خبر
زغال سنگ   بورس و سهام   سرمایه گذاری   کاشی و سرامیک  

مدیرعامل «تاصیکو» از دو عرضه اولیه خبر داد

می متالز - در حاشیه نمایشگاه ایران‌کانمین در گفتگویی با مدیرعامل سرمایه‌گذاری صدر تامین به دلیل حضور شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ در نمایشگاه اشاره کرده است. وی همچنین به رشد سودآوری در نیمه نخست سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داده است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل سرمایه‌گذاری صدر تامین از افزایش ۲۵ درصدی سود هلدینگ در دوره ۶ ماهه نسبت به بودجه پیش‌بینی‌شده خبر داد. غلامرضا سلیمانی در حاشیه نمایشگاه ایران‌کانمین با اشاره به عملکرد مثبت گروه در خصوص عرضه دو شرکت زیرمجموعه صدر تامین گفت: برای عرضه سهام سرام‌آرا و زغال‌سنگ طبس پیگیری‌ها در جریان است که بتوانیم تا پایان سال، سهام این دو شرکت را عرضه کنیم. به طوری که هفته گذشته جلسه هیات پذیرش زغال‌سنگ طبس برگزار شد و در حال تکمیل اطلاعات موردنیاز هستیم.

وی افزود: همچنین عرضه سهام سرام‌آرا در فرابورس نیز منتظر ارسال گزارش ۶ ماهه است تا برای عرضه آماده شود. سلیمانی با بیان اینکه در صدر تامین به دنبال افزایش بازدهی پرتفوی هستیم، خاطرنشان کرد: شرکت‌های گروه با برنامه‌ریزی برای افزایش سودآوری و استفاده از ظرفیت‌ها حرکت می‌کنند که در میان استفاده از بومی‌سازی و فناوری از محورهای اساسی و مورد تاکید شستا و وزارت رفاه در مجموعه است.

وی در خصوص حضور شرکت‌های تابعه “تاصیکو” در نمایشگاه ایران کانمین تاکید کرد: براین اساس با انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق نوآوری و معاونت علمی ریاست جمهوری در تلاش هستیم تا با راه‌اندازی شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه معدن و صنایع معدنی بتوانیم اکوسیستم نوآوری را در صدر تامین ایجاد کنیم.

مدیرعامل صدر تامین، عارضه‌یابی فناوری را از دیگر برنامه‌های این هلدینگ در خصوص توسعه فناوری دانست و افزود: برای توسعه فناوری نیازمند شناسایی چالش‌ها و رفع آنها هستیم که با بهره‌گیری از شیوه عارضه‌‌یابی در این راستا حرکت خواهیم کرد تا شرکت‌های دانش‌بنیان در زنجیره کسب و کار «تاصیکو» بتوانند با بهره‌گیری از استانداردها و تکنولوژی‌های روز دنیا، چالش‌ها را کاهش داده و ارزش افزوده ایجاد کنند.

مدیرعامل صدر تامین با اشاره به ضرورت بحث نوآوری و نفوذ فناوری خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم با حمایت از شتاب‌دهنده‌ای که در تاصیکو راه‌اندازی شده تا پایان سال ۳ یا ۵ شرکت دانش‌بنیان در صدر تامین با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و توسعه کسب و کار در بخش معدن ایجاد کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: کار شتاب‌دهنده‌ای که در صدر تامین آغاز به کار خواهد کرد، شناسایی نیازها و رصد بازار از منظر شرکت‌های این گروه است تا بتوانیم مدل‌های تجاری برای رفع مشکلات موجود از مواد اولیه گرفته تا بازار را طراحی کنیم. وی افزود: در بخش معدن بومی‌سازی مواد اولیه، تجهیزات و قطعات امری اجتناب‌ناپذیر است و برای حضور در شرایط کنونی لازم است که در فناوری این بخش‌ها سرمایه‌گذاری شود تا بتوانیم با بهره‌گیری از ایده‌های دانشگاهی، بازدهی کسب و کارهای کنونی را در بنگاه‌های زیرمجموعه صدر تامین مرتفع کنیم. وی با اشاره فراخوان به رویداد شناسایی هسته‌های فناور در حوزه مواد و ساخت تصریح کرد: صدرتامین با فراهم کردن بستری برای تجاری سازی از ایده های نوآورانه قابل اجرا مرتبط با حوزه معدن و صنایع و مواد معدنی حمایت می کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد؛

پرداخت خسارت زلزله غرب کشور در کمترین زمان ممکن

می متالز - رییس کل بیمه مرکزی در پیامی در خصوص زلزله روز جمعه در شمال غرب کشور تاکید کرد که شرکت‌های بیمه در کمترین زمان ممکن برای پرداخت خسارت بیمه گذاران زلزله آذربایجان شرقی اقدام کنند.
 بنابر اعلام مدیرعامل سرمایه‌گذاری صدر تامین:

دو زیرمجموعه "تاصیکو" آماده عرضه اولیه در بورس و فرابورس می شوند

می متالز - مدیرعامل سرمایه‌گذاری صدر تامین ضمن اشاره به برنامه های آتی این هلدینگ از عرضه اولیه دو شرکت زیرمجموعه در بورس و فرابورس خبر داد.
 

زمان به وقت "تاصیکو" تغییر کرد

می متالز - سرمایه گذاری صدر تامین زمان پرداخت سود به سهامدارانش را تغییر داد.
 

اتخاذ مواضع انفعالی در بیمه شایسته این صنعت بزرگ نیست

می متالز - نهادینه سازی فرهنگ بیمه زمانی اتفاق می‌افتد که صنعت بیمه محصولات خود را به خانه تمامی آحاد جامعه ببرد و مردم را از ماموریت‌ها و ظرفیت‌های خود آگاه کند.
 مدیرعامل صدرتامین خبر داد:

"سرام‌آرا" و "زغال‌ سنگ طبس" در مسیر بورس

می متالز - بورس تا پایان سال میزبان دو شرکت از زیرمجموعه‌های "صدرتامین" وابسته به "شستا" می‌شود.
 مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین مطرح کرد؛

صدر تامین پیشگام در حمایت از توسعه فناوری های نوین است/ مسیر پیشرفت و بقا از مسیر نوآوری می گذرد

می متالز - غلامرضا سلیمانی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، معدن و صنایع وابسته به آن از غرفه صدر تامین بازدید و با مدیران عامل شرکت های تابعه به بحث و تبادل نظر پرداخت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما