خبر
مالیات   مسکن و اقتصاد  

مشکلات بیمه‌ای و مالیات مسکن رفع می‌شود

می متالز - فرهادیه از پیشنهاد تامین مالی مسکن کم‌ درآمدها در بودجه ۹۹ و بررسی اصلاحات قانون پیش‌فروش در مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد.

به گزارش می متالز، عباس فرهادیه مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن در خصوص جزئیات بررسی تبصره‌ها و ردیف‌های بودجه ۹۹ بخش مسکن که جلسات آن در وزارتخانه برگزار شده است، با اعلام این مطلب که دو ردیف اصلی بودجه و دو تبصره در بخش مسکن مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: در دو ردیف اصلی بودجه‌ای که پیشنهاد شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفته یکی تامین منابع تکمیل خدمات روبنایی و محوطه سازی مسکن مهر و دیگری تامین منابع مالی مورد نیاز برای کمک به تامین مسکن گروه‌های کم درآمد است.

وی ادامه داد: در تبصره‌ها نیز مقرر شده است که در قالب بودجه اضافه شود، رفع موانع و مشکلات حوزه بیمه، مالیات و تسهیلات مدنظر قرار گرفته است که در مورد آن‌ها بحث و بررسی‌های لازم انجام گرفت.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن در خصوص آخرین وضعیت بررسی قانون پیش فروش ساختمان و اصلاحاتی که قرار بود تا در مجلس راجع به آن بررسی‌های لازم صورت بگیرد، اعلام کرد: اصلاحات قانون پیش‌فروش در مرکز پژوهش‌های مجلس و همچنین کمیسیون قضایی مجلس در دست بررسی قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ضرورت تبدیل سندیکای بیمه‌گران ایران به یک نهاد دیجیتال

می متالز - اساس‌نامه جدید سندیکای بیمه‌گران ایران که پس از ۱۵سال مورد بازنگری قرار گرفت و در اوایل مرداد ماه سال‌جاری توسط شورای‌عالی بیمه تصویب شد می‌تواند نقطه عطفی برای صنعت بیمه کشور باشد.
 به بهانه گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس

این ۱۴.۵ درصد، آن ۱۴.۵ درصد نیست

می متالز - مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی، با اشاره به تفاوت فاحش درآمد شرکت ملی نفت ایران از محل صادرات نفت خام و میعانات گازی در مقایسه با فروش داخلی این محصولات، بر ضرورت اصلاح قواعد مربوط به درآمدهای نفتی و نظام انگیزشی مربوطه تاکید کرده است.
 

مالکان خانه‌های خالی تا پایان سال شناسایی می‌شوند

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با وعده آغاز به کار سامانه ملی املاک و اسکان در شش ماه دوم سال گفت: با راه‌اندازی این سامانه مالکان خانه‌های خالی تا قبل از پایان سال شناسایی می‌شوند.
 

وام ۳ میلیارد دلاری با نقاب خصوصی

می متالز - نگاهی به شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ تابش نشان می‌دهد این شرکت‌ها چندان هم خصوصی نیستند. بخشی از آن‌ها سهامی خاص هستند، اما بخش دیگر به شستا و دیگر مجموعه‌ها وابسته هستند و به اسم بخش خصوصی قصد دارند که از صندوق توسعه ملی وام بگیرند.
 ویژه برگزاری انتخابات دبیرکل سندیکای بیمه‌گران (۸)

سندیکای بیمه‌گران ایران به حیاط خلوت افراد تبدیل شده است

می متالز - کاندیدای دبیرکلی سندیکای بیمه‌گران ایران هدف اصلی خود برای ثبت نام دراین سمت را همگرا کردن شرکت‌های بیمه باهم و ایجاد پویایی درسندیکای بیمه‌گران اعلام کرد.
 قوانین استفاده از ارزهای مجازی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

مسیر قانونی رمزارزها در ایران چیست؟

می متالز - بانک مرکزی ایران در بهمن ماه سال گذشته پذیرفت که ارزهای مجازی می‌توانند مورد استفاده قرار گرفته و برای ساماندهی آن قوانین تازه‌ای وضع کرد. پیش از آن هم مجلس با پیشنهادهای خود به میدان صفر و یک‌های دیجیتالی آمده بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما