خبر
زغال سنگ   بورس و سهام   سرمایه گذاری   کاشی و سرامیک  

مدیرعامل «تاصیکو» از دو عرضه اولیه خبر داد

می متالز - در حاشیه نمایشگاه ایران‌کانمین در گفتگویی با مدیرعامل سرمایه‌گذاری صدر تامین به دلیل حضور شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ در نمایشگاه اشاره کرده است. وی همچنین به رشد سودآوری در نیمه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داده است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل سرمایه‌گذاری صدر تامین از افزایش ۲۵ درصدی سود هلدینگ در دوره ۶ ماهه نسبت به بودجه پیش‌بینی‌شده خبر داد. غلامرضا سلیمانی در حاشیه نمایشگاه ایران‌کانمین با اشاره به عملکرد مثبت گروه در خصوص عرضه دو شرکت زیرمجموعه صدر تامین گفت: برای عرضه سهام سرام‌آرا و زغال‌سنگ طبس پیگیری‌ها در جریان است که بتوانیم تا پایان سال، سهام این دو شرکت را عرضه کنیم. به طوری که هفته گذشته جلسه هیات پذیرش زغال‌سنگ طبس برگزار شد و در حال تکمیل اطلاعات موردنیاز هستیم.

وی افزود: همچنین عرضه سهام سرام‌آرا در فرابورس نیز منتظر ارسال گزارش ۶ ماهه است تا برای عرضه آماده شود. سلیمانی با بیان اینکه در صدر تامین به دنبال افزایش بازدهی پرتفوی هستیم، خاطرنشان کرد: شرکت‌های گروه با برنامه‌ریزی برای افزایش سودآوری و استفاده از ظرفیت‌ها حرکت می‌کنند که در میان استفاده از بومی‌سازی و فناوری از محورهای اساسی و مورد تاکید شستا و وزارت رفاه در مجموعه است.

وی در خصوص حضور شرکت‌های تابعه “تاصیکو” در نمایشگاه ایران کانمین تاکید کرد: براین اساس با انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق نوآوری و معاونت علمی ریاست جمهوری در تلاش هستیم تا با راه‌اندازی شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه معدن و صنایع معدنی بتوانیم اکوسیستم نوآوری را در صدر تامین ایجاد کنیم.

مدیرعامل صدر تامین، عارضه‌یابی فناوری را از دیگر برنامه‌های این هلدینگ در خصوص توسعه فناوری دانست و افزود: برای توسعه فناوری نیازمند شناسایی چالش‌ها و رفع آنها هستیم که با بهره‌گیری از شیوه عارضه‌‌یابی در این راستا حرکت خواهیم کرد تا شرکت‌های دانش‌بنیان در زنجیره کسب و کار «تاصیکو» بتوانند با بهره‌گیری از استانداردها و تکنولوژی‌های روز دنیا، چالش‌ها را کاهش داده و ارزش افزوده ایجاد کنند.

مدیرعامل صدر تامین با اشاره به ضرورت بحث نوآوری و نفوذ فناوری خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم با حمایت از شتاب‌دهنده‌ای که در تاصیکو راه‌اندازی شده تا پایان سال ۳ یا ۵ شرکت دانش‌بنیان در صدر تامین با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و توسعه کسب و کار در بخش معدن ایجاد کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: کار شتاب‌دهنده‌ای که در صدر تامین آغاز به کار خواهد کرد، شناسایی نیازها و رصد بازار از منظر شرکت‌های این گروه است تا بتوانیم مدل‌های تجاری برای رفع مشکلات موجود از مواد اولیه گرفته تا بازار را طراحی کنیم. وی افزود: در بخش معدن بومی‌سازی مواد اولیه، تجهیزات و قطعات امری اجتناب‌ناپذیر است و برای حضور در شرایط کنونی لازم است که در فناوری این بخش‌ها سرمایه‌گذاری شود تا بتوانیم با بهره‌گیری از ایده‌های دانشگاهی، بازدهی کسب و کارهای کنونی را در بنگاه‌های زیرمجموعه صدر تامین مرتفع کنیم. وی با اشاره فراخوان به رویداد شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت تصریح کرد: صدرتامین با فراهم کردن بستری برای تجاری سازی از ایده های نوآورانه قابل اجرا مرتبط با حوزه معدن و صنایع و مواد معدنی حمایت می کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس کل بیمه مرکزی:

حذف فیزیكی بیمه نامه شخص ثالث برای رفاه مردم طراحی شده است

می متالز - سلیمانی گفت: زمینه صد درصدی برای حذف فیزیکی بیمه نامه های شخص ثالث در صنعت بیمه فراهم شده و هیچگونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
 

کد «یکتا» به معنای داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر است

می متالز - رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه خدمات بیمه شخص ثالث بدون نیاز به نسخه فیزیکی و کاغذی، ارائه می‌شود، گفت: پس از صدور بیمه‌نامه جدید، بیمه مرکزی کد یکتای ۱۰ رقمی برای بیمه گذار پیامک می‌کند و این به معنای داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر است.
 طی اردیبهشت ماه؛

ارزش بازار "تاصیکو" افزایشی بود

می متالز - ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، با افزایش ۱۰۵ هزار و ۳۹۳ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال به ۳۲۴ هزار و ۲۷۲ میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال رسید.
 مدیرعامل تاصیکو مطرح کرد:

روابط عمومی‌های شستا در بورسی شدن تامین اجتماعی کمک کنند

می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین گفت: توان روابط عمومی شرکت ها در زمان مبارزه با ویروس کرونا و پوشش اخبار و گزارش های مجموعه اقدامات شرکت ها در زمینه های مختلف قابل تقدیر است.
 

کارکنان توسعه معادن پارس تامین سیستان و بلوچستان غربالگری کرونا شدند

می متالز - شرکت توسعه معادن پارس تامین (تاصیکو _ شستا) مستقر در سیستان و بلوچستان پیش از شروع بکار مجدد 75 نفر از کارکنان خود را به منظور فرهنگ سازی برای سایر مجموعه‌های دولتی و غیردولتی مورد غربالگری پیشرفته کرونا قرار داد.
 

اعلام و اجرای برنامه راهبردی با محوریت نوآوری و تحلیل زنجیره ارزش

می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین گفت: برنامه راهبردی تاصیکو و شرکت های تابعه و وابسته با محوریت تحلیل زنجیره ارزش، رویکرد زنجیره ارزش جهانی و موج سوم توسعه در دستور کار قرار می گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما