خبر
بورس و سهام   ریلی و راه آهن  
مقدسی خبر داد:

بررسی‌ انتقال سهام واگن پارس اراک به مپنا

می متالز - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس از بررسی‌های اولیه برای انتقال سهام واگن پارس اراک به مپنا خبر داد.

به گزارش می متالز، مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت واگن پارس، گفت: بررسی‌های اولیه برای انتقال سهام واگن پارس اراک به مپنا توسط نمایندگان حقوقی مپنا و ایدرو صورت گرفته و برای حصول توافق نهایی در دستور کار هیات عامل ایدرو قرار گرفته است که پس از تصویب در این هیات مراحل قانونی برای نقل و انتقال سهام صورت خواهد گرفت.

 

واگن پارس با تمام ظرفیت اسمی خود فعالیت نمی‌کند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقدمات اولیه برای انتقال سهام واگن پارس به مپنا با حضور نمایندگان حقوقی صورت گرفته است، افزود: اگرچه واگن سازی پارس در سال‌های اخیر قراردادهایی منعقد کرده اما ظرفیت اسمی آن تکمیل نیست، امیدوارم با واگذاری این شرکت به مپنا، توسعه طرح‌های ریلی کشور و راه اندازی راه آهن چابهار وضعیت این کارخانه بهبود یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: از آنجایی که افزایش استفاده از معادن در دستور کار دولت بوده و بخشی از حمل بار معادن توسط واگن ها صورت می‌گیرد می‌توان به توسعه صنعت واگن سازی و انعقاد قراردادهای بیشتر امید داشت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون وضعیت واگن پارس مطلوب بوده اما باید از تمام ظرفیت این واحد صنعتی استفاده کرد، ادامه داد: باید سازوکار مالی منطقی ایجاد شود که میزان تولید واگن در کشور افزایش یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

پژوهشگاه ICT می تواند به قطب علمی منطقه تبدیل شود/ پژوهشگاه ICT برای جهش، نیازمند عظم جهادی است

می متالز - عضو هیات رییسه‌‌ی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: ظرفیت خوبی در پژوهشگاه ICT حاکم بوده و زمینه‌ی رشد و پیشرفت این مرکز نیز مساعد است اما نیازمند عظم جهادی است.
 

حقوق دولتی باید بر اساس ضوابط و مقررات مشخص افزایش یاید

می متالز - لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور حاکی از پیش‌بینی رقم ۲۸۲۴ میلیارد تومانی برای حقوق دولتی معادن است که از رشد ۸۹ درصدی آن در مقایسه با قانون بودجه سال ۹۸ حکایت دارد. حقوق دولتی معادن در قانون بودجه سال ۹۸، رقم ۱۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شده بود.
 وزیر صنعت:

آمار تولید داخل کشور افزایش یافته است

می متالز - وزیر صنعت گفت: جواز تاسیس واحدهای تولیدی ۱۶ درصد و پروانه بهره‌ برداری واحدهای تولیدی ۸ درصد رشد داشته است و در مجموع تولیدات داخل کشور رو به رشد است.
 

جزئیات جلسه بررسی مشکلات هپکو، آذرآب و واگن پارس در دفتر معاون اول رئیس جمهور

می متالز - استاندار مرکزی جزییات تصمیمات جلسه وزرا و مسئولان کشوری را درباره بررسی مشکلات هپکو آذرآب و واگن پارس را تشریح کرد.
 

جزئیات جلسه بررسی مشکلات هپکو، آذرآب و واگن پارس در دفتر معاون اول رئیس جمهور

می متالز - استاندار مرکزی جزییات تصمیمات جلسه وزرا و مسوولان کشوری را درباره بررسی مشکلات هپکو آذرآب و واگن پارس را تشریح کرد.
 

مطالبات قطعه سازان مجددا در حال افزایش است

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در اواخر سال 97 پرداخت تسهیلات به خودروسازان جهت پرداخت مطالبات قطعه سازان موجب دلگرمی قطعه سازان شد اما میزان مطالبات قطعه سازان مجددا در حال افزایش است و این موضوع هم روی کیفیت قطعات و هم روی میزان تولید قطعه تاثیرگذار خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما