خبر
نفت   پتروشیمی   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

واگذاری تعمیرات اساسی ۹ کارخانه مناطق نفت‌خیز جنوب به پتروشیمی بندر امام

می متالز - نشست تخصصی مدیران شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و پتروشیمی بندر امام با ‌هدف افزایش همکاری‌ها و استفاده حداکثری از توانمندی دو طرف در رونق تولید برگزار و مقرر شد تعمیرات اساسی ۹ کارخانه مناطق نفت‌خیز جنوب به این شرکت پتروشیمی واگذار شود.

به گزارش می متالز، در این نشست تخصصی ضمن واگذاری تعمیرات اساسی ۹ کارخانه مناطق نفت‌خیز جنوب به پتروشیمی بندر امام، انجام تعمیرات اساسی دیگر تاسیسات و ماشین‌آلات فرایندی نیز در دستور کار قرار گرفت.

احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و ابراز خرسندی از افزایش همکاری‌های میان دو شرکت گفت:‌ ‌پیوند ناگسستنی صنعت نفت و پتروشیمی، رونق تولید را محقق می‌کند که خوشبختانه با انجام تعمیرات اساسی ۹ کارخانه ‌شامل ایستگاه‌های تقویت فشار گاز و گاز و گاز مایع از سوی پتروشیمی بندر امام، تولید مایعات و میعانات ارزشمند گازی که ‌خوراک اصلی مجتمع‌های پتروشیمی است، همچون گذشته تدوام و از نظر کمی و کیفی ارتقا خواهد یافت. ‌

وی افزود: تسهیم دانش فنی، تعامل متقابل عملیاتی و تلاش جهادی هر دو طرف موجبات تحقق اهداف دو سازمان را در شرایط خاص کنونی فراهم آورده و این مایه مباهات است که در سال رونق تولید، در سطح قابل ‌قبولی از نظر تولید و خوداتکایی در بخش تعمیرات اساسی تاسیسات و ماشین‌آلات فرآیندی قرار داریم. ‌

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به اینکه بسته‌های قراردادی دیگری نیز برای انجام تعمیرات اساسی ماشین‌آلات دوار شرکت ازسوی پتروشیمی بندر ‌امام در حال تدوین است، اذعان کرد: قرار است هر یک از ۹ کارخانه یادشده تنها در ۲۰ روز تعمیرات شود که ‌این مهم تاثیر شگرفی بر پایداری تولید دارد. ‌

در ادامه حمیدرضا رستمی، مدیرعامل پتروشیمی بندر امام (ره) نیز با تاکید بر اینکه موفقیت این شرکت در تحقق اهداف، مدیون حمایت‌های ‌مناطق نفت‌خیز جنوب در حوزه تامین خوراک بوده است، یادآور شد: ارتباط دیرینه مناطق نفت‌خیز و پتروشیمی اکنون در بهترین ‌وضع خود قرار دارد و پایداری تولید هر دو شرکت به‌ویژه در شرایط سخت تحریم، گواهی بر این مدعاست، بنابراین تلاش بی‌وقفه‌ای خواهیم داشت تا تعمیرات اساسی تاسیسات و ماشین‌آلات مناطق نفت‌خیز جنوب در موعد مقرر به پایان برسد. ‌

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

همسو کردن منافع کارفرما و پیمانکار شاه‌کلید اجرای پروژه‌های نفتی است

می متالز - همسو کردن منافع کارفرما و پیمانکار آن هم در قالب قراردادهای ساخت، بهره‌برداری و مالکیت (BOO) شاه‌کلید اصلی اجرای طرح‌ها و پروژه‌های نفتی است.
 

مته حفاری دندانه‌ای ساخت ایران وارد فاز تولید انبوه شد

می متالز - مته حفاری دندانه‌ای ساخت ایران با حضور وزیر نفت وارد فاز تولید انبوه شد.
 

سرمایه‌ گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری در دو میدان نفتی

می متالز - مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌ خیز جنوب گفت: برای توسعه دو میدان پارسی و پرنج، حجم کلی سرمایه‌ گذاری کمتر از ۱.۴ میلیارد دلار خواهد بود.
 

قرارداد طرح توسعه میدان‌های پارسی و پرنج امضا شد

می متالز - قرارداد طرح بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری از میدان‌های پارسی و پرنج، میان شرکت ملی نفت ایران و گروه مپنا امضا شد.
 

صرفه‌جویی کلان با مصرف بهینه تعلیق‌شکن در نفت‌خیز جنوب

می متالز - بومی‌سازی و مصرف بهینه مواد تعلیق شکن در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی در هزینه‌های این شرکت به همراه داشته است.
 در یک‎سال اخیر انجام شد

بومی‌سازی بیش از ۱۰۰۰ قلم کالای نفت در مناطق نفت‌خیز جنوب

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از بومی‌سازی بالغ بر هزار قلم کالای صنعت نفت از سوی این شرکت طی یک‎سال اخیر خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما