خبر
اقتصاد  
پور مختار:

مطالبات اقتصادی مردم را سیاسی نکنیم

می متالز - عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: خانه ملت محل تظلم خواهی و رسیدگی به دردهای مردم است؛ نباید به آزادی بیان مردم، آن‌ هم در مجلس و کمیسیون‌های آن خدشه وارد شود.

به گزارش می متالز، محمدعلی پورمختار گفت: شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که به قصد دادخواهی و اعتراض به وضعیت این شرکت، راهی خانه ملت شده بودند، در مسیر شوش به تهران بازداشت شدند و موفق نشدند که در کمیسیون اجتماعی مجلس حضور یابند، همچنین در پی این خبر گزارشاتی مبنی بر تعیین وثیقه 50 میلیونی برای کارگران بازداشتی اعلام شد؛ صحت و سقم این خبر فعلا تایید نشده است؛ اما آنچه واضح است مجلس محل بیان عقاید، نظرات و بیان مشکلات مردم  است .

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی، افزود: خانه ملت محل تظلم خواهی و رسیدگی به دردهای مردم است؛ نباید به آزادی بیان مردم، آن‌ هم در مجلس و کمیسیون‌های آن خدشه وارد شود؛ خانه ملت این حق را برای تمام مردم جامعه ایجاد کرده که اگر اعتراضی دارند برای دادخواهی برای حقوق خود حضور پیدا کرده و خواهان حل مشکلات خود باشند در این میان اعتراضات به زبان باشد یا تجمع؛ زمانی که مردم خواسته ای از قانون و نهاد قانونگذار دارند تا زمانی که صدمه ای به کسی وارد نکرده و اغتشاشاتی در جامعه ایجاد نکرده باشند، این خواسته آنها قابل احترام است؛ تجمع در مقابل خانه ملت و دادخواهی حقوق خود جرم نبوده  و دلیلی بر بازداشت نبوده و نیست.

 

تعیین وثیقه براساس ارتکاب جرم

وی در ادامه افزود: وثیقه براساس جرمی که شخص مرتکب شده معین می شود، صحت و سقم تعیین وثیقه ۵۰ میلیونی برای کارگران بازداشت شده که پیش از این در شبکه های اجتماعی مطرح شده بود باید مشخص شود.

نماینده مردم در مجلس دهم  یاد آور شد: اگر دستگیری این افراد صحت داشته باشد نمی توانیم مطالبات اقتصادی افراد را به سمت سیاسی بودن سوق دهیم، اگر این افراد رفتاری غیر قانونی و مخالف قوانین نداشته باشند، طبیعتا برخوردی از قبیل دستگیری و مشخص کردن وثیقه برای آزادی آنها جایگاهی نداشته و ندارد.

 

پاسخگویی نمایندگان در مقابل تجمعات

 وی در ادمه تاکید کرد: ما روزانه  تعدادی از این تجمعات در مقابل مجلس داشته و داریم که در مقابل این تجمعات نمایندگان مربوطه هر شهر یا کمیسیون مربوطه حضور پیدا کرده و به خواسته این افراد توجه می نمایند و برای رسیدگی  آن را در مجلس منعکس می کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اگر این ماجرا صحت داشته باشد مبتنی بر ارتکاب یک عمل مجرمانه است؛ مردم برای پیگیری خواسته هایشان از مسائل اقتصادی گرفته تا فرهنگی به نهادها مربوطه مراجعه کنند و مسئولان موظف به پاسخگویی و پیگیری خواسته های آنها هستند؛ شاید رسیدگی به مطالبات آنها زمانبر باشد اما بدون شک پیگیر مشکلات  مردم هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کاظمی مطرح کرد:

دقت و مشاوره لازمه ورود به بازار بورس

می متالز - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری اینکه اغلب افرادی که وارد بورس می‌شوند از اطلاعات لازم در این زمینه برخوردار نیستند و ممکن است در دام حیله‌گران بیفتند از مردم خواست تا بصیرت و دقت بیشتری برای سرمایه‌گذاری وارد این بازار شوند.
 کمالی پور:

تعیین قیمت منطقه‌ای مسکن نقض مالکیت خصوصی افراد نیست

می متالز - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: برخی کارشناسان اعلام می کنند که تعیین قیمت منطقه ای مسکن، دخالت در حوزه مالکیت فردی و خصوصی است، اما به هیچ وجه این مسئله مطرح نیست، زیرا عملکرد مالک در تعیین قیمت، جامعه را تحت تأثیر قرار داده و افراد دیگر نیز در آن دخیل هستند.
 عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

آزادسازی واردات خودرو، خودروسازان را از خواب خرگوشی بیدار می‌کند

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه انحصار در بخش خودروسازی باید شکسته شود، گفت: اخذ عوارض سنگین از خودروهای خارجی زمینه رقابت را از بین برده و مردم را مجبور به خرید خودروهای بی‌کیفیت داخلی می‌کند.
 کمالی پور مطرح کرد:

ولنگاری سایت‌های اینترنتی، عامل گرانی مسکن و خودرو

می متالز - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در شرایط فعلی قطعا نمی توان سایت های اینترنتی خرید و فروش را به حال خود رها گذاشت، بنابر این دستگاه های مرتبط از جمله دستگاه قضا، وزارت ارتباطات، وزارت راه و شهرسازی، سازمان تعزیرات حکومتی و پلیس فتا باید چارچوب و ساختار هوشمندی را برای فعالیت سایتها ایجاد کنند.
 کمالی پور با انتقاد از مکانیسم خودروسازان برای پیش فروش خودرو:

بازار خودرو تافته جدا بافته‌ای از بدنه حاکمیت شده است / قوه قضاییه قاطعانه ورود کند

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه وزارت صمت انگیزه‌ای برای ساماندهی شیوه فعلی پیش فروش خودرو ندارد، گفت: بازار خودرو تافته جدا بافته‌ای از بدنه حاکمیت شده و کار خودش را انجام می‌دهد.
 رحیمی جهان آبادی انتقاد کرد:

طرح‌های پیش فروش خودرو به نام مردم به کام سوداگران؛ شیوه کنونی به توسعه بازار سیاه دامن می زند

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس می‌گوید شیوه ثبت نام در طرح‌های پیش فروش خودرو موجب سرگردانی مردم شده زیرا افراد پس از مراجعه به سایت فروش با پیام هایی مانند تکمیل ظرفیت مواجه می شوند حال آنکه تنها چند دقیقه از آغاز ثبت نام گذشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما