خبر
آهن و فولاد   محیط زیست  

۷۰میلیارد تومان پروژه زیست محیطی در شرکت توسعه آهن و گل گهر سیرجان

می متالز - مدیر ایمن بهداشت و محیط زیست شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان گفت: این شرکت با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان در پروژه های زیست محیطی توسعه متوازن طرح های صنعتی را همگام با الزامات محیط زیست در اولویت کاری قرار داده است.

به گزارش می متالز، مرتضی احمدی روز چهارشنبه در پیامی به گردهمایی آموزشی مدیران روابط عمومی حفاظت محیط زیست کشور در کرمان افزود: شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در ایران است.

وی با بیان اینکه شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان پروژه های توسعه ای زیادی در حوزه صنعتی دارد تصریح کرد: طرح های اکسیژن پلنت و فولاد سازی سه میلیون تنی از جمله این طرح ها است که این طرح دارای تکنولوزی هایتک و خاص در دنیا است و می تواند ورق هایی با ضخامت های میلمیتری را تولید کند.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان ادامه داد: این پروژه بالغ بر ۹۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی دارد که با پیمانکار داخلی و مشارکت پیمانکار خارجی در حال انجام است.

احمدی به سرمایه گذاری در پروژه های زیست محیطی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان اشاره کرد و افزود: از جمله این اقدامات اجرای طرح غبارگیرها، سولفور زدایی و احداث فضای سبز است.

وی تاکید کرد: کار بزرگی که امسال در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان انجام شده اخذ مجوز زیست محیطی است که منجر به اخذ مجوز پروانه بهره برداری نیز شده است.

احمدی بیان کرد: این شرکت تمام الزامات زیست محیطی و حتی فراتر از آن را رعایت کرده به طوری که سیستم غبارگیرهای این شرکت از نظر زیست محیطی مشکلی نداشتند اما از نظر سلامت کارکنان ملزم به تغییر این سیستم با هزینه کرد ۳۰ میلیارد تومان شدیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سیمان نهاوند به عنوان واحد سبز استان انتخاب شد

می متالز - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: امسال ۱۰ واحد تولیدی به عنوان نامزد دریافت لوح واحد سبز معرفی شدند که در نهایت سیمان نهاوند به عنوان واحد سبز استان انتخاب شد.
 

سامانه کنترل آلودگی هوای کارخانه فولاد در فریمان با حضور معاون رئیس جمهوری افتتاح شد

می متالز - سامانه کنترل آلودگی هوای کارخانه فولاد کاویان در شهرک صنعتی فریمان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افتتاح شد.
 وزیر صمت تاکید کرد:

رعایت الزامات زیست محیطی جزو اولویت های وزارت صمت است، توسعه معدنی و صنایع معدنی کشور نیازمند همکاری سایر دستگاه هاست

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه همایش توسعه فعالیت های اکتشافی ایران و در گفت و گو با خبرنگاران گفت: توسعه بخش معدن و بهره برداری مناسب از معادن موجود نیازمند برخی مقتضیات از جمله شناسایی، اکتشاف، تجهیز و بهره برداری و همچنین توسعه صنایع معدنی است که قطعاً نیازمند همراهی و همکاری دستگاه های مختلف و ذیربط در این حوزه می باشد.
 مدیرکل زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست:

تعارضات معادن با غارهای حساس و ارزشمند برطرف می‌شود

می متالز - مدیر کل زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه یکی از تهدیدات مهم برای این زیستگاه‌های ارزشمند، فعالیت‌های معدنی در محدوده غارها است، گفت: در صدد هستیم با تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت، نسبت به رفع تعارضات موجود و عدم صدور مجوز فعالیت‌های معدنی در حریم غارهای حساس اقدام کنیم.
 جهانگیری:

اصل بر استفاده از فیلتر دوده در خودروهای دیزلی است

می متالز - معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه اصل بر استفاده از فیلتر دوده در خودروهای دیزلی است، از رییس سازمان حفاظت محیط زیست خواست تا در جلسه‌ای با حضور مسئولان ذیربط این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.
 مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران مطرح کرد:

پایش کیفیت سوخت توزیعی تهران از انبار تا جایگاه

می متالز - مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: واحد کنترل کیفیت مدیریت تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به صورت روزانه کیفیت سوخت توزیعی در سطح شهر تهران و همه کلانشهر‌ها و شهر‌های کشور از انبار تا جایگاه را پایش می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما