خبر
انرژی هسته ای  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

فرانسه تعهدات خود در برجام را اجرا کند، بعد فرابرجام را پشنهاد کند

می متالز - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرانسه ابتدا به تعهدات برجامی خود عمل کند و حسن نیت خود را در این موضوع نشان دهد بعد پشنهاد جدیدی را مطرح کند.

به گزارش می متالز، قاسم جاسمی خاطر نشان کرد: اروپایی ها هرگز به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل نکرده اند و نشان دادند مانند آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند پس نباید انتظار داشته باشند که وقتی از توافق تازه ای صحبت می کنند با شتابزدگی مورد استقبال ایران قرار گیرد.

وی افزود: برجام همه آن چیزی نبود که ما انتظار داشتیم اما توافقی بود که دنیا روی آن اجماع داشت و ما سخنی خارج از برجام در مورد پرونده هسته ای خود نداریم، صلح آمیز بون فعالیت های ایران بارها مورد تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفته و بهانه جویی غربی ها در مورد فعالیت های ایران بی پایه و بدون صداقت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران در منطقه هرگز تهدیدی علیه هیچ ملتی نبوده و براساس دکترین سیاست خارجی خود عمل کرده و حق ایران است که منافع خود را دنبال کند و از زیاده خواهی اروپایی ها است که انتظار داشته باشند منافع آنها درمنطقه توسط ایران دنبال شود، آنها فرسنگ ها دور تر از خلیج فارس و خاورمیانه برای سلاح های خود بازاریابی می کنند و در مقابل کشتار ملت یمن توسط عربستان با اشغال گری صهیونیست ها سکوت کرده اند، آنگاه از ایران انتظار دارند سیاست اصولی و صلح آمیز خود را تغییر دهد؟

وی در پایان تصریح کرد: آینده برجام را بدعهدی اروپایی ها به خطر انداخته نه فعالیت های صلح آمیز ایران و انها بجای طرح پیشنهادات جدید به ایران برای نجات برجام باید تلاش کنند آمریکا مسیر خود را تغییر دهد و قوانین بین المللی را رعایت کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قاضی زاده با تاکید بر ضرورت برداشتن گام پنجم کاهش تعهدات برجامی:

باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس اروپایی ها را در انجام تعهدات شان در مقابل ایران بی مسئولیت توصیف کرد و گفت: باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم.
 رئیس‌جمهوری:

قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را اصلاح کنیم

می متالز - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم، گفت: اساس تصمیم به سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین این بود که به واردات بنزین نیاز پیدا نکنیم.
 

نشست کمیسیون مشترک برجام پایان یافت

می متالز - نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین به اتمام رسید.
 رئیس‌جمهوری:

تولید روزانه ۱۰۷ میلیون لیتر بنزین، اقدامی مهم و بزرگ است

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: تولید روزانه بنزین در ابتدای دولت ۵۲ میلیون لیتر بوده که این رقم امروز به ۱۰۷ میلیون لیتر رسیده است و این اقدامی بسیار مهم و بزرگ در کشور قلمداد می‌شود.
 رییس جمهوری:

اتحاد بورس، بانک و بیمه کلید عبور از بحران اقتصادی/ ایران ناقض برجام نیست/ روزنه مذاکره را نبستیم

می متالز - رئیس جمهور گفت: کشوری هستیم که در چهل و یک سال گذشته تحت فشار تحریم‌ها بودیم به ویژه در این دو سال اخیر شدیدترین فشار تحریم‌ها بر ما وارد شده است.
 نقوی حسینی با انتقاد از وضعیت بحرانی حمل و نقل عمومی تاکید کرد:

دولت دو سال قبل از افزایش قیمت بنزین باید به حمل و نقل عمومی فکر می کرد

می متالز - نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در توسعه حمل و نقل عمومی گفت: دولت دو سال قبل از افزایش قیمت بنزین باید زیر ساخت های حمل ونقل کارآمد را برای شهروندان فراهم می کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما