خبر
مصالح ساختمانی   بازار مسکن  
بدری:

تثبیت قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر؛ متعادل شدن قیمت‌ها به صلاح بازار مسکن است

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.

به گزارش می متالز، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به نقش ثبات بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی در کاهش قیمت مسکن در چند ماه اخیر، گفت: خوشبختانه در تابستان سال جاری شاهد تثبیت قیمت ها در بازار مصالح ساختمانی بوده ایم که این مساله به صورت مستقیم بر بازار مسکن اثر مثبت گذاشته است.

 

کاهش 10 درصدی قیمت میلگرد و آهن در چند ماه اخیر

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر بر اساس آمارهای ارائه شده، قیمت میلگرد و آهن در چند ماه اخیر بیش از 10 درصد کاهش یافته است که این موضوع در کاهش قیمت مسکن موثر خواهد بود.

تأثیر قیمت مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده تولید مسکن

وی تصریح کرد: به طور حتم قیمت تمام شده تولید مسکن تحت تأثیر عوامل مختلفی است که مصالح و تجهیزات ساختمانی یکی از مسائل بسیار مهم در این حوزه محسوب می شود، بنابر این تعدیل شدن قیمت مصالح به نفع بازار مسکن خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی بازار مسکن به دلیل افزایش قیمت ملک دچار رکود تورمی شدیدی شده و امروز خریداران عملا توان خرید مسکن جدید را ندارند، حال به نظر می رسد که تلاش برای تولید مسکن ارزان قیمت می تواند به بازار رونق ببخشد.

 

متعادل شدن قیمت مصالح ساختمانی به مصلحت بازار مسکن و فعالان تجهیزات ساختمانی نیست

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 زارع:

ممانعت از درج قیمت در سایت های اینترنتی موجب ثبات نسبی قیمت خودرو شد

می متالز - سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس دهم می گوید هرچند عده‌ای فضای مجازی را دارای ظرفیتی مناسب برای خرید و فروش خودرو می دانند اما باید برای استفاده از این پتانسیل در وهله نخست باید زمینه قانونی و شروط لازم را مشخص کرد.
 کیان‌پور:

عزم دولت برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه / سازمان امور مالیاتی سامانه املاک را راه‌اندازی کند

می متالز - نماینده مجلس دهم گفت: امیدوارم که دولت و شخص رئیس جمهور به مساله ساماندهی خانه های خالی ورود کند،زیرا این اقدام قطعا به بهبود وضعیت بازار مسکن و کاهش تقاضا در این حوزه می انجامد.
 عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:

آرامش در بازارمسکن با عدم درج قیمت در سایت‌های اینترنتی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با ورود دستگاه قضا و ممانعت از درج قیمت در آگهی‌های خرید و فروش، بازار در چند روز اخیر به سمت ثبات و آرامش حرکت کرده و میزان چشمگیری از تلاطمات فروکش کرده است.
 بر اساس قیمت بازار آهن؛

قیمت آهن آلات در تهران؛ یکم خرداد ۹۹

می متالز - قیمت انواع آهن آلات ساختمانی را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.
 

نوسان قیمت در لیست مصالح ساختمانی

می متالز - مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود از تحولات قیمتی مصالح و تجهیزات ساختمانی، میزان نوسان شاخص قیمتی ۱۵ گروه از پرکاربردترین و مهم‌ترین اقلام ساختمانی ساخت وسازهای پایتخت را اعلام کرد.
 کیان‌پور:

وجود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران / روند اجرای طرح بازآفرینی شهری کُند است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق گزارشات حدود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد که این میزان وسعت یک ظرفیت بالقوه برای مسکن سازی است، از طرفی گستره بالای بافت فرسوده در پایتخت بسیار نگران کننده است، زیرا در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله فجایع بسیاری رخ خواهد داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما