خبر
مسکن و ساختمان  

حضور ایران در نمایشگاه‌ بین‌المللی صنعت ساختمان ازبکستان

می متالز - هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ازبکستان در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی «اوزاکسپومرکز» شهر تاشکند آغاز به کار کرد.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ازبکستان عصر روز گذشته در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی «اوزاکسپومرکز» شهر تاشکند آغاز به‌کار کرد.

در این نمایشگاه همچنین «غلامحسین ابراهیمی» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان نیز حضور و از غرفه‌های شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه بازدید کرد.

در این نمایشگاه که توسط شرکت بین‌المللی نمایشگاهی «ExpoPosition»  برپا شده است، بیش از 50 شرکت از کشورهای جهان مانند جمهوری اسلامی ایران، ایتالیا، کره جنوبی، چین، قزاقستان، روسیه، ترکیه، اوکراین و ازبکستان حضور دارند.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ازبکستان شامل بخش‌های «فن‌آوری‌های تخصصی»، «انواع کاغذهای دیواری»، «رنگ‌ها»، «پنجره و درها»، «مبل»، «فن‌آوری‌ها و تجهیزات برای صنایع معدن» «فلزسازی و ماشین‌سازی»، «صنایع شیمیایی»، «مصالح ساختمانی و دستگاه‌ها»، «فن‌آوری‌های تولید و حمل و نقل بتون» است.

هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی نمایش دست آوردها در صنعت ساختمان و همچنین تبادل تجربیات، مساعدت برای گسترش همکاری‌های بین المللی و نوسازی بازار مصرفی ازبکستان است.

مدیر شرکت «میثاق فریوران» ایران در این نمایشگاه گفت: شرکت های ایرانی شامل بیش از 20 شرکت در قالب شرکت های سیمان و برق و چراغ، ماشین سازی، چسب بتون، آجر نسوز و ایزوگام و لوله در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ازبکستان به صورت پاویون ایران حضور داشتند.

«محمد حسین زاده» افزود: با توجه به اینکه هدف از حضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه توسعه روابط تجاری با کشور ازبکستان بوده و این همکاری ها در این شرایط برای کشور ایران بسیار اهمیت دارد تلاش بسیاری شد تا طرف‌های تجاری شرکت‌ها در نمایشگاه بتوانند همکاری وسیع را در مبادلات اقتصادی شروع کنند.

مدیر شرکت «میثاق فریوران» ایران در این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه‌ها می‌توانند مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشوررا بیش از پیش افزایش دهند.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان و مبل ازبکستان توسط شرکت بین‌المللی نمایشگاهی «ExpoPosition» با همکاری وزارت ساختمان ازبکستان، شرکت سهامی «اوزستروی ماتریالی» برگزار می‌شود و تا 4 اکتبر سال 2019 میلادی به کار خود ادامه می‌دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برگزاری دوره آموزش تلفیقی سیستم‌های اجرای نمای آجری برای مربیان حوزه معماری و ساختمان سراسر کشور

می متالز - دوره آموزش تلفیقی سیستم‌های اجرای نمای آجری برای مربیان حوزه معماری و ساختمان سراسر کشور در مرکز تربیت مربی برگزار شد.
 

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت ساختمان

می متالز - استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی در کشور امری بسیار ضروری است، زیرا هر چه ساختمان‌ها با استفاده از شیوه‌های نوین، طراحی و ساخته شوند،سبک‌تر و از ایمنی کافی در برابر مخاطرات طبیعی برخوردار خواهند بود.
 در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه پوشش ساختمانی در اصفهان مطرح شد:

مشکلات پیش‌روی ساختمان‌سازی نفس این صنعت را گرفته است

می متالز - شماری از تولیدکنندگان پوشش ساختمانی در اصفهان، مواد اولیه، قوانین، بیمه، مالیات، واردات، نبود حمایت‌ها و نداشتن کارگران ایرانی را ازجمله مشکلات پیش‌روی تولید برشمردند و بر ضرورت رفع این موانع تاکید کردند.
 سهامداران ساختمانی به گوش باشند؛

داربست رکود در ساختمان نریخت

می متالز - در مجموع این شرکت در پایان ۱۲ ماهه سال مالی ۱۳۹۸، بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال فروش انواع محصولات را ثبت کرده که در مقایسه با ۱۸۹ میلیارد ریال سال مالی قبل از رشد و پوشش مناسبی برخوردار نبوده است.
 کدام یک از صنایع غیر فلزی بیشترین آسیب را از رکود صنعت ساختمان دیده‌اند؟

آجر و سیمان در حصار شعاع اقتصادی صادرات

می متالز - چند سالی می‌شود که سایه سنگین رکود بر سر صنعت ساختمان کشور سنگینی می‌کند و از آنجا که این صنعت مصرف‌کننده شمار زیادی از محصولات پایین‌دست معدنی است، بی‌شک رکود صنعت ساختمان، صنایع پایین‌دست را از تاثیر منفی بی‌نصیب نمی‌گذارد.
 

صادرات، راه برون‌رفت آجر و سیمان از رکود نیست

می متالز - چند سالی می‌شود که سایه سنگین رکود بر سر صنعت ساختمان کشور سنگینی می‌کند و از آنجا که این صنعت مصرف‌کننده شمار زیادی از محصولات پایین‌دست معدنی است، بی‌شک رکود صنعت ساختمان، صنایع پایین‌دست را از تاثیر منفی بی‌نصیب نمی‌گذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما