خبر
آهن و فولاد   محیط زیست  

۷۰میلیارد تومان پروژه زیست محیطی در شرکت توسعه آهن و گل گهر سیرجان

می متالز - مدیر ایمن بهداشت و محیط زیست شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان گفت: این شرکت با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان در پروژه های زیست محیطی توسعه متوازن طرح های صنعتی را همگام با الزامات محیط زیست در اولویت کاری قرار داده است.

به گزارش می متالز، مرتضی احمدی روز چهارشنبه در پیامی به گردهمایی آموزشی مدیران روابط عمومی حفاظت محیط زیست کشور در کرمان افزود: شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در ایران است.

وی با بیان اینکه شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان پروژه های توسعه ای زیادی در حوزه صنعتی دارد تصریح کرد: طرح های اکسیژن پلنت و فولاد سازی سه میلیون تنی از جمله این طرح ها است که این طرح دارای تکنولوزی هایتک و خاص در دنیا است و می تواند ورق هایی با ضخامت های میلمیتری را تولید کند.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان ادامه داد: این پروژه بالغ بر ۹۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی دارد که با پیمانکار داخلی و مشارکت پیمانکار خارجی در حال انجام است.

احمدی به سرمایه گذاری در پروژه های زیست محیطی شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان اشاره کرد و افزود: از جمله این اقدامات اجرای طرح غبارگیرها، سولفور زدایی و احداث فضای سبز است.

وی تاکید کرد: کار بزرگی که امسال در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر سیرجان انجام شده اخذ مجوز زیست محیطی است که منجر به اخذ مجوز پروانه بهره برداری نیز شده است.

احمدی بیان کرد: این شرکت تمام الزامات زیست محیطی و حتی فراتر از آن را رعایت کرده به طوری که سیستم غبارگیرهای این شرکت از نظر زیست محیطی مشکلی نداشتند اما از نظر سلامت کارکنان ملزم به تغییر این سیستم با هزینه کرد ۳۰ میلیارد تومان شدیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

همکاری واحد HSE شرکت فولاد اکسین با سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص الزامات HSE آزمایشگاه خوردگی

می متالز - روز جاری در راستای روند تکمیل فرایند تجزیه و تحلیل و پیاده سازی الزامات HSE آزمایشگاه خوردگی با هدف کنترل و کمینه سازی پتانسیل های آسیب زیست محیطی انجام شد.
 

فولاد اکسین از میان ده ها شرکت کشور به عنوان صنعت سبز برگزیده شد

می متالز - یکشنبه ۲۷ بهمن شرکت فولاد اکسین خوزستان در بيست و يكمين همايش انتخاب صنعت و خدمات سبز كشور، که با حضور وزير نفت، رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور و معاونين و مديران برجسته كشور در تهران برگزار گردید، مفتخر به دریافت جایزه "تنديس سيمين صنعت سبز كشور" گردید.
 سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهر قدس تاکید کرد:

لزوم ساماندهی نخاله های ساختمانی و فعالیت معادن شن و ماسه شهر قدس

می متالز - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس گفت: برای کاهش آلودگی هوای شهرستان لازم است تدابیری در جهت ساماندهی نخاله های ساختمانی و آلایندگی معادن شن و ماسه و آسفالت صورت گیرد.
 

آخرین اخبار از معدن خبر‌ساز آلبلاغ/ سازمان صنعت ‌هیچ اقدامی برای صدور «مجوز برداشت» نکرده است

می متالز - سرپرست اداره‌کل محیط زیست خراسان شمالی با اشاره به صدور مجوز اکتشاف از معدن آلبلاغ توسط این سازمان گفت: تا کنون هیچ مجوزی از سوی صنعت٬ معدن و تجارت صادر نشده است.
 شاعری با یادآوری روز جهانی تالاب‌ها:

وزارت نیرو و سازمان محیط زیست مقصران اصلی خشکی ۵۰ درصد تالاب‌های کشور

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس روز جهانی تالاب‌ها را هشداری جدی برای وزارت نیرو و سازمان محیط زیست برای حفاظت از تالاب‌ها دانست و گفت: به علت خشکسالی‌های مداوم، سوء‌مدیریت و بهره‌برداری‌های بی رویه حدود ۵۰ درصد از تالاب‌های کشور در معرض نابودی هستند.
 ابراهیمی با یادآوری روز جهانی تالاب‌ها:

چشم طمع سودجویان به تالاب‌ها/ بودجه احیا افزایشی نداشته است

می متالز - سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تالاب‌ها مانند جنگل، دریا و کوه‌ها از دست سودجویان در امان نمانده و سودجویان بسیاری چشم طمع به آنها دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما