خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی   آب  

تشریح وضعیت «تپکو» و «فاذر»

می متالز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تازه‌ترین تحولات درباره وضعیت آذرآب و هپکو را تشریح کرد.

به گزارش می متالز، محمد شریعتمداری درباره آخرین وضعیت شرکت آذرآب اظهار کرد: در سفری که اخیرا به استان مرکزی داشتیم با نمایندگان شرکت آذرآب و کانون عالی شوراهای اسلامی کار به‌طور مفصل مذاکره کردیم. از قبل هم بررسی‌ها و رصد ما درخصوص آذرآب نشان می‌داد که مهم‌ترین مساله شرکت از نظر کارگران، تثبیت مالکیت آن است.

وی ادامه داد: علاقه‌مندی کارگران آذرآب بیشتر این است که مجموعه دولتی نگه داشته شود، ولی ممکن است به این شکل که خواسته‌اند به فوریت دست نیابد، ولی ما به آنها اطمینان دادیم که دولت به این شرکت به‌عنوان یک شرکت بزرگ تولیدکننده صنعت نگاه ویژه‌ای دارد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در حال حاضر ۳۱ درصد سهام آذرآب متعلق به بانک کشاورزی است و اعتقاد ما این است که در مورد آذرآب یا باید به‌صورت قطعی یک راه ماندگار مورد شناخت قرار بگیرد یا اینکه در مورد نحوه اداره این شرکت که صنعت بزرگی است، تصمیم‌گیری شود.

 ۱۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرای آذرآب

شریعتمداری در پاسخ به این پرسش که میزان قراردادهای منعقد شده و در دست اجرای آذرآب چقدر است، گفت: همین حالا ۴۵۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرا دارد و ۶۵۰ میلیارد تومان هم در شرف انعقاد است. بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرا ذخیره ارزشمند و بزرگی برای شرکت است و می‌تواند به فعالیت خود ادامه بدهد.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در سال رونق تولید هستیم و در شرایط تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه قرار داریم، بهترین موقعیت برای تولید محصولات این شرکت در حوزه صنعت نفت و پتروشیمی و نیروگاهی به‌وجود آمده است؛ بنابراین صددرصد از این شرکت حمایت می‌کنیم تا کار با قوت پیش برود. وزیر کار درباره حقوق معوق کارگران آذرآب گفت: درخصوص حقوق عقب افتاده کارگران مذاکره کردیم. با حقوق مهر جمعا دو ماه و نیم حقوق طلب دارند و تلاش می‌کنیم که هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

 هپکو حقوق معوق ندارد و به دولت بر نمی‌گردد

شریعتمداری در مورد شرکت هپکو و حقوق معوق کارگران آن نیز گفت: در هپکو هیچ حقوق معوقی نداریم و این شرکت به دولت برنمی‌گردد ولی باید برایش کار ایجاد شود. پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی گفته بود مشکلات هپکو و آذرآب ساختاری و تاریخی است و برای حل این مشکلات باید زودتر مشکل مالکیت این شرکت‌ها برطرف شود تا کارگر بداند دولت برای آینده او فکر کرده و آینده وی در این واحدهای تولیدی در خطر نیست.

کد خبر: 65125
تاریخ: 1398/08/08 - 17:13
منبع: دنیای بورس

تپکو  فاذر  شرکت آذرآب  هپکو  محمد شریعتمداری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قرارداد ۳۶۰ دستگاه منعقد می‌شود/ مدیرعامل جدید هپکو منصوب شد

می متالز - طی جلسه مجمع عمومی هپکو، جمشید غلامی؛ مدیرعامل این شرکت شد و مقدمات قرارداد ۳۶۰ دستگاه برای این شرکت به انجام رسید.
 

از هپکو و آذرآب اراک چه خبر؟

می متالز - استاندار مرکزی آخرین تصمیمات و برنامه‌های دولت برای خروج شرکت صنایع آذرآب و هپکو از چالش های اقتصادی را تشریح و اعلام کرد: ظرف سه ماه آینده سهام بانک کشاوزی در صنایع آذرآب در بورس عرضه می شود.
 

جزئیات تفاهم‌ راهداری و هپکو برای ساخت ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات‌/ هپکو قراردادهای قبلی را اجرا نکرد

می متالز - رئیس سازمان راهداری با اشاره به تفاهم با هپکو برای ساخت و تحویل 300 دستگاه انواع گریدر، لودر و بیل مکانیکی، گفت: مقرر شد تا پایان هفته هپکو قیمتی که مورد تأکید وزارت صمت و همچنین رقابتی باشد را به ما اعلام کند تا تفاهم‌نامه به قرارداد برسد.
 

زمان عرضه سهام «فاذر»

می متالز - سه ماه آینده سهام بانک کشاوزی در صنایع آذرآب در بورس عرضه می شود. این تازه ترین تصمیمی است که در دو شرکت بورسی پرحاشیه آذرآب و هپکو اتفاق افتاده است.
 

امشب ۴ وزیر درباره «هپکو» تصمیم قطعی را خواهند گرفت

می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) بعد از تنفس 10 روزه در محل دفتر مرکزی این شرکت در تهران برگزار و جمشید غلامی به عنوان مدیرعامل شرکت هپکوی اراک معرفی شد.
 

جلوی ورود خبرنگاران به مجمع هپکو گرفته شد

می متالز - در مجمع عمومی عادی سالانه هپکو که بعد از تنفس 10 روزه امروز برگزار شد از ورود خبرنگاران جلوگیری به عمل آمد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما