خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی   آب  

تشریح وضعیت «تپکو» و «فاذر»

می متالز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تازه‌ترین تحولات درباره وضعیت آذرآب و هپکو را تشریح کرد.

به گزارش می متالز، محمد شریعتمداری درباره آخرین وضعیت شرکت آذرآب اظهار کرد: در سفری که اخیرا به استان مرکزی داشتیم با نمایندگان شرکت آذرآب و کانون عالی شوراهای اسلامی کار به‌طور مفصل مذاکره کردیم. از قبل هم بررسی‌ها و رصد ما درخصوص آذرآب نشان می‌داد که مهم‌ترین مساله شرکت از نظر کارگران، تثبیت مالکیت آن است.

وی ادامه داد: علاقه‌مندی کارگران آذرآب بیشتر این است که مجموعه دولتی نگه داشته شود، ولی ممکن است به این شکل که خواسته‌اند به فوریت دست نیابد، ولی ما به آنها اطمینان دادیم که دولت به این شرکت به‌عنوان یک شرکت بزرگ تولیدکننده صنعت نگاه ویژه‌ای دارد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در حال حاضر ۳۱ درصد سهام آذرآب متعلق به بانک کشاورزی است و اعتقاد ما این است که در مورد آذرآب یا باید به‌صورت قطعی یک راه ماندگار مورد شناخت قرار بگیرد یا اینکه در مورد نحوه اداره این شرکت که صنعت بزرگی است، تصمیم‌گیری شود.

 ۱۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرای آذرآب

شریعتمداری در پاسخ به این پرسش که میزان قراردادهای منعقد شده و در دست اجرای آذرآب چقدر است، گفت: همین حالا ۴۵۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرا دارد و ۶۵۰ میلیارد تومان هم در شرف انعقاد است. بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرا ذخیره ارزشمند و بزرگی برای شرکت است و می‌تواند به فعالیت خود ادامه بدهد.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در سال رونق تولید هستیم و در شرایط تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه قرار داریم، بهترین موقعیت برای تولید محصولات این شرکت در حوزه صنعت نفت و پتروشیمی و نیروگاهی به‌وجود آمده است؛ بنابراین صددرصد از این شرکت حمایت می‌کنیم تا کار با قوت پیش برود. وزیر کار درباره حقوق معوق کارگران آذرآب گفت: درخصوص حقوق عقب افتاده کارگران مذاکره کردیم. با حقوق مهر جمعا دو ماه و نیم حقوق طلب دارند و تلاش می‌کنیم که هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

 هپکو حقوق معوق ندارد و به دولت بر نمی‌گردد

شریعتمداری در مورد شرکت هپکو و حقوق معوق کارگران آن نیز گفت: در هپکو هیچ حقوق معوقی نداریم و این شرکت به دولت برنمی‌گردد ولی باید برایش کار ایجاد شود. پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی گفته بود مشکلات هپکو و آذرآب ساختاری و تاریخی است و برای حل این مشکلات باید زودتر مشکل مالکیت این شرکت‌ها برطرف شود تا کارگر بداند دولت برای آینده او فکر کرده و آینده وی در این واحدهای تولیدی در خطر نیست.

کد خبر: 65125
تاریخ: 1398/08/08 - 17:13
منبع: دنیای بورس

تپکو  فاذر  شرکت آذرآب  هپکو  محمد شریعتمداری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ابوالفضل روغنی، مدیر غیررسمی هلدینگ هپکو:

مسائل سیاسی باید از هپکو خارج شود

می متالز -بیش از ۵ ماه است که نه اقدام مالکیتی و نه مدیریتی برای هپکو صورت نگرفته است. به آینده ی هپکو امیدوار هستم.
 

هپکو به ایمیدرو رسید

می متالز - پس از دو بار واگذاری ناموفق شرکت هپکو به بخش خصوصی‌، این شرکت بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید،‌ به همراه مالکیت و مدیریت به سازمان دولتی ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران) رسید.
 

رکورد عجیبی که وزیر پیشین صمت در خودروسازی به نام خود ثبت کرد!

می متالز - رضا رحمانی که دو هفته پیش و پس از حدود ۱۹ ماه سکانداری وزارت صنعت، معدن و تجارت از سمت خود برکنار شد، مانند وزرای پیشین در بین دیگر صنایع، بیشتر به صنعت خودرو بها داد و کارنامه نه چندان قابل قبولی را در این حوزه به جا گذاشت.
 بعد از دوبار شکست در خصوصی سازی:

مالکیت و مدیریت شرکت پرحاشیه فرابورسی به ایمیدرو رسید

می متالز - شرکت هپکو بعد از دوبار شکست در خصوصی سازی، بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به همراه مالکیت و مدیریت به ایمیدرو رسید.
 رییس خانه معدن ایران:

هپکو یک تولید ملی است/ حمایت 100درصدی دولت و تغییر در روش مدیریت، هپکو را نجات می دهد

می متالز - یکی از مشکلات اصلی در بخش معدن کشور تامین ماشین آلات معدنی و سنگین است. هپکو نیز به عنوان یکی از مجموعه‌های تولیدکننده این دست از ماشین‌آلات در دوره فعالیتش با برندهای معتبر خارجی همچون ولو فعالیت داشته اما چندسالی است که روبه افول رفته و دولت قصد دارد با واگذاری به سازمان توسعه ای ایمیدرو آن را مجددا احیا کند.
 امروز در بورس تهران انجام شد:

داد و ستد بیش از ۱۲ میلیارد سهام و اوراق مالی

می متالز - شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۳۰۸۳ واحدی به سطح ۹۷۰ هزار و ۴۱۱ واحدی بازگشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما