خبر
شهرسازی  
یارمحمدی مطرح کرد:

تدوین گزارش مجلس درباره عملکرد دولت در نوسازی بافت فرسوده و واگذاری اراضی دولتی

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، از تدوین گزارش این کمیسیون درباره عملکرد دولت در نوسازی بافت فرسوده و واگذاری اراضی دولتی خبر داد.

به گزارش می متالز، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از عملکرد دولت در رابطه با اجرای پروژه های مرتبط با نوسازی بافت های فرسوده، گفت: متأسفانه با وجود وعده های داده شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده، اما عملا اقدامی خاصی در این حوزه صورت نگرفته است.

 

عدم همکاری دستگاه های اجرایی با وزارت راه برای واگذاری اراضی دولتی

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر یکی از برنامه های وزارت راه و شهرسازی دریافت اراضی دولتی برای اجرای طرح های تولید انبوه مسکن بوده است، اما در چند ماه اخیر دستگاه های اجرایی همکاری لازم را برای واگذاری اراضی دولتی نداشته اند.

ورود کمیسیون عمران به نوسازی بافت های فرسوده و واگذاری اراضی دولتی

وی از ورود کمیسیون عمران مجلس به دو موضوع عملکرد دستگاه های دولتی در نوسازی بافت های فرسوده و واگذاری اراضی خبر داد و گفت: بر اساس ماده 235 آیین نامه داخلی مجلس، کمیسیون عمران به این موضوعات ورود کرده و گزارشی درباره عملکرد دولت در این بخش ها در حال تدوین است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: بر اساس قانون، پس از تدوین و تهیه گزارش کمیسیون عمران، این گزارش در صحن علنی مجلس قرائت می شود، سپس نمایندگان مجلس تصمیم می گیرند که آیا این گزارش برای بررسی قضایی به قوه قضائیه ارسال شود یا خیر.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 افضلی انتقاد کرد:

فعالیت بانک مسکن در بازار ساخت‌و‌ساز مشهود نیست؛ عدم بازگشت اقساط تسهیلات به بانک

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه فعالیت بانک مسکن به هیچ وجه در بازار ساخت و ساز مشهود نیست، این بانک در چند سال اخیر اقدام به ارائه تسهیلات خرد به متقاضیان کرده اما در شرایط کنونی معوقات به صندوق بانک باز نمی گردد.
 کیانپور مطرح کرد:

مالیات بر خانه‌های خالی؛ ابزاری ضداحتکار و ضدگرانی مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش یا کاهش قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا است، یعنی به هر میزانی که مسکن مورد نیاز بازار تأمین شود، قیمت در مسیر تعادل حرکت خواهد کرد، بنابر این اگر سه میلیون خانه خالی به بازار تزریق می شد، التهابات دو سال اخیر کاهش می یافت.
 بهادری:

اولویت طرح بازآفرینی شهری نسبت به طرح ملی مسکن؛ خانه‌های دو یا سه طبقه در بافت فرسوده ساخته شود

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی باید یک بار برای همیشه تابوی مسکن سازی در بافت های فرسوده را بشکند تا در کشور به میزان کافی مسکن تولید شود.
 رضایی کوچی مطرح کرد:

تداوم کاهش قیمت مسکن با اجرای طرح های تولید انبوه

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی شاهد کاهش قیمت مسکن هستیم و امیدواریم با اجرای طرح های تولید انبوه مسکن، روند کاهش قیمت ها سرعت بیشتری گیرد.
 کیانپور مطرح کرد:

بهره برداری از پروژه راه آهن چابهار - زاهدان تا سال ۱۴۰۰؛ پروژه راه‌آهن کلید توسعه و شکوفایی بندر چابهار

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه راه آهن چابهار - زاهدان کلید توسعه و شکوفایی بندر چابهار است، گفت: قطعا تا زمانی که پروژه راه آهن به بهره برداری نرسد، نمی توان به توسعه چشمگیر بندر چابهار فکر کرد.
 علوی تشریح کرد:

بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از ایران خودرو

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس گزارش های ارائه شده، گروه صنعتی ایران خودرو با ۶۰ هزار نیروی کار حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که برنامه ریزی ها برای کاهش میزان بدهی ها انجام شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما