خبر
اقتصاد  
تاجگردون با اشاره به تغییر در مکانیزم تخصیص بودجه:

۷۰ هزار میلیارد تومان از بودجه ۹۸ تخصیص داده نمی‌شود

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید پیش بینی می شود در سال جاری حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان از بودجه تخصیص نیابد.

 

به گزارش می متالز، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه در حال حاضر که دولت تصمیم دارد به جای 448 هزار میلیارد تومان مصوبه مجلس، منابع و مصارف سال جاری را 386 هزار میلیارد تومان تنظیم کند، آیا این اصلاح بودجه باید در مجلس تصویب شود؟ گفت: این امر اصلاح بودجه ای نیست، در واقع این تغییر در مکانیزم تخصیص صورت گرفته که از اختیارات سازمان برنامه و بودجه است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که سازمان برنامه و بودجه به دنبال افزایش سقف بودجه باشد یا بخواهد درآمدها و منابع را جابه جا کند، باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود اما در حال حاضر تخصیص‌ها در سقف بودجه پیش بینی شده، انجام می‌گیرد.

تاجگردون اظهار کرد: عملکرد کنونی سازمان برنامه و بودجه همانند زمانی است که می خواهد تنها 80 درصد بودجه را تخصیص دهد که در این حال نیازی به ارجاع به مجلس نیست.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: پیش بینی می شود در سال جاری دولت 70 هزار میلیارد تومان از بودجه را تخصیص ندهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فراخوان ارزیابی کیفی انتخاب مشاور مطالعات طرح جامع مس کشور

می متالز - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران "انتخاب مشاور مطالعات طرح جامع مس کشور" را به فراخوان برد.
 

پیشنهاد تاجگردون به دولت برای تقدیم لایحه جدید بودجه

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت ظرف مدت دو هفته لایحه جدید بودجه سال ۹۹ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.
 

منابع ویژه دولت برای مقابله با کرونا

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به وزیر بهداشت اعلام کردم از طرف سازمان هرچقدر که منابع لازم باشد برای مبارزه با کرونا اختصاص خواهیم داد.
 رئیس اتحادیه صادرکنندگان سرب و روی:

سازمان برنامه و بودجه بودجه بهره برداری از معادن را افزایش دهد

می متالز - سازمان برنامه و بودجه باید بودجه این بخش را افزایش دهد. 10 هزار معدن در کشور شناسایی شده است که تنها 4 هزار تای آن فعال است.
 عملکرد بازار کار در قانون برنامه ششم بررسی شد

تغییر میاندار اشتغال‌زایی در سال ۹۷

می متالز - نگاهی به عملکرد قانون برنامه ششم توسعه نشان می‌دهد رشد اشتغال سال ۹۷ در ۶ بخش اقتصادی مثبت و در ۳ بخش اقتصادی منفی بوده است.
 

مرکز تعمیرات ناوگان ریلی در راه‌آهن به خوبی فعال شده است

می متالز - رئیس امور راه و ترابری و مدیریت عمران شهری و روستایی سازمان برنامه و بودجه در بازدید از مرکز تعمیرات اساسی واگن و لکوموتیو راه آهن گفت: خوشبختانه مرکز تعمیرات و نوسازی ناوگان ریلی راه آهن به خوبی فعال است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما