خبر
فلزات غیرآهنی  
مدیربخش فلزات کارگزاری مفید گفت:

قیمت های جهانی فاکتور مهم در بازار فلزات

می متالز - از فاکتور‌های موثر در بازار فلزات می‌توان به قیمت‌های جهانی، اشاره کرد که با کشمکش‌های تجاری میان آمریکا و چین امیدی به افزایش قیمت در بازار‌های جهانی نیست.

به گزارش می متالز، علی اصغر بهرامی، در خصوص روند فلزات در بازار داخلی و جهانی اظهار کرد: از فاکتور‌های موثر در بازار فلزات می‌توان به قیمت‌های جهانی، اشاره کرد که با کشمکش‌های تجاری میان آمریکا و چین امیدی به افزایش قیمت در بازار‌های جهانی نیست. به همین علت این فاکتور مهم در حال حاضر روند با ثبات و یا کاهشی دارد.

وی افزود: یکی از فاکتور‌های مهم قیمت فلزات در بازار داخلی، نرخ ارز نیمایی است. اگر ما قیمت ارز را با ثبات در نظر بگیریم در سه الی چهار ماه آینده در قیمت محصولات این صنعت هیچونه افزایشی را نخواهیم داشت.

مدیر بخش فلزات کارگزاری مفید ادامه داد: مساله مهم دیگر که در صنعت فلزات بازار داخلی موثر است، بحث رونق و رکود بازار بوده که در فصل زمستان در بحث ساخت وساز که مصرف بالای آلومینیوم، تیرآهن، میلگرد و مس را دارد با مقداری رکود مواجه هستیم.

بهرامی بیان کرد: رکود نسبی در بخش ساخت و ساز همراه با عدم کشش قیمت‌ها در بازار موجب کاهش قیمت فلزات شده است. اما اگر تمام این روند تأثیرگذار در بازار فلزات را در کنار هم بگذاریم می‌توانیم بازار این محصولات را با ثبات ارزیابی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر از لحاظ سیاسی در روابط بین‌المللی با ثبات باشیم و نرخ ارز فراتر از ۱۲ هزار تومان یا وضعیت فعلی میان آمریکا و چین ادامه یابد، بازار محصولات فلزی با ثبات نسبی همراه خواهد بود.

مدیر بخش فلزات کارگزاری مفید گفت: زمانی رشد محصولات فلزی اتفاق می‌افتد که صلح تجاری میان آمریکا و چین برقرار شود که در این صورت با افزایش قیمت‌ها رو به رو خواهیم شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فعال ترین شرکت های کارگزاری عضو بورس انرژی در نیمه نخست سال

می متالز - در شش ماهه نخست سال ۹۸ بورس انرژی ایران شاهد انجام معاملاتی به ارزش قریب به ۱۴۴ هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حاکی از رشدی ۲۰۰ درصدی است.
 

فعال‌ترین شرکت‌های کارگزاری در ۶ ماهه نخست امسال

می متالز - در شش ماهه نخست سال ۹۸ بورس انرژی ایران شاهد انجام معاملاتی به ارزش قریب به ۱۴۴ هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حاکی از رشدی ۲۰۰ درصدی است.
 

فاکتورهای تأثیرگذار بر بازار فلزات تشریح شد

می متالز - مهم ترین فاکتور اثرگذار بر روند قیمت فلزات در حال حاضر، قیمت های جهانی، نرخ ارز و بازار مصرف است.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری

می متالز - احتمالا جو روانی ناشی از حذف ۴ صفر از واحد پول ملی، سهم های ارزان تر بازار را تحت تاثیر قرار داده و قیمت ها رو به بالا، رند خواهد شد و تا زمان اجرای این طرح، سهمی با قیمت کمتر از ارزش اسمی در بازار نخواهیم داشت.
 اثرات مثبت سیاست‌های بانک مرکزی بر صنایع معدنی

حذف دلالان و رانت‌، ثمره کاهش فاصله نرخ نیمایی و آزاد

می متالز - سیاست‌هایی که بانک مرکزی در چند ماه گذشته پیش گرفته، سبب نزدیک شدن نرخ ارز نیمایی به ارز آزاد شده و این موضوع به تثبیت بازار و واقعی شدن قیمت‌ها کمک بسیاری کرده است.
 

بهبود صادرات با نزدیک شدن ارز نیمایی به ارز آزاد

می متالز - منوط کردن صادرات به عرضه داخلی ازجمله مشکلات اساسی است که نه تنها تعادل قیمت را بهم ریخته بلکه صادرات را با چالش مواجه می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما