خبر
بورس و سهام   بانک ها  
پیش بینی کارشناسان از:

چند دلیل برای موقعیت استثنایی خرید سهام "وبملت" با حقوق صاحبان سهام600 تومانی

می متالز - بانک ملت بعد از بازگشایی نماد مورد توجه اکثر فعالان قرار گرفته که تحلیلگران معتقدند با توجه به برنامه ها و حقوق صاحبان سهام 600 تومانی، موقعیتی استثنایی برای ورود به این سهم ایجاد شده است.

به گزارش می متالز، نماد بانک ملت بعد از گذشت بیش از سه ماه، آخر هفته گذشته بازگشایی شد. البته یک بازگشایی درخور یک لیدر بازار به طوری که این نماد سرنوشت آن روز بازار منفی را تغییر داد و تاثیری بالغ بر 2700 واحد مثبت بر بازار بی رمق چهارشنبه هفته قبل گذاشت.

این رویداد در زمانی اتفاق افتاد که چندی قبل تر از روز بازگشایی، تراز عملیاتی مثبت 942 میلیارد تومانی مجدداً اذهان فعالان بازار را متوجه این سهم مرغوب کرد.

براین اساس و به باور تحلیل گران، انتظار می رفت "وبملت" در روز بازگشایی به دلیل نیاز به نقدینگی برخی سهامداران و انتظار چندین ماهه آنها در روز بازگشایی نماد، بازار شاهد صف عرضه این سهم باشد اما این سهم با صف تقاضای چند صد میلیونی در دو روز متوالی، مجدداً اذهان را متوجه خود ساخت و قدرت و جایگاه بنیادین را به رخ بازار کشید.

از طرف دیگر نباید این نکته را از نظر دور داشت که سهم در شرایط بسیار نامساعد بازار بازگشایی شد. زمانی که بازار منتظر مواجهه با یک سقف مقاومتی 330 هزار واحدی بود و اکثر تحلیلگران منتظر اصلاحی هر چند موقتی در این ناحیه بودند و این، شرایط را برای این سهم بنیادین کمی دشوار کرد.

در این میان کسانی که از ایستادن در صف خرید این سهم ناامید شدند، صف ها را ترک و گروهی دیگر با امید اینکه جو اصلاحی، بازار این سهم را متاثر کند با هدف خرید این سهم در دامنه ای پایین تر، مترصد فرصتی بهتر و قیمتی منفی تر نشستند که مجموع این عوامل باعث صف های فروش نه چندان سنگین این سهم شده است.

این درحالی است که برخی کارشناسان بر این باورند فروش اموال مازاد بانک ملت و آزاد شدن منابع در کنار افزایش سرمایه 160 درصدی از محل سایر اندوخته ها که در مجامع اخیر بانک قول آن به سهامداران داده شد، قریب الوقوع خواهد بود. همچنین ظرفیت این سهم در بخش ارزیابی مجدد اموال، این روزها مورد توجه محافل بورسی قرار گرفته که می تواند عاملی موثر برای آغاز رالی صعودی این سهم باشد.

از سوی دیگر، برخی  تحلیلگران هم حقوق صاحبان سهام بانک ملت را بدون در نظر گرفتن مازاد ارزش روز دارایی های ملکی و سرمایه گذاری های بانک، حدود 600 تومان در نظر گرفته اند .

با این تفاسیر قیمت فعلی هر سهم "وبملت" حتی در این روزهای منفی سهم و بازار، جذاب بوده که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت و فشار عرضه این سهم را می توان موقعیتی استثنایی برای ورود یا افزایش آن در پورتفوی سرمایه گذاران و فعالان بازار دانست.

به عبارتی ساده تر، وضعیت فعلی این سهم را می توان استراحتی کوتاه برای یک سهم بنیادین دانست که پس از رشدی ناگهانی در حال کف سازی و تثبیت قیمت های فعلی برای خیز برداشتن به سطوح قیمتی بالاتر است.

کد خبر: 61146
تاریخ: 1398/07/17 - 14:44
منبع: بورس پرس

سهام  وبملت  بانک ملت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نحوه اعطای وکالت فروش سهام عدالت غیرمستقیم‌ها به بانک‌ها

می متالز - افرادی که روش غیر مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند به محض پذیرش شرکت سرمایه‌گذاری آن استان در بورس و باز شدن نماد آن، درخواست وکالت برای فروش را به بانک بدهند.
 مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای ابلاغیه مورخ ۹۹/۲/۹مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر آزاد سازی سهام عدالت و با عنایت به مصوبه مورخ ۹۹/۲/۳۰ شورای عالی بورس طی اطلاعیه ای اعلام کرد:

كلیه دارندگان سهام عدالت كه قصد فروش قسمتی از سهام خود را دارند، می توانند از روز سه شنبه مورخ ۹۹/۳/۶ به شعب بانك هایی كه قبلاً در آن دارای حساب بانكی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی سازی معرفی كرده اند، مراجعه و با تكمیل فرم های مربوط نسبت به تكمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه، اقدام نمایند

می متالز - این اطلاعیه می افزاید، پس از اتمام مهلت اعلام شده در سامانه سهام عدالت (۹۹/۳/۸ )از تاریخ ۹۹/۳/۱۰ بانك ها از طریق كارگزاری های خود یا كارگزاری های طرف قرار داد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان در بورس اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز خواهند كرد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

روال کلی بازار در اصلاح

می متالز - افرادی که جنس سرمایه گذاری مستقیم را انتخاب کرده و قصد فروش سهام عدالت را دارند طبق اعلام وزارت اقتصاد حدود ۱۰ میلیون کد هستند.
 ساعت پنج‌ و نیم عصر:

‌می‌گویند نر است و می‌گوید بدوش

می متالز - ساعت پنج‌ و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به فشاری که از سوی برخی افراد برای ابطال رای ابطال یک واگذاری وارد می‌شود و رئیسی که تمام تقصیر‌های گرانی را بر گردن نمی‌گیرد!
 مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات اظهار کرد:

بورس، کانون توجه اقشار مختلف/رشد بازار ادامه دارد

می متالز - «با نگاهی به بازار سرمایه کشورهای مختلف، درمی‌یابیم که بورس تهران، راهی متفاوت از سایر بورس‌های جهانی در پیش گرفته است.»
 

افزایش سرمایه "ممسنی" از آورده نقدی

می متالز - افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی ممسنی از محل مطالبات تصویب شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما