خبر
برق   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

اتصال شبکه برق عراق به شبکه برق ایران

می متالز - با تصمیم جدید وزارت نیرو از این به بعد شبکه برق عراق به شبکه برق ایران متصل شد.

به گزارش می متالز، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی عنوان کرد: با سنکرون شبکه برق ایران و عراق، شاهد افزایش تبادلات انرژی الکتریکی بین دو کشور خواهیم بود. وی همچنین از برنامه ریزی برای سنکرون شبکه ایران، عراق و سوریه خبر داد و گفت: صنعت برق ایران نقش موثری در منطقه دارد و روز به روز به این نقش آفرینی افزوده می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند صادر شد

می متالز - استاندار مرکزی گفت: رئیس جمهوری با توجه به نامه استانداری مرکزی در روزهای گذشته، دستور پیگیری ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند را صادر کرد.
 مدیرعامل شرکت نیروگاه شهید رجایی مطرح کرد

ضرورت بازسازی نیروگاه‌ها

می متالز - تامین انرژی الکتریکی برای آحاد جامعه در صدر برنامه‌های توسعه کشور قرار داشت و بر اساس همین نگرش، احداث نیروگاه شهید رجایی که یکی از پروژه‌های بسیار مهم در ابتدای انقلاب اسلامی بود به صورت «غیر کلید در دست» آغاز شد.
 علیرضا کلاهی‌صمدی:

ورود ترکیه به بازار برق عراق نگران‌کننده نیست

می متالز - کلاهی‌صمدی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می‌گوید: صنعت برق ایران جزو معدود صنایع توانمند کشور است که این خودکفایی یا توانمندی با برنامه‌ریزی مشترک دولت و بخش‌خصوصی ایجاد شده است. به عقیده او، ایران مهمترین صادرکننده برق به عراق است و ورود ترکیه به این بازار جایگاه ایران را متزلزل نمی‎کند؛ اما شرط عقل این است که حواسمان به رقبا باشد
 

تولید 31 هزار مگاوات انرژی الکتریکی در نیروگاه گازی مجتمع فولاد سبا

می متالز - داریوش دریابار، مدیر خدمات فنی و پشتیبانی مجتمع فولاد سبا گفت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق شعار «جهش تولید» و همچنین به‌منظور دست‌یابی به اهداف کلان سازمان و رشد تولید در فولاد سبا، با حمایت مدیر مجتمع فولاد سبا و تلاش مجدانۀ کارکنان قسمت‌های مختلف، مجموعۀ خدمات فنی و پشتیبانی سبا فعالیت‌های چشمگیری را برنامه‌ریزی و اجرا نمود تا ظرفیت تولید در سه‌ماهۀ اول سال 1399 نسبت به زمان مشابه سـال گذشته افـزایش قـابل‌توجـهی داشته باشد.
 

تلاش دومین شرکت معدنی جهان برای تبدیل حرارت معادن زیرزمینی به نیروی برق

می متالز - شرکت ریوتینتو دومین شرکت معدنی بزرگ جهان، اعلام کرد از طرح‌های پیشنهادی جلوگیری از اتلاف گرمای معادن زیرزمینی و تبدیل آن به برق برای استفاده مجدد استقبال می‌کند.
 در پی اعلام این شرکت سرمایه گذاری:

"وسنا" پروژه را تکمیل کرد

می متالز - شرکت سرمایه گذاری نیروگاهی ایران از بهره برداری از واحد دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما