خبر
صنعت   سرمایه گذاری  
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین:

۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی در استان قزوین محقق شد

می متالز - رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: با صدور ۱۷۰۰ فقره مجوز تاسیس تاکنون با ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی زمینه اشتغال ۱۶۰ هزار نفر در صنعت فراهم شده است.

به گزارش می متالز، سعید نبیل در نشست با استاندار قزوین گفت: با وجود ۴ هزار واحد صنعتی در استان و ایجاد ۱۶۰ هزار شغل بیش از ۵ درصد سرمایه گذاری صنعتی کشور در این منطقه است.

نبیل بیان کرد: در برخی صنایع مانند کاشی و سرامیک، شیشه ساختمانی و دارویی، فیلم‌های بسته بندی، قطعات خودرو، شوینده‌ها، رتبه‌های اول تا پنجم را داریم و با صدور ۱۷۰۰ مجوز تأسیس بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در استان ۴۰۰ طرح صنعتی با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم که حدود ۵ هزار میلیارد تومان در آنها سرمایه گذاری شده است.

رئیس سازمان صمت استان قزوین یادآور شد: در سال جاری ۱۴۰ پروانه با ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صادر شده که زمینه اشتغال ۲۷۰۰ نفر را در استان فراهم کرده است.

وی افزود: همچنین ۲۵۰ جواز تأسیس با ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی ۱۰ هزار نفر از دیگر ظرفیت‌های استان است.

نبیل گفت: ۲۴ طرح بزرگ صنعتی در استان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم که ۲ هزار میلیارد تومان در آنها سرمایه گذاری شده است و ۱۷ طرح نیز با کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی با ۲,۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داریم که می‌تواند برای ۳۵۰۰ نفر شغل ایجاد کند.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۴۸ طرح در کارگروه تسهیل ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفتند و برای بازسازی و نوسازی هم ۸۵ میلیارد تومان به ۳۰ طرح پرداخت شد.

رئیس سازمان صمت بیان کرد: در تسهیلات تبصره ماده ۱۸ هم مشکلاتی داشتیم اما یک طرح با ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اجرایی شده است.

وی اضافه کرد: بانک‌های استان به ۵۰۰ طرح مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مستقیم پرداخت کرده‌اند.

 

۱۸۲ معدن دارای مجوز

نبیل از بخش معدن هم گزارش داد و گفت: در استان ۱۸۲ معدن دارای مجوز است که بیش از ۸ میلیون تن مواد معدنی از آنها استخراج می‌شود و برای ۱۲۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: برای ۱۱۳ محدوده معدنی گواهی کشف صادر شده که ۶۳ میلیون تن ذخیره مواد معدنی است.

نبیل اضافه کرد: در بخش بازرگانی تعداد ۵۴۰ کارت بازرگانی صادر شده که ۷۱ مورد در سال قبل و ۳۰ کارت امسال صادر شده است.

 

۶۴۷ میلیون دلار صادرات کالا

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۶۴۷ میلیون دلار کالا صادر شده که امسال تاکنون ۲۰۰ میلیون دلار صادرات ثبت شده است.

نبیل گفت: در استان ۳۸ هزار واحد صنفی داریم که مجوز دارند و بیش از ۵ هزار بافنده فرش دستباف و ۱۸ کارگاه قالیبافی غیرمتمرکز داریم که مدیریت شده فعالیت می‌کنند.

 

۱۷ واحد صنعتی آماده افتتاح است

رئیس سازمان صمت استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر ۱۷ واحد صنعتی مهم با ۶۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری آماده افتتاح و بهره برداری است که برای ۱۳۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

وی در خصوص مشکلات صنعتی هم گفت: انتقال ارز برای خرید تجهیزات و مواد اولیه، بوروکراسی اداری، اعمال نشدن معافیت مالیاتی برای شعاع ۱۲۰ کیلومتری، استقرار واحدهای صنعتی در خارج از شهرک‌های صنعتی، کمبود ب برای صنایع، از مشکلات این بخش است.

نبیل اضافه کرد: توسعه بر اساس ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن، شرکت‌های دانش بنیان، توسعه سرمایه گذاری، ساماندهی بازار و اصلاح نظام توزیع از سیاست‌های وزارت صمت در سال جاری است که در استان نیز این رویکرد دنبال می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پرداخت تسهیلات بهین یاب به ارزش 390 میلیارد تومان در قزوین

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از ثبت نام 886 فقره تسهیلات در سامانه بهین یاب ''رونق تولید'' در سال 97 با 612 مصوبه خبر داد که تاکنون 312 فقره به مبلغ 390 میلیارد تومان در استان قزوین پرداخت شده است.
 

در استان زنجان هزار و ۲۳۸ واحد صنعتی فعالیت می‌کنند

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت:هم اکنون در استان هزار و ۲۳۸ واحد صنعتی در حال فعالیت می‌باشد .
 

آئین معارفه رئیس سازمان صمت کهگیلویه و بویراحمد بدون حضور مدیران ارشد

می متالز - آئین معرفی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بدون حضور استاندار و در سکوت رسانه‌ای برگزار شد.
 رئیس اتاق بازرگانی تبریز:

رویه های سختگیرانه دولت، کار را برای تولیدکنندگان آذربایجان شرقی سخت کرده است

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز گفت: رویه های سختگیرانه دولت کار را برای تولید کنندگان آذربایجان شرقی سخت کرده است.
 

جریمه 25 میلیارد ریالی برداشت غیرمجاز مواد معدنی در سمنان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از جریمه 25 میلیارد ریالی برداشت غیرمجاز مواد معدنی در این استان خبر داد.
 برای سومین سال

سازمان صمت جنوب کرمان در جشنواره شهید رجایی رتبه برتر استانی شد

می متالز - سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان برای سومین سال رتبه برتر جشنواره شهید رجایی استان کرمان را در حوزه پیشبرد برنامه های اقتصاد مقاومتی کسب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما