خبر
شهرسازی  
یارمحمدی مطرح کرد:

تدوین گزارش مجلس درباره عملکرد دولت در نوسازی بافت فرسوده و واگذاری اراضی دولتی

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، از تدوین گزارش این کمیسیون درباره عملکرد دولت در نوسازی بافت فرسوده و واگذاری اراضی دولتی خبر داد.

به گزارش می متالز، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از عملکرد دولت در رابطه با اجرای پروژه های مرتبط با نوسازی بافت های فرسوده، گفت: متأسفانه با وجود وعده های داده شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده، اما عملا اقدامی خاصی در این حوزه صورت نگرفته است.

 

عدم همکاری دستگاه های اجرایی با وزارت راه برای واگذاری اراضی دولتی

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر یکی از برنامه های وزارت راه و شهرسازی دریافت اراضی دولتی برای اجرای طرح های تولید انبوه مسکن بوده است، اما در چند ماه اخیر دستگاه های اجرایی همکاری لازم را برای واگذاری اراضی دولتی نداشته اند.

ورود کمیسیون عمران به نوسازی بافت های فرسوده و واگذاری اراضی دولتی

وی از ورود کمیسیون عمران مجلس به دو موضوع عملکرد دستگاه های دولتی در نوسازی بافت های فرسوده و واگذاری اراضی خبر داد و گفت: بر اساس ماده 235 آیین نامه داخلی مجلس، کمیسیون عمران به این موضوعات ورود کرده و گزارشی درباره عملکرد دولت در این بخش ها در حال تدوین است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: بر اساس قانون، پس از تدوین و تهیه گزارش کمیسیون عمران، این گزارش در صحن علنی مجلس قرائت می شود، سپس نمایندگان مجلس تصمیم می گیرند که آیا این گزارش برای بررسی قضایی به قوه قضائیه ارسال شود یا خیر.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کیان‌پور:

ورود نقدینگی به بازار مسکن شمشیر دو لبه است؛ سرمایه‌ها باید به سمت بخش تولید مسکن هدایت شود

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مهمترین مولفه در بحث مدیریت نقدینگی در بازار مسکن این است که اعتبارات و سرمایه ها به سمت بازار تولید و ساخت و ساز هدایت شود، نه اینکه به دلیل نبود زمینه های سرمایه گذاری، این اعتبارات به سمت بازار خرید و فروش برود.
 کیان‌پور مطرح کرد:

ابهام درباره نرخ نهایی عوارض آزادراه تهران - شمال/ وزارت راه هر چه سریع تر اعلام قیمت کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به اینکه در آستانه سفرهای نوروزی قرار داریم، وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریع تر نرخ نهایی عوارض آزادراه تهران-شمال را اعلام کند تا مردم بتوانند برای تعیین مسیر سفر تصمیم گیری کنند.
 یارمحمدی با اشاره به روند بازسازی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

نوسازی مساکن با لحاظ شرایط اقلیمی و فرهنگی/ مطالعات دقیق برای اصلاح وضعیت ساختمان‌ها ضرورت دارد

می متالز - نماینده مردم زاهدان در مجلس می‌گوید: ای کاش در۴۰ سال گذشته اصلاح ساختمان‌های استان سیستان و بلوچستان با مطالعات علمی و مرتبط با جغرافیای منطقه صورت می‌گرفت تا علاوه‌بر حفظ بافت سنتی و تاریخی و فرهنگی با سرمایه کمتر خانه‌های مقاوم برای مردم ساخته می‌شد.
 یارمحمدی:

۳۰ هزار انشعاب گاز از ۱۴۵ هزار انشعاب در زاهدان وصل شده است

می متالز - نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان اینکه تاکنون ۳۰ هزار انشعاب گاز از ۱۴۵هزار انشعاب در زاهدان وصل شده است، گفت: آماده‌سازی خطوطه لوله گاز بین شهری باید در اولویت‌کاری مسوولان مربوطه قرار گیرد.
 بت کلیا مطرح کرد

کارنامه ناموفق دولت در هدایت نقدینگی به سمت تولید مسکن/ شکوفایی اقتصادی با گسترش ساخت و ساز

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه در سالیان اخیر حجم نقدینگی مدام در حال افزایش است و دولت و مسئولان اجرایی هیچ اقدامی برای مدیریت و هدایت این منابع کلان اعتباری به سمت تولید کشور به ویژه حوزه تولید مسکن صورت نداده اند.
 یارمحمدی مطرح کرد:

مصوبه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس؛ گام عدالت‎ محور مجلس برای ایجاد پایه جدید مالیاتی

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اخذ مالیات از املاک لوکس بسیار مثبت خواهد بود، زیرا نمایندگان مجلس با این مصوبه ویژه، یک پایه مالیاتی جدیدی را ایجاد کردند که می تواند در سال های آینده درآمدهای قابل قبولی را برای کشور ایجاد کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما