خبر
انرژی هسته ای  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

فرانسه تعهدات خود در برجام را اجرا کند، بعد فرابرجام را پشنهاد کند

می متالز - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرانسه ابتدا به تعهدات برجامی خود عمل کند و حسن نیت خود را در این موضوع نشان دهد بعد پشنهاد جدیدی را مطرح کند.

به گزارش می متالز، قاسم جاسمی خاطر نشان کرد: اروپایی ها هرگز به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل نکرده اند و نشان دادند مانند آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند پس نباید انتظار داشته باشند که وقتی از توافق تازه ای صحبت می کنند با شتابزدگی مورد استقبال ایران قرار گیرد.

وی افزود: برجام همه آن چیزی نبود که ما انتظار داشتیم اما توافقی بود که دنیا روی آن اجماع داشت و ما سخنی خارج از برجام در مورد پرونده هسته ای خود نداریم، صلح آمیز بون فعالیت های ایران بارها مورد تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفته و بهانه جویی غربی ها در مورد فعالیت های ایران بی پایه و بدون صداقت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران در منطقه هرگز تهدیدی علیه هیچ ملتی نبوده و براساس دکترین سیاست خارجی خود عمل کرده و حق ایران است که منافع خود را دنبال کند و از زیاده خواهی اروپایی ها است که انتظار داشته باشند منافع آنها درمنطقه توسط ایران دنبال شود، آنها فرسنگ ها دور تر از خلیج فارس و خاورمیانه برای سلاح های خود بازاریابی می کنند و در مقابل کشتار ملت یمن توسط عربستان با اشغال گری صهیونیست ها سکوت کرده اند، آنگاه از ایران انتظار دارند سیاست اصولی و صلح آمیز خود را تغییر دهد؟

وی در پایان تصریح کرد: آینده برجام را بدعهدی اروپایی ها به خطر انداخته نه فعالیت های صلح آمیز ایران و انها بجای طرح پیشنهادات جدید به ایران برای نجات برجام باید تلاش کنند آمریکا مسیر خود را تغییر دهد و قوانین بین المللی را رعایت کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرا دولت میخواهد تجارت از تولید تفکیک شود

می متالز - چرا دولت بر تفکیک تجارت از تولید تاکید دارد.
 سخنگوی دولت تاکید کرد:

حمایت از بورس همچنان در دستور كار دولت

می متالز - علی ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان اظهار داشت: فرمایشات آرامش بخش و امید بخشی که معظم له در شرایط دشوار و سخت جامعه ایران امروز بیان کردند، و زمینه همکاری برای کاهش هرچه سریعتر مشکلات و آلام ملت ترسیم شد، به نوبه خودم و از سمت دولت از ایشان سپاسگزاری می‌کنم.
 

ارزیابی توافق‌های اقتصادی

می متالز - پایین بودن سرانه مطالعه تبعات مختلفی می‌تواند در پیش داشته باشد که اولین آن، درس نگرفتن از تاریخ است. در تاریخ همیشه مملو از استعمار ایران، قراردادهای ننگین بسیاری با جنگ یا دسیسه درباریان به ایران تحمیل شده است و مهم‌ترین دلیل آن عدم مسوولیت‌پذیری مسوولان و مقامات ارشد در سطح قوا است.
 

دستاوردهای واقع‌بینانه

می متالز - اکنون پنچ سال از برجام گذشته و بهتر می‌توان در مورد آن و آثار اقتصادی این توافق صحبت کرد. دولت دوازدهم در حال اتمام است و قضاوت‌های تند و تیز از هم اکنون در مورد دولت شروع شده است.
 مقتدایی:

توسعه تجارت خارجی و تسهیل بازرگانی شرایط مناسبی ندارد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی می‌گوید درحال حاضر توسعه تجارت خارجی و تسهیل بازرگانی بین ایران و سایر کشورها دشرایط مناسبی ندارد زیرا تعداد رایزنان اقتصادی فعال از انگشتان دست نیز کمتر است.
 رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

خدمت به مردم افتخار و مهم‌ترین هدف دولت است/ به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که همه امکانات و توان خود را برای دستیابی به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر به کار بگیریم/ تفکیک قوا و استقلال به معنای تعارض و پیگیری اهداف مستقل نیست؛ هدف واحد همه ما خدمت به مردم است / قوای سه گانه باید در نوکری برای مردم مسابقه بگذارند/ در جلسات با روسای دیگر قوا، یک بیان و یک نظر داریم / ایران منزوی نشده و نخواهد شد و حرکت های توسعه ای آن متوقف نمی شود/ پایان تحریم تسلیحاتی ایران تلاشی برای حفظ حقوق بین الملل، چندجانبه گرایی و ارزش نهادن بر توافقات بین المللی است/ تهران به دقت حرکت ها در این عرصه را تحت نظر قرار داده است/ ایستادگی مردم یک ارزش ملی است و هیچکس حق ندارد از این ارزش ملی کاسبی کند/ در برابر ملت بخاطر صبر و تحملشان سر تعظیم فرود می آوریم

می متالز - رئیس جمهور خدمت به مردم را افتخار و مهم‌ترین هدف دولت دانست و تاکید کرد که دولت با همه توان و تا آخرین روز و ساعت همانند روز اول و با همان روحیه و نشاط و بدون توجه به حاشیه‌سازی‌ها، روند خدمت به مردم را ادامه خواهد داد و به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که همه امکانات و توان خود را برای دستیابی به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر به کار بگیریم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما