و مصاحبه فنی - تخصصی ظرف ماه های آینده (تا پایان سال جاری) تدریجا برای شروع کار دعوت خواهند شد.

به گزارش می متالز، مدیر عامل شرکت که به همراه معاونین منابع انسانی و امور اجتماعی و بهره برداری ضمن حضور در جلسه افتتاحیه مصاحبه حضور یافته بود، در سخنان کوتاهی، اهمیت تامین منابع انسانی شایسته را تبیین نموده و خطاب به ارزیابان و مصاحبه کنندگان حاضر، بر بی طرفی فولاد خراسان در گزینش نیرو و سلامت برگزاری مصاحبه استخدامی و دقت بر اصل شایسته گزینی تاکید  نمود.
از پذیرفته شدگان آزمون کتبی، در بازه زمانی 6 تا 10 مرداد ماه 1398 در چهار پنل تخصصی و چهار پنل روانشناختی با حضور کارشناسان خبره اعزامی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارشناسان حوزه «ارزیابی شایستگی» مجتمع فولاد مبارکه برگزار شد  و از 361 نفر مصاحبه به عمل آمد.
به گفته مهندس صبوریان، معاون منابع انسانی و امور اجتماعی، در این مرحله از پذیرفته شدگانِ 5‏/1 تا 2 برابر ظرفیت مورد نیاز (جمعا361 نفر) جهت مصاحبه فنی - تخصصی و روان شناسی صنعتی، که اسامی آنان قبلا از طریق سایت استخدامی اعلام شده بود، دعوت و در بازه زمانی 5 روزه مذکور همزمان از داوطلبان پذیرفته شده در این مرحله، مصاحبه تخصصی و روانشناختی دعوت به عمل آمد.
صبوریان افزود: فرایند استخدام در شرکت مجتمع فولاد خراسان بر اساس رقابت علمی و بی طرفانه و بر اساس اصل شایسته گزینی و فرصت برابر برای فارغ التحصیلان استوار است، تشریح کرد: در هیچ یک از بخش های آزمون، مصاحبه و... مجتمع فولاد خراسان در مورد داوطلبان مستقیما اظهار نظر نکرده و برای رعایت بی طرفی، علاوه بر این که در آزمون امسال هیچ یک از همکاران یا واحد های شرکت دخیل نبودند، خاطرنشان کرد:  در مرحله مصاحبه نیز از افراد خبره صنعت فولاد و نیز متخصصان دانشگاهی غیر مقیم در استان استفاده کردیم و یکی از بی شائبه ترین شیوه های به کارگیری نیرو را پشت سر نهادیم.
وی با بیان این که جهت اجرای آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی و روانشناختی  در بهمن ماه سال 97 از سه مرجع معتبر برگزار کننده آزمون شامل دانشگاه های «صنعتی امیرکبیر» دانشگاه «صنعتی شریف» و «سازمان سنجش آموزش کشور» استعلام کردیم، افزود: در این دوره، دانشگاه صنعتی امیرکبیر انتخاب و قراردادی میان شرکت و دانشگاه مذکور جهت برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی و روانشناختی منعقد گردید.
معاون منابع انسانی و امور اجتماعی با بیان این که پذیرفته شدگان به ترتیب و بر اساس اولویت نیاز شرکت دعوت به کار خواهند شد، افزود: نیازهای نیروی انسانی بر اساس ساختار سازمانی مصوب شرکت و برنامه بازنشستگی نیروی انسانی در سال های 97 و 98، ازواحدهای مختلف شرکت استخراج و در بهمن ماه 97 نهایی گردید. پس از آن، آمار نیاز به نیروی انسانی در چهار دسته کلی شامل مکانیک، برق، متالوژی و پشتیبانی، اداری و ستادی و در مجموع به تعداد 202 نفر تهیه و پس از تایید در کمیته منابع انسانی به تصویب هیات مدیره محترم شرکت رسید.
صبوریان افزود: نتایج مصاحبه استخدامی متعاقبا در شهریور ماه 98 توسط دانشگاه اعلام شده و از پذیرفته شدگان جهت انجام آزمایش ها و معاینات بدو استخدام دعوت به عمل خواهد آمد.

بنا به گفته موسی الرضا بهرامی، مدیر اداری و منابع انسانی شرکت، در مرحله کتبی آزمون استخدامی امسال، 4990 نفر در 19 گروه آزمایشی در تاریخ 31 ‏خرداد ماه 98 با یکدیگر به رقابت پرداختند که در تیر ماه نتایج اولیه آزمون با تاثیر 60 درصد دروس تخصصی و 40 درصد دروس عمومی  توسط دانشگاه محاسبه  و برای مصاحبه تخصصی، اسامی تعداد 1.5 (و در برخی رشته ها) تا دو برابر ظرفیت مورد نیاز از طریق سایت دانشگاهی مذکور اعلام شد.


گفتنی است، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (دانشگاه بر گزار کننده آزمون) در فاصله زمانی اسفند ماه 97 تا فروردین 98 از طریق سایت اینترنتی از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی ثبت نام به عمل آورده بود.
به کارگیری نیرو در فولاد خراسان اصولا مبتنی بر رقابت برابر و تخصصی و علمی است و علاوه بر برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه تخصصی و روانشناختی، انجام آزمایش ها و معاینات بدو استخدام و برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی و دعوت به کار پذیرفته شدگان نهایی دیگر مراحل این آزمون در همه ادوار بوده است و آزمون سال جاری نیز بر همین اساس انجام پذیرفت.
بر اساس گزارش معاونت منابع انسانی و پیرو اطلاعیه های قبلی، پذیرفته شدگان بر اساس نیاز خطوط تولید  و برنامه تامین نیروی انسانی شرکت، به تدریج و در چند نوبت جهت شروع به کار فراخوان خواهند شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رصد مستمر وضعيت سلامت كاركنان:

اقدامات گسترده ایران‌خودرو برای پیشگیری از کرونا

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو با ایجاد رویه‌ای یکپارچه و سازماندهی شده و با استفاده از ابزار‌های متعدد اطلاع‌رسانی در تلاش برای پیشگیری از ورود کروناویروس به این مجموعه صنعتی است.
 

افزایش نرخ شمش و مقاطع از سوی خصوصی‌ها

می متالز - در معاملات روز دوشنبه پنجم اسفند ماه جاری، شمش فولاد کیمیا شاهد رشد نرخ ۱۰۰ تومانی در هر کیلو بود. همچنین مقاطع فولاد خراسان نیز شاهد افزایش قیمت از سوی کارخانه بود.برخی از ذوبی‌ها دیروز نرخ شمش تولیدی خود را بدون تغییر در بازار غیررسمی اعلام کردند.
 

تلاش دهلی برای جذب سرمایه گذاران ژاپنی در صنعت فولاد هند

می متالز - هندی ها در تلاش هستند تا ژاپنی ها را متقاعد به سرمایه گذاری در صنعت فولاد خود کنند.
 وزیر فولاد هند:

تاثیر کرونا بر صنعت فولاد جهان 3 سال طول می کشد

می متالز - وزیر فولاد هند با اشاره به مشکل بوجود آمده در صنعت فولاد چین، از تولید کنندگان فولاد در این کشور خواست تا تولیدات خود را افزایش دهند.
 مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی ذوب و نورد هرمس پولاد ایرانیان:

قوانین دولتی تعادل بازار فولاد را برهم زده است

می متالز - مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی ذوب و نورد هرمس پولاد ایرانیان گفت: بهترین استراتژی برای بازار فولاد آن است که دولت با وضع قوانین و مقررات بی‌مورد در این بازار دخالت نکند و به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اجازه دهد در یک فضای تعاملی به فعالیت اقتصادی خود بپردازند.
 رشته‌های مهندسی معدن، نیازهای صنایع معدنی را پاسخ نمی‌دهند

مهندسان پای کوره‌های آتشین آبدیده می‌شوند

می متالز - بخش قابل توجهی از نیازهای صنعت فولاد را مهندسان در تخصص‌ها و گرایش‌‌های مختلف پاسخگو هستند، از این‌رو به نوعی این مهندسان هستند که به‌صورت شاخص‌تر بار تحقیق، توسعه و مسائل فنی واحدهای فولادسازی را به دوش می‌کشند و نسبت به سایر واحدهای تولیدی نقش پررنگ‌تری دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما