خبر
قیر و روانکارها  
بهادری مطرح کرد:

افزایش ۳ برابری قیمت قیر در بازار

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از الزامات اساسی برای اجرای پروژه های عمرانی، تأمین قیر رایگان است، اما تاکنون این مسئله در سال جاری به خوبی محقق نشده و پیمانکاران منتظر دریافت قیر توسط دستگاه های اجرایی هستند.

به گزارش می متالز، هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از عملکرد وزارت نفت در عدم توزیع قیر رایگان در سال جاری، گفت: متأسفانه وزارت نفت تاکنون به تعهدات قانونی خود عمل نکرده و این مسئله عملا پروژه های عمرانی را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

پیمانکاران منتظر دریافت قیر توسط دستگاه های اجرایی هستند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از الزامات اساسی برای اجرای پروژه های عمرانی، تأمین قیر رایگان است، اما تاکنون این مسئله در سال جاری به خوبی محقق نشده و پیمانکاران منتظر دریافت قیر توسط دستگاه های اجرایی هستند.

وی گفت: مجلس در چند ماه اخیر اقدامات مختلفی را برای اجرای قانون و توزیع قیر رایگان در کشور انجام داد، از تهیه گزارش و ارسال آن به قوه قضائیه گرفته تا تدوین طرح و الزام دوباره وزارت نفت به تأمین 4 میلیون تن قیر رایگان، اما متأسفانه این موضوع تاکنون عملیاتی نشده است.

بهادری تصریح کرد: این موضوع در شرایط کنونی مطرح می شود که شاید طرح اخیر مجلس به دلیل بار مالی توسط شورای نگهبان رد شود، از این رو دولت باید بار مالی این حوزه را تأمین کند تا طرح تأیید و توسط وزارت نفت اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته دولت اخیرا دستور تأمین 2 هزار میلیارد تومان قیر رایگان برای اجرای پروژه های عمرانی را صادر کرده است، اما مشخص نیست که آیا مابقی تعهدات وزارت نفت محقق می شود یا خیر.

 

قیمت قیر در بازار در شرایط کنونی حدود سه برابر شده است

وی با بیان اینکه قیمت قیر در بازار در شرایط کنونی حدود سه برابر شده است، افزود: افزایش چشمگیر قیمت قیر موجب شده که دولت نتواند به تعهدات قانونی خود عمل کند.

 

فعالیت دلالان در بازار خرید و فروش قیر

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فعالیت دلالان در بازار خرید و فروش قیر، گفت: متأسفانه همیشه در تلاطمات بازار دلالان نقش چشمگیری دارند و قطعا باید برای این مسئله چاره ای اندیشید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

لبخند وزارت نفت به بخش خصوصی

می متالز - مدتی است که وزارت نفت رویکرد مثبت‌تری نسبت به بخش خصوصی پیدا کرده است؛ تا جایی‌که برنامه‌هایی را نیز برای پر رنگ‌تر شدن بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی تدوین کرده است.
 رضا پدیدار

فاز 11 پارس جنوبی در غیاب چینی‌ها به کدام سو می‌رود؟

می متالز - رضا پدیدار عضو هیات نمایندگان اتاق ایران و فعال صنعت نفت معتقد است:‌اینکه گفته شود شرکت پتروپارس می‌تواند تا پایان سال تکلیف فاز 11 پارس جنوبی را مشخص کند، به نظر من کمی دور از ذهن است. معتقدم باید این کار با تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های داخلی صورت گیرد.
 افضلی انتقاد کرد:

فعالیت بانک مسکن در بازار ساخت‌و‌ساز مشهود نیست؛ عدم بازگشت اقساط تسهیلات به بانک

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه فعالیت بانک مسکن به هیچ وجه در بازار ساخت و ساز مشهود نیست، این بانک در چند سال اخیر اقدام به ارائه تسهیلات خرد به متقاضیان کرده اما در شرایط کنونی معوقات به صندوق بانک باز نمی گردد.
 کیانپور مطرح کرد:

مالیات بر خانه‌های خالی؛ ابزاری ضداحتکار و ضدگرانی مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش یا کاهش قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا است، یعنی به هر میزانی که مسکن مورد نیاز بازار تأمین شود، قیمت در مسیر تعادل حرکت خواهد کرد، بنابر این اگر سه میلیون خانه خالی به بازار تزریق می شد، التهابات دو سال اخیر کاهش می یافت.
 بهادری:

اولویت طرح بازآفرینی شهری نسبت به طرح ملی مسکن؛ خانه‌های دو یا سه طبقه در بافت فرسوده ساخته شود

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی باید یک بار برای همیشه تابوی مسکن سازی در بافت های فرسوده را بشکند تا در کشور به میزان کافی مسکن تولید شود.
 رضایی کوچی مطرح کرد:

تداوم کاهش قیمت مسکن با اجرای طرح های تولید انبوه

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی شاهد کاهش قیمت مسکن هستیم و امیدواریم با اجرای طرح های تولید انبوه مسکن، روند کاهش قیمت ها سرعت بیشتری گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما