خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

لمس ۴۰۰ هزار واحد بعد از اصلاح‌های کوتاه مدت

می متالز - برخی گروه های بازار سرمایه از جمله سیمانی در برخی نمادها هنوز به ارزش ذاتی خود نرسیده و پتانسیل رشد دارند. همچنین سهم شرکت های مرتبط با صنعت IT هم به لحاظ تکنیکال و هم بنیادی، مستعد رشد هستند.

به گزارش می متالز، آنچه این روزها بسیاری به آن می اندیشند، ضرورت وقوع اصلاح قیمتی و تخلیه بخشی از حباب قیمتی سهام شرکت های بی کیفیت است که در صورت عدم وقوع این رخداد، چه بسا شاهد افتی بی سابقه و زیان بسیاری از سهامداران در روزها و ماه های آتی باشیم.

بازار امروز را نیز همچون دو روز معاملاتی قبل، با عرضه هایی سنگین در بسیاری از نمادها پیش بینی می کنیم؛ چرا که شاید در این قیمت ها جذابیت خرید در بسیاری از نمادها از بین رفته است و شاید شناسایی سود در دسترس برای بسیاری از سهامداران گزینه ای معقول و قابل دفاع باشد.

فواد حسینی کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش بینی وضعیت بازار بیان کرد: به نظر می رسد روند کلی بازار سرمایه، صعودی بوده و به لحاظ تکنیکالی شاخص کل ظرف چند ماه آینده تا محدوده ۴۰۰ هزار واحد رشد کند. اما شیب رشد بازار، ملایم تر خواهد شد. البته این پیش بینی به معنای رشد بی وقفه نبوده و حتما دوره ها اصلاح و روزهای منفی هم شاهد خواهیم بود.

این فعال بازار سرمایه در معرفی گزینه های مناسب تر برای سرمایه گذاری گفت: با وجود رشد بسیاری از گروه ها، برخی گروه های بازار سرمایه از جمله سیمانی در برخی نمادها هنوز به ارزش ذاتی خود نرسیده و پتانسیل رشد دارند. همچنین سهم شرکت های مرتبط با صنعت IT هم به لحاظ تکنیکال و هم بنیادی، مستعد رشد هستند. ضمن اینکه اگر تغییری در شرایط اقتصادی و سیاسی کشور رخ دهد، لیدرهای همیشگی بازار مانند گروه پتروشیمی و فلزی و... نیز رشد خواهند کرد.

حسینی اضافه کرد: این روزها خبرهای متعددی از افزایش سرمایه شرکت ها منتشر می شود؛ اگرچه ماهیت افزایش سرمایه ها با یکدیگر متفاوت است؛ ولی معتقدم شرکت هایی که با هدف اجرای طرح های توسعه ای اقدام به افزایش سرمایه می کنند، برای سرمایه گذاری کم ریسک تر و امن تر هستند.

وی در رابطه با پیش بینی وضعیت بانکی ها اظهار کرد: به لحاظ اقتصادی صنعت بانکداری در کشور ما وضعیت مطلوبی ندارد و این صنعت را برای سرمایه گذاری چندان مناسب ارزیابی نمی کنم. بخشی از درآمدهای اخیر بانک ها ناشی از تسعیر نرخ ارز بوده که درآمد مستمری نخواهد بود.

کد خبر: 60551
تاریخ: 1398/07/14 - 17:32
منبع: بورس نیوز

فواد حسینی  بازار سرمایه  گروه پتروشیمی  صنعت IT 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کتاب «کنترل ریسک در بازار سرمایه به همراه نرم افزار محاسبه ریسک» به کتابخانه سازمان بورس رفت

می متالز- کتاب «کنترل ریسک در بازار سرمایه به همراه نرم افزار محاسبه ریسک» نوشته علی رحمانی نوکاشتی در ۵۳ صفحه توسط انتشارات چالش منتشر شده است.
 عضو شورای عالی بورس مطرح کرد:

ادامه روند افزایشی بازار در انتظار گزارش‌ شرکت‌ها

می متالز - عضو شورایعالی بورس، ادامه روند افزایشی بازار را مستلزم گزارش‌ های خوب شرکت‌ها دانست و گفت: گزارش هایی که تاکنون منتشر شده، حاکی از عملکرد مثبت شرکت هاست و چنانچه سایر گزارش ها نیز مثبت باشد، بازار پس از اصلاح و استراحتی کوتاه به رشد خود ادامه می دهد.
 

خصوصی‌سازی را متوقف کنید

می متالز - آزادسازی به معنای حقیقی عبارت است از به رسمیت شناختن حقوق مالکیت فردی و تضمین آن در برابر اعمال نفوذ‌های مقامات دولتی و سیاسی، عدم مداخله دولت در بازارها، مقررات‌زدایی، به حداقل رساندن مجوز‌های فعالیت اقتصادی و برچیدن همه امتیازات انحصاری مورد حمایت دولت در همه بخش‌های اقتصادی.
 

آشنایی با خاویر پاز تحلیلگر بازار‌های مالی

می متالز - خاویر دو مقاله تحت عناوین و برای گروه Aite نوشته که جزء برترین مقالات مالی منتشر شده در سال ۲۰۱۶ رده بندی شده است.
 بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت؛

نگاهی به خرید و فروش حقوقی‌ها

می متالز - شاخص خرده فروشی آمریکا، که نشانگر تغییرات در بخش مخارج مصرف کنندگان است، برای اولین بار در هفت ماه گذشته سقوط کرده است که نشانه ای از افت رشد اقتصادی آمریکا است.
 

فرار از زیان در بازارهای مالی

می متالز - شکی نیست برای هر فعال بازار سرمایه بار‌ها فرصتی پیش آمده که با شناسایی سود در یک زمان نا مناسب از کسب یک بازدهی بزرگ جا مانده که علاوه براینکه در شناسایی سود بزرگ ناتوان مانده است از منظر روانی نیز اثرات به شدت مخربی بر روی ذهن و روان فرد میگذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما