خبر
فلزات غیرآهنی  
مدیربخش فلزات کارگزاری مفید گفت:

قیمت های جهانی فاکتور مهم در بازار فلزات

می متالز - از فاکتور‌های موثر در بازار فلزات می‌توان به قیمت‌های جهانی، اشاره کرد که با کشمکش‌های تجاری میان آمریکا و چین امیدی به افزایش قیمت در بازار‌های جهانی نیست.

به گزارش می متالز، علی اصغر بهرامی، در خصوص روند فلزات در بازار داخلی و جهانی اظهار کرد: از فاکتور‌های موثر در بازار فلزات می‌توان به قیمت‌های جهانی، اشاره کرد که با کشمکش‌های تجاری میان آمریکا و چین امیدی به افزایش قیمت در بازار‌های جهانی نیست. به همین علت این فاکتور مهم در حال حاضر روند با ثبات و یا کاهشی دارد.

وی افزود: یکی از فاکتور‌های مهم قیمت فلزات در بازار داخلی، نرخ ارز نیمایی است. اگر ما قیمت ارز را با ثبات در نظر بگیریم در سه الی چهار ماه آینده در قیمت محصولات این صنعت هیچونه افزایشی را نخواهیم داشت.

مدیر بخش فلزات کارگزاری مفید ادامه داد: مساله مهم دیگر که در صنعت فلزات بازار داخلی موثر است، بحث رونق و رکود بازار بوده که در فصل زمستان در بحث ساخت وساز که مصرف بالای آلومینیوم، تیرآهن، میلگرد و مس را دارد با مقداری رکود مواجه هستیم.

بهرامی بیان کرد: رکود نسبی در بخش ساخت و ساز همراه با عدم کشش قیمت‌ها در بازار موجب کاهش قیمت فلزات شده است. اما اگر تمام این روند تأثیرگذار در بازار فلزات را در کنار هم بگذاریم می‌توانیم بازار این محصولات را با ثبات ارزیابی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر از لحاظ سیاسی در روابط بین‌المللی با ثبات باشیم و نرخ ارز فراتر از ۱۲ هزار تومان یا وضعیت فعلی میان آمریکا و چین ادامه یابد، بازار محصولات فلزی با ثبات نسبی همراه خواهد بود.

مدیر بخش فلزات کارگزاری مفید گفت: زمانی رشد محصولات فلزی اتفاق می‌افتد که صلح تجاری میان آمریکا و چین برقرار شود که در این صورت با افزایش قیمت‌ها رو به رو خواهیم شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو هیات مدیره انجمن فولاد تاکید کرد:

افزایش نرخ ارز نیمایی، عامل گرانی فولاد نیست!

می متالز - محصولات فولادی در چند هفته اخیر به سبب کمبود مواد اولیه افزایش قیمت داشته است.
 

عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت در بورس کالا است/ بازار داخل و خارج بورس مکمل یکدیگرند

می متالز - یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: نرخ پایه در بورس کالا براساس نرخ جهانی فولاد و نرخ ارز نیمایی است. قیمت میلگرد با توجه به افزایش نرخ ارز از حدود ۱۱ به ۱۳ هزارتومان و همچنین ارز نیمایی که مبنای محاسبه نرخ میلگرد در بورس است از حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان به یازده هزار و ۷۰۰ تومان، واکنش نشان داده است.
 

صادرات غیرنفتی ایران به 20 میلیارد دلار رسید

می متالز - احسان قمری در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان که در سالن همایش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: در بین استان‌های کشورهماهنگی بین بخش دولتی و خصوصی در لرستان زبان زد است.
 

جزییات بازگشت ۲۵ میلیارد یورو ارز صادراتی به کشور

می متالز - بررسی کارنامه دو ساله سامانه نیما نشان می‌دهد که این سامانه با بازگرداندن حدود ۲۵ میلیارد یورو ارز صادراتی به چرخه اقتصادی، نقش مهمی را در تامین ارز مورد نیاز کشور در دوران تحریم داشته است.
 رحمانی:

۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازگشت/ تمهیدات ویژه برای تامین مایحتاج شب عید مردم

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از بازگشت ۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور خبر داد.
 

دورنمای کاغذ تحریر | اتحادیه صنعت چاپ: قیمت بیش از کاهش ندارد

می متالز - قیمت کاغذ تحریر که از دو ماه پیش کاهش چشمگیری داشته به ثبات رسید. به گفته رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران، احتمالا قیمت کاغذ تحریر بیش از این کاهش نخواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما