خبر
قیر و روانکارها   جاده ای و پایانه ها  

راه‌های شرق استان سمنان در انتظار تامین قیر است

می متالز - برخی محورهای مواصلاتی شرق استان زیرسازی و آماده آسفالت شده که تکمیل و بهره‌برداری از آنها در انتظار تامین قیر است.

به گزارش می متالز، امیر عمیدی افزود: محور میامی به جیلان از جمله راه های مواصلاتی است که مسیر ارتباطی به استان گلستان را نزدیکتر می کند، در این راستا به طول  ۱۴ کیلومتر با پیمانکار قرارداد بسته شده است.

وی گفت: هفت کیلومتر این محور زیرسازی شده و نیازمند قیر و روکش آسفالت است و هفت کیلومتر بعد از ایستگاه راه آهن به سمت روستای جیلان نیز در صورت تامین اعتبار زیرسازی و روکش آسفالت خواهد شد.

عمیدی قیر مورد نیاز این راه ها را ۳۸۰ تن اعلام کرد و  افزود: با توجه به پیگیری های لازم با مسوولان و نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی امیدواریم قیر مورد نیاز تامین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با اشاره به اینکه ۶ کیلومتر از محور میامی به کالپوش لکه‌گیری شده اظهارداشت: برای ۲۲ کیلومتر از این محور با پیمانکار قرارداد بسته شده و در صورت تامین اعتبار و قیر، ۱۸ کیلومتر بعدی نیز لکه گیری و روکش آسفالت خواهد شد. 

وی راه حسین آباد کالپوش را یکی از راه های مهم ارتباط استان سمنان و گلستان عنوان کرد و تصریح کرد: از آن جا که مردم بخش کالپوش برای رفت و آمد در این راه با سختی های زیادی روبرو هستند، با سازمان برنامه ریزی و بودجه استان موافقت شده مبلغ۱۶ میلیارد ریال برای بازسازی این راه تخصیص دهد.

عمیدی از تخصیص این اعتبار خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این کار با هماهنگی چند دستگاه اجرایی آغاز می شود.

بیش از  ۶۰ درصد راه های استان سمنان در شهرستان های شاهرود و میامی قرار دارد. 

۶۶۰ کیلومتر از مسیر اصلی تهران-مشهد در استان سمنان واقع شده که سالانه نزدیک به ۱۵ میلیون زائران امام رضا (ع) از این محور تردد می کنند. 

شهرستان میامی با جمعیتی بیش از ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد.

کد خبر: 59402
تاریخ: 1398/07/08 - 19:42
منبع: تین نیوز

راه‌های شرق استان سمنان  امیر عمیدی  روکش آسفالت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نیاز ۳۳ درصد از راه‌های کشور به بهسازی روکش آسفالت

می متالز - ۳۳ درصد از راه‌های شریانی کشور نیاز به بهسازی روکش دارد یا باید با توجه به میزان خرابی لکه‌گیری و روکش موضعی شود.
 

یازده پروژه راهداری در خراسان‌شمالی آماده افتتاح شد

می متالز - هم‌زمان با هفته دولت، یازده پروژه عمرانی در استان خراسان شمالی آماده افتتاح شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما