خبر
صنعت   سرمایه گذاری  
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین:

۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی در استان قزوین محقق شد

می متالز - رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: با صدور ۱۷۰۰ فقره مجوز تاسیس تاکنون با ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی زمینه اشتغال ۱۶۰ هزار نفر در صنعت فراهم شده است.

به گزارش می متالز، سعید نبیل در نشست با استاندار قزوین گفت: با وجود ۴ هزار واحد صنعتی در استان و ایجاد ۱۶۰ هزار شغل بیش از ۵ درصد سرمایه گذاری صنعتی کشور در این منطقه است.

نبیل بیان کرد: در برخی صنایع مانند کاشی و سرامیک، شیشه ساختمانی و دارویی، فیلم‌های بسته بندی، قطعات خودرو، شوینده‌ها، رتبه‌های اول تا پنجم را داریم و با صدور ۱۷۰۰ مجوز تأسیس بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در استان ۴۰۰ طرح صنعتی با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم که حدود ۵ هزار میلیارد تومان در آنها سرمایه گذاری شده است.

رئیس سازمان صمت استان قزوین یادآور شد: در سال جاری ۱۴۰ پروانه با ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صادر شده که زمینه اشتغال ۲۷۰۰ نفر را در استان فراهم کرده است.

وی افزود: همچنین ۲۵۰ جواز تأسیس با ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی ۱۰ هزار نفر از دیگر ظرفیت‌های استان است.

نبیل گفت: ۲۴ طرح بزرگ صنعتی در استان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم که ۲ هزار میلیارد تومان در آنها سرمایه گذاری شده است و ۱۷ طرح نیز با کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی با ۲,۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داریم که می‌تواند برای ۳۵۰۰ نفر شغل ایجاد کند.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۴۸ طرح در کارگروه تسهیل ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفتند و برای بازسازی و نوسازی هم ۸۵ میلیارد تومان به ۳۰ طرح پرداخت شد.

رئیس سازمان صمت بیان کرد: در تسهیلات تبصره ماده ۱۸ هم مشکلاتی داشتیم اما یک طرح با ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اجرایی شده است.

وی اضافه کرد: بانک‌های استان به ۵۰۰ طرح مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مستقیم پرداخت کرده‌اند.

 

۱۸۲ معدن دارای مجوز

نبیل از بخش معدن هم گزارش داد و گفت: در استان ۱۸۲ معدن دارای مجوز است که بیش از ۸ میلیون تن مواد معدنی از آنها استخراج می‌شود و برای ۱۲۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: برای ۱۱۳ محدوده معدنی گواهی کشف صادر شده که ۶۳ میلیون تن ذخیره مواد معدنی است.

نبیل اضافه کرد: در بخش بازرگانی تعداد ۵۴۰ کارت بازرگانی صادر شده که ۷۱ مورد در سال قبل و ۳۰ کارت امسال صادر شده است.

 

۶۴۷ میلیون دلار صادرات کالا

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۶۴۷ میلیون دلار کالا صادر شده که امسال تاکنون ۲۰۰ میلیون دلار صادرات ثبت شده است.

نبیل گفت: در استان ۳۸ هزار واحد صنفی داریم که مجوز دارند و بیش از ۵ هزار بافنده فرش دستباف و ۱۸ کارگاه قالیبافی غیرمتمرکز داریم که مدیریت شده فعالیت می‌کنند.

 

۱۷ واحد صنعتی آماده افتتاح است

رئیس سازمان صمت استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر ۱۷ واحد صنعتی مهم با ۶۷۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری آماده افتتاح و بهره برداری است که برای ۱۳۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

وی در خصوص مشکلات صنعتی هم گفت: انتقال ارز برای خرید تجهیزات و مواد اولیه، بوروکراسی اداری، اعمال نشدن معافیت مالیاتی برای شعاع ۱۲۰ کیلومتری، استقرار واحدهای صنعتی در خارج از شهرک‌های صنعتی، کمبود ب برای صنایع، از مشکلات این بخش است.

نبیل اضافه کرد: توسعه بر اساس ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن، شرکت‌های دانش بنیان، توسعه سرمایه گذاری، ساماندهی بازار و اصلاح نظام توزیع از سیاست‌های وزارت صمت در سال جاری است که در استان نیز این رویکرد دنبال می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

5 محدوده معدنی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

می متالز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان از شناسایی ۵ محدوده مستعد معدن فلزات در استان خبر داد و گفت: ۳ معدن طلا و نقره، یک معدن سرب و یک معدن منگنز در حال مطالعه است و چنانچه ذخیره لازم را داشته باشد، وارد مرحله عملیاتی می‌شود.
 

پرداخت ۱۱۸ فقره تسهیلات رونق تولید در قزوین

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۱۱۸ فقره تسهیلات رونق تولید در قزوین به مبلغ ۳۴۶ میلیارد تومان پرداخت شده و استان رتبه ۶ کشور را در این زمینه دارد.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:

رونمایی از طرح ملی تاپ با حضور معاورن وزیر صمت

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از رونمایی سامانه استانی طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) در گیلان با حضورمعاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت خبر داد.
 

2 هزار و 500 فرصت شغلی با بهره‌برداری از سه طرح اقتصادی در خوزستان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سه پروژه مهم اقتصادی و صنعتی در خوزستان با ایجاد اشتغال مستقیم برای۲هزار و ۵۰۰ نفر تکمیل شده و آماده بهره‌برداری هستند.
 

تشکیل پرونده برای مراکز متخلف توزیع گاز مایع در خوزستان

می متالز - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به آغاز بازرسی‌ها از مراکز توزیع گاز مایع در استان گفت: مراکز توزیع گاز مایع (ال پی جی) در خوزستان که در توزیع گاز تخلف کنند به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
 

سفر سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به تبریز

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت همزمان با ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به منظور بازدید و افتتاح چند واحد صنعتی وارد تبریز شد .
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما