خبر
قیر و روانکارها  
بهادری مطرح کرد:

افزایش ۳ برابری قیمت قیر در بازار

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از الزامات اساسی برای اجرای پروژه های عمرانی، تأمین قیر رایگان است، اما تاکنون این مسئله در سال جاری به خوبی محقق نشده و پیمانکاران منتظر دریافت قیر توسط دستگاه های اجرایی هستند.

به گزارش می متالز، هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از عملکرد وزارت نفت در عدم توزیع قیر رایگان در سال جاری، گفت: متأسفانه وزارت نفت تاکنون به تعهدات قانونی خود عمل نکرده و این مسئله عملا پروژه های عمرانی را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

پیمانکاران منتظر دریافت قیر توسط دستگاه های اجرایی هستند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از الزامات اساسی برای اجرای پروژه های عمرانی، تأمین قیر رایگان است، اما تاکنون این مسئله در سال جاری به خوبی محقق نشده و پیمانکاران منتظر دریافت قیر توسط دستگاه های اجرایی هستند.

وی گفت: مجلس در چند ماه اخیر اقدامات مختلفی را برای اجرای قانون و توزیع قیر رایگان در کشور انجام داد، از تهیه گزارش و ارسال آن به قوه قضائیه گرفته تا تدوین طرح و الزام دوباره وزارت نفت به تأمین 4 میلیون تن قیر رایگان، اما متأسفانه این موضوع تاکنون عملیاتی نشده است.

بهادری تصریح کرد: این موضوع در شرایط کنونی مطرح می شود که شاید طرح اخیر مجلس به دلیل بار مالی توسط شورای نگهبان رد شود، از این رو دولت باید بار مالی این حوزه را تأمین کند تا طرح تأیید و توسط وزارت نفت اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته دولت اخیرا دستور تأمین 2 هزار میلیارد تومان قیر رایگان برای اجرای پروژه های عمرانی را صادر کرده است، اما مشخص نیست که آیا مابقی تعهدات وزارت نفت محقق می شود یا خیر.

 

قیمت قیر در بازار در شرایط کنونی حدود سه برابر شده است

وی با بیان اینکه قیمت قیر در بازار در شرایط کنونی حدود سه برابر شده است، افزود: افزایش چشمگیر قیمت قیر موجب شده که دولت نتواند به تعهدات قانونی خود عمل کند.

 

فعالیت دلالان در بازار خرید و فروش قیر

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فعالیت دلالان در بازار خرید و فروش قیر، گفت: متأسفانه همیشه در تلاطمات بازار دلالان نقش چشمگیری دارند و قطعا باید برای این مسئله چاره ای اندیشید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بت کلیا مطرح کرد

کارنامه ناموفق دولت در هدایت نقدینگی به سمت تولید مسکن/ شکوفایی اقتصادی با گسترش ساخت و ساز

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه در سالیان اخیر حجم نقدینگی مدام در حال افزایش است و دولت و مسئولان اجرایی هیچ اقدامی برای مدیریت و هدایت این منابع کلان اعتباری به سمت تولید کشور به ویژه حوزه تولید مسکن صورت نداده اند.
 یارمحمدی مطرح کرد:

مصوبه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس؛ گام عدالت‎ محور مجلس برای ایجاد پایه جدید مالیاتی

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اخذ مالیات از املاک لوکس بسیار مثبت خواهد بود، زیرا نمایندگان مجلس با این مصوبه ویژه، یک پایه مالیاتی جدیدی را ایجاد کردند که می تواند در سال های آینده درآمدهای قابل قبولی را برای کشور ایجاد کند.
 یارمحمدی:

افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی؛ دولت بازار را ساماندهی کند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که قیمت مصالحی مانند آهن آلات و پروفیل ساختمانی بسیار بالا رفته است.
 بت‌کلیا مطرح کرد

اصلاح قانون تجارت؛ مهمترین مصوبه اقتصادی و حقوقی مجلس دهم

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس اصلاح قانون تجارت را از مهمترین مصوبات اقتصادی و حقوقی مجلس دهم دانست و گفت: قانون فوق تمام موضوعات مربوط به اسناد تجاری را براساس شرایط فعلی تجارت به روز و شفاف می کند.
 شیوه‌نامه اعطای کمک هزینه پژوهشی فناوری ابلاغ شد

جهت‌دهی پایان‌نامه‌ها به سمت حل چالش‌های صنعت نفت

می متالز - مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه اعطای کمک هزینه پژوهشی برای فناوری (پژوهانه) از سوی وزیر نفت، عنوان کرد: این موضوع به جهت‌دهی مناسب به پایان‌نامه‌های دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها در راستای حل چالش‌های صنعت نفت کمک خواهد کرد.
 کیان‌پور:

بازار مسکن فعلا کشش افزایش قیمت را ندارد/ دولت چاره‌ای برای مدیریت بازار در ۲ سال آینده بیاندیشد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت نسبت به مدیریت بازار مسکن و افزایش ساخت و ساز در بخش های دولتی و خصوصی اقدام کند، قیمت مسکن در سال آینده افزایش چندانی نخواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما