خبر
مسکن و اقتصاد   بازار مسکن  

ساخت‌وساز مسکونی در تهران ۲۱ درصد کاهش یافت

می متالز - بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن در بازه زمانی ابتدای فروردین تا انتهای مرداد امسال، ۲۷ هزار و ۳۸۴ واحد مسکونی در پایتخت تولید شد که ۲۱ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است.

به گزارش می متالز، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی آمار وضعیت بازار مسکن در نیمه نخست امسال را تشریح کرد.

کاهش حدودا ۶۰ درصدی معاملات مسکن

بر اساس این گزارش، در نیمه نخست امسال ۳۳ هزار و ۵۸ واحد مسکونی معامله شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۶ ماه نخست ۹۷) که ۷۷ هزار و ۴۳۹ فقره مبایعه نامه به ثبت رسید، ۵۷.۳ درصد کاهش داشته است.

افزایش ۹۰ درصدی قیمت مسکن

همچنین در این مدت (۶ ماهه ۹۸) متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۱۲ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۹۰۰ تومان برآورد شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن (۶ ماهه نخست ۹۷) که این شاخص (متوسط قمیت هر متر مربع واحد مسکونی) در تهران ۶ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۴۰۰ تومان بود، رشد ۸۹.۸ درصدی داشته است.

کاهش ۲۰ درصدی ارزش ریالی معاملات مسکن

ارزش ریالی معاملات مسکن در نیمه نخست امسال ۳۵ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان بود که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته که ۴۴ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان برآورد شد، ۲۰.۶ درصد کاهش نشان می دهد.

کاهش ۲۱ درصدی ساخت و ساز مسکن

همچنین در بازه زمانی ابتدای فروردین تا انتهای مرداد امسال ۲۷ هزار و ۳۸۴ واحد مسکونی احداث شده که این شاخص در مدت مشابه سال قبل، ۳۴ هزار و ۶۱۴ واحد مسکونی بود. این آمار بیانگر کاهش ۲۰.۹ درصدی تولید مسکن در نیمه نخست امسال نسبت به سال قبل است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آمارها از بازار مسکن نشان داد؛

معاملات مسکن به کف رسیده است؟

می متالز - مطابق آمار اتحادیه مشاوران املاک تهران در ۱۶ روز ابتدای مهرماه ۱۳۹۸ در کل کشور ۱۶ هزار و ۴۰۰ قرارداد خرید و فروش ملک به امضا رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۵۵ درصد کاهش یافته که تفاوت معناداری نسبت به ماه قبل نداشته است.
 

اعتبارات خوبی از ‌صندوق ذخیره ارزی به پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان اختصاص یافت

می متالز - مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: اعتبارات خوبی از ‌صندوق ذخیره ارزی به پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان اختصاص یافت.
 وزیر راه و شهرسازی:

گسترش روابط ترانزیتی در سرخس توسعه این شهرستان را به دنبال دارد/ بررسی علت حادثه ریلی زاهدان در کمیسیون عالی سوانح راه آهن

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه شهرستان مرزی سرخس برپایه توسعه ترانزیت در این مرز برنامه ریزی خواهد شد که این مهم نیازمند توسعه روابط با کشور ترکمنستان است.
 محمد اسلامی:

طرح جامع پایانه مرزی مهران اجرایی می‌شود

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح جامع پایانه مرزی مهران با توجه به جمعیت میلیونی عبوری از این مرز اجرایی می شود.
 مدیرعامل راه‌آهن اعلام کرد:

کاهش سهم ریل از ترانزیت کالا به حدود ۱۰ درصد

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که سهم ریل از ترانزیت کالا به حدود ۱۰ درصد رسیده و با وجود کاهش این سهم در ماه‌های گذشته می‌توانیم آن را تا پایان امسال بهبود دهیم.
 با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت؛

افتتاح قطعه آخر محور کرمان - زرند (تقاطع پل راه آهن)

می متالز - همزمان با پنجمین روز از هفته دولت و با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، قطعه آخر محور کرمان - زرند (تقاطع پل راه آهن) با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال افتتاح شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما