خبر
گمرک  
در ۶ ماه نخست امسال؛

صادرات غیرنفتی ۲۳ درصد افزایش یافت

می متالز - صادرات غیرنفتی کشور طی ۶ ماه نخست امسال ۷۰ میلیون و ۹ هزار تن کالا به ارزش ۲۰ میلیارد و ۹۴۸ میلیون دلار بوده که از نظر ارزشی ۱۰.۵۵ درصد کاهش و از نظر وزنی ۲۲.۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش می متالز، بررسی آمار گمرک از وضعیت تجارت کشور در نیمه نخست سال جاری نشان می دهد که میزان صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و همچنین بدون صادرات از محل تجارت چمدانی) بالغ بر ۷۰ میلیون و ۹ هزار تن به ارزش ۲۰ میلیارد و ۹۴۸ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷، افزایشی ۲۲.۵۰ درصدی در وزن و کاهشی ۱۰.۵۵ درصدی در ارزش دلاری داشته است.

همچنین میزان واردات کشور در این مدت، با افزایشی ۰.۴۱ درصدی در وزن و کاهشی ۵.۵۱ درصدی در ارزش دلاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷، به  ۱۶ میلیون و ۵۶۷ هزار تن به ارزش ۲۱ میلیارد و ۲۲ میلیون دلار رسیده است.

صادرات ۵ میلیارد دلاری به چین

طی شش ماه نخست سال ۹۷، بیشترین میزان صادرات کشور، به مقصد کشورهای «چین»، با رقمی بالغ بر ۵ میلیارد و ۱۰۶ میلیون دلار و سهم ۲۴.۳۷ درصد از کل ارزش صادرات، «عراق» با ۴ میلیارد و ۶۶۳ میلیون دلار و سهم ۲۲.۲۶ درصد، «ترکیه» با ۲ میلیارد و ۵۵۲ میلیون دلار و سهم ۱۲.۱۸ درصد، «امارات متحده عربی» با ۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون دلار و سهم ۱۱.۲۵ درصد و کشور «افغانستان» با یک میلیارد و ۷۶ میلیون دلار و سهم ۵.۱۳ درصد از کل ارزش، صورت گرفته است.

واردات یک میلیون دلاری از آلمان

طی شش ماه نخست سال ۹۸، کشور «چین» با اختصاص رقمی بالغ بر ۵ میلیارد و ۳۰۴ میلیون دلار و سهمی در حدود ۲۵ درصد از کل ارزش واردات، در جایگاه نخست کشورهای طرف معامله قرار  گرفته است.

همچنین کشورهای «امارات متحده عربی» با ۳ میلیارد و ۷۸۰ میلیون دلار و سهم ۱۷.۸۱ درصد، «ترکیه» با ۲ میلیارد و ۶۱۸ میلیون دلار و سهم ۱۲.۳۴ درصدی، «هند» با ۲ میلیارد و ۱۲۷ میلیون دلار و سهم ۱۰.۰۲ درصدی و «آلمان» با یک میلیارد و ۱۳ میلیون دلار و سهم ۴.۷۷ درصد از کل ارزش واردات، جزو کشورهای عمده طرف معامله واردات بوده اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۱۰ تغییر جدید در ثبت‌سفارش واردات

می‌متالز - بر اساس معافیت‌های جدید ثبت سفارش واردات، متقاضیان فاقد سابقه واردات تا سقف ۵۰۰ هزار دلار در حیطه سه رشته فعالیت خود، از بررسی و کنترل سابقه معاف می‌شوند.
 

آغاز واردات خودرو‌های ناوگان حمل و نقل با عمر ۳ سال

می‌متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: از امروز طرح واردات خودروهای ناوگان حمل و نقل با عمر سه سال اجرا می‌شود.
 

ترکیه تعرفه های بیشتری بر روی واردات فولاد تحمیل می کند

می متالز - رسانه های ترکیه گزارش دادند که این کشور برای جلوگیری از افزایش واردات فولاد، تا 14 درصد عوارض اضافی بر روی چندین نوع محصول فولادی وارداتی اعمال کرده است.
 

۲۸پاسخ شفاف شرکت چادرملو به سهامداران و سرمایه گذاران/ واردات سنگ آهن از استرالیا ارزان‌تر از سنگان است

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با هدف شفاف سازی برای سهامداران و سرمایه گذران به ۲۸ سوال اساسی پاسخ داد.
 در دیدار رئیس کل سازمان توسعه تجارت با سفیر ارمنستان مطرح شد:

ایجاد نهاد مشترک تجاری برای گسترش همکاری‌ اقتصادی ایران و ارمنستان

می متالز - زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در ملاقات با سفیر ارمنستان در تهران ضمن تاکید بر اهمیت گسترش روابط تجاری با کشور ارمنستان، از برگزاری اولین نشست کمیته صنعت، معدن و تجارت دو کشور به صورت ویدئو کنفرانس استقبال کرد.
 

18 پروژه معدنی با سرمایه 2.5 میلیارد دلاری در نوبت بهره برداری/ 33 درصد پروژه ها به بخش فولاد و زنجیره مربوطه باز می گردد/ سهم 12 درصدی مس، خطوط انتقال برق و راهسازی برای معادن

می متالز - امسال 18 پروژه بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه‌گذاری دو میلیارد و 563 میلیون دلار به بهره‌برداری خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما