خبر
بورس و سهام   ریلی و راه آهن  
مقدسی خبر داد:

بررسی‌ انتقال سهام واگن پارس اراک به مپنا

می متالز - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس از بررسی‌های اولیه برای انتقال سهام واگن پارس اراک به مپنا خبر داد.

به گزارش می متالز، مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت واگن پارس، گفت: بررسی‌های اولیه برای انتقال سهام واگن پارس اراک به مپنا توسط نمایندگان حقوقی مپنا و ایدرو صورت گرفته و برای حصول توافق نهایی در دستور کار هیات عامل ایدرو قرار گرفته است که پس از تصویب در این هیات مراحل قانونی برای نقل و انتقال سهام صورت خواهد گرفت.

 

واگن پارس با تمام ظرفیت اسمی خود فعالیت نمی‌کند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقدمات اولیه برای انتقال سهام واگن پارس به مپنا با حضور نمایندگان حقوقی صورت گرفته است، افزود: اگرچه واگن سازی پارس در سال‌های اخیر قراردادهایی منعقد کرده اما ظرفیت اسمی آن تکمیل نیست، امیدوارم با واگذاری این شرکت به مپنا، توسعه طرح‌های ریلی کشور و راه اندازی راه آهن چابهار وضعیت این کارخانه بهبود یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: از آنجایی که افزایش استفاده از معادن در دستور کار دولت بوده و بخشی از حمل بار معادن توسط واگن ها صورت می‌گیرد می‌توان به توسعه صنعت واگن سازی و انعقاد قراردادهای بیشتر امید داشت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون وضعیت واگن پارس مطلوب بوده اما باید از تمام ظرفیت این واحد صنعتی استفاده کرد، ادامه داد: باید سازوکار مالی منطقی ایجاد شود که میزان تولید واگن در کشور افزایش یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

وزیر صنعت پیشنهادی به مجلس باید از بدنه وزارتخانه باشد/ فرصت کافی برای تفکیک وزارت صمت وجود ندارد

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه در حال حاضر فرصت کافی برای تفکیک وزارت صمت وجود ندارد، تاکید کرد، وزیر صنعت پیشنهادی به مجلس باید از بدنه وزارتخانه باشد و معرفی شخصی خارج از آن، باعث تاسف و توهین به این وزارتخانه است.
 رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

درخواست برخی نمایندگان برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی

می متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از درخواست برخی نمایندگان برای مسکوت ماندن طرح تشکیل وزارت بازرگانی خبر داد.
 فیروزی مطرح کرد:

تامین مالی واحدهای تولیدی با استفاده از ظرفیت بورس

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است از آنجایی که روزانه بین ۱۵۰۰میلیارد تومان تا ۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بورس می شود بهتر است این اعتبارت به سمت تولید سوق پیدا کند تا اشتغالزایی لازم محقق شود.
 فیروزی خبر داد:

تدوین طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تدوین طرح ساماندهی بازار خودرو به منظور رفع مشکلات موجود در این صنعت در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 

نارضایتی مردم از ارائه خدمات پس از فروش توسط خودروسازان

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمایندگی‌های ایران خودور و سایپا در ارائه خدمات پس از فروش کوتاهی کرده و مردم ناچارند تاوان این کم کاری را بدهند.
 در هفته جاری:

کمیسیون صنایع و معادن از ایران خودرو بازدید می‌کند

می متالز - اعضای کمیسیون صنایع و معادن به منظور استماع گزارش مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در هفته جاری از این گروه صنعتی بازدید می کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما