خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

لمس ۴۰۰ هزار واحد بعد از اصلاح‌های کوتاه مدت

می متالز - برخی گروه های بازار سرمایه از جمله سیمانی در برخی نمادها هنوز به ارزش ذاتی خود نرسیده و پتانسیل رشد دارند. همچنین سهم شرکت های مرتبط با صنعت IT هم به لحاظ تکنیکال و هم بنیادی، مستعد رشد هستند.

به گزارش می متالز، آنچه این روزها بسیاری به آن می اندیشند، ضرورت وقوع اصلاح قیمتی و تخلیه بخشی از حباب قیمتی سهام شرکت های بی کیفیت است که در صورت عدم وقوع این رخداد، چه بسا شاهد افتی بی سابقه و زیان بسیاری از سهامداران در روزها و ماه های آتی باشیم.

بازار امروز را نیز همچون دو روز معاملاتی قبل، با عرضه هایی سنگین در بسیاری از نمادها پیش بینی می کنیم؛ چرا که شاید در این قیمت ها جذابیت خرید در بسیاری از نمادها از بین رفته است و شاید شناسایی سود در دسترس برای بسیاری از سهامداران گزینه ای معقول و قابل دفاع باشد.

فواد حسینی کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش بینی وضعیت بازار بیان کرد: به نظر می رسد روند کلی بازار سرمایه، صعودی بوده و به لحاظ تکنیکالی شاخص کل ظرف چند ماه آینده تا محدوده ۴۰۰ هزار واحد رشد کند. اما شیب رشد بازار، ملایم تر خواهد شد. البته این پیش بینی به معنای رشد بی وقفه نبوده و حتما دوره ها اصلاح و روزهای منفی هم شاهد خواهیم بود.

این فعال بازار سرمایه در معرفی گزینه های مناسب تر برای سرمایه گذاری گفت: با وجود رشد بسیاری از گروه ها، برخی گروه های بازار سرمایه از جمله سیمانی در برخی نمادها هنوز به ارزش ذاتی خود نرسیده و پتانسیل رشد دارند. همچنین سهم شرکت های مرتبط با صنعت IT هم به لحاظ تکنیکال و هم بنیادی، مستعد رشد هستند. ضمن اینکه اگر تغییری در شرایط اقتصادی و سیاسی کشور رخ دهد، لیدرهای همیشگی بازار مانند گروه پتروشیمی و فلزی و... نیز رشد خواهند کرد.

حسینی اضافه کرد: این روزها خبرهای متعددی از افزایش سرمایه شرکت ها منتشر می شود؛ اگرچه ماهیت افزایش سرمایه ها با یکدیگر متفاوت است؛ ولی معتقدم شرکت هایی که با هدف اجرای طرح های توسعه ای اقدام به افزایش سرمایه می کنند، برای سرمایه گذاری کم ریسک تر و امن تر هستند.

وی در رابطه با پیش بینی وضعیت بانکی ها اظهار کرد: به لحاظ اقتصادی صنعت بانکداری در کشور ما وضعیت مطلوبی ندارد و این صنعت را برای سرمایه گذاری چندان مناسب ارزیابی نمی کنم. بخشی از درآمدهای اخیر بانک ها ناشی از تسعیر نرخ ارز بوده که درآمد مستمری نخواهد بود.

کد خبر: 60551
تاریخ: 1398/07/14 - 17:32
منبع: بورس نیوز

فواد حسینی  بازار سرمایه  گروه پتروشیمی  صنعت IT 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ۵۱ درصدی تولید «لعابیران» در سال ۹۸

می متالز - مدیرعامل شرکت لعابیران از افزایش ۵۱درصدی تولید این شرکت در سال ۹۸، نسبت به سال۹۷خبر داد. از جمله دیگر دستاوردها و اقدامات این شرکت در سال ۹۸ می‌توان به رشد ۱۴درصدی فروش، رشد ۳۹ درصدی سود ناخالص، رشد ۷۷ درصدی سود خالص، رشد ۱۱۴۱درصدی ارزش روز شرکت در بازار سرمایه نسبت به سال ۹۷ و تولید محصول جدید لعاب ویتروزا در سال ۹۸ اشاره کرد.
 فردا دو عرضه اولیه انجام می شود

بازدهی بورس به 3.4- درصد رسید

می متالز - شاخص کل بازار سرمایه امروز بیش از 33 هزار واحد افت کرد و به رقم 926 هزار و 688 واحد رسید.
 40 درصد شاخص از 35 شرکت سهام عدالت تاثیر می گیرد/اهمیت آزادسازی سهام عدالت در چیست + ارزش های پنهانی

شوک امروز سهام عدالت | چگونه صف فروش سهام جمع شود

می متالز - چه راهکاری میتواند باعث شود مردم سهام عدالت را به یکباره نفروشند و از صف های فروش در بورس جلوگیری شود. این پرسشی است که پاسخ های فراوانی به آن داده شده است.
 بر اساس اعلام رویترز؛

دلار عقب نشینی کرد

می متالز - شاخص دلار در معاملات امروز ریزش کرد.
 

صندوق توسعه بازار در حال حمایت

می متالز - اصل اول، حفظ نقدشوندگی سهم ها بوده و طبق اقداماتی که این روزها انجام شده، نقدشوندگی در ۱۰۰ سهم برتر بازار وجود دارد.
 ساعت پنج‌ونیم عصر؛

بازگشایی یک نماد برای ۲دقیقه

می متالز - ساعت پنج‌ونیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به تابلوی حقوقی‌ها که امروز سبز بود و فقط رنگ قرمز بازار به سهامداران رسید تا بازگشایی نمادی تنها برای کمتر از دو دقیقه.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما