خبر
مصالح ساختمانی   بازار مسکن  
بدری:

تثبیت قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر؛ متعادل شدن قیمت‌ها به صلاح بازار مسکن است

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.

به گزارش می متالز، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به نقش ثبات بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی در کاهش قیمت مسکن در چند ماه اخیر، گفت: خوشبختانه در تابستان سال جاری شاهد تثبیت قیمت ها در بازار مصالح ساختمانی بوده ایم که این مساله به صورت مستقیم بر بازار مسکن اثر مثبت گذاشته است.

 

کاهش 10 درصدی قیمت میلگرد و آهن در چند ماه اخیر

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر بر اساس آمارهای ارائه شده، قیمت میلگرد و آهن در چند ماه اخیر بیش از 10 درصد کاهش یافته است که این موضوع در کاهش قیمت مسکن موثر خواهد بود.

تأثیر قیمت مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده تولید مسکن

وی تصریح کرد: به طور حتم قیمت تمام شده تولید مسکن تحت تأثیر عوامل مختلفی است که مصالح و تجهیزات ساختمانی یکی از مسائل بسیار مهم در این حوزه محسوب می شود، بنابر این تعدیل شدن قیمت مصالح به نفع بازار مسکن خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی بازار مسکن به دلیل افزایش قیمت ملک دچار رکود تورمی شدیدی شده و امروز خریداران عملا توان خرید مسکن جدید را ندارند، حال به نظر می رسد که تلاش برای تولید مسکن ارزان قیمت می تواند به بازار رونق ببخشد.

 

متعادل شدن قیمت مصالح ساختمانی به مصلحت بازار مسکن و فعالان تجهیزات ساختمانی نیست

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس گفت:

لزوم ورود دولت به وضعیت شرکت‌های کشتیرانی

می متالز - رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس، گفت: با توجه به مشکلات مالی این شرکت‌ها و گران بودن قیمت سوخت، دولت باید به این شرکت‌ها در قالب یارانه کمک مالی کند.
 عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:

نظارت وزارت صمت، راه و شهرسازی بر قیمت‌ محصولات ساختمانی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت صمت، وزارت راه و شهرسازی، سازمان تعزیرات و بخش‌های دیگر باید بر روند قیمت‌گذاری محصولات ساختمانی نظارت کنند.
 کاظم زاده انتقاد کرد

تسهیلات پر هزینه سد راه متقاضیان طرح ملی مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از مهم ترین مشکلات طرح ملی مسکن بحث سود بالای تسهیلات برای متقاضیان است، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، متقاضیان باید ماهیانه بین یک میلیون و دویست تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را به عنوان بازپرداخت تسهیلات واریز کنند.
 رضایی کوچی:

طرح ملی مسکن در بهبود بازار بی‌تاثیر است

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس از دولت و وزارت راه و شهرسازی توقع تولید مسکن را ندارد، بلکه ما می خواهیم که وزارتخانه زمینه حضور بخش خصوصی در بازار تولید مسکن را فراهم کند.
 رئیس اتاق بازرگانی فارس:

خروج غیر قانونی ارز از کشور/ تصویب FATF می‌تواند چرایی خروج ارز را مشخص کند

می متالز - رئیس اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى فارس با بیان اینکه جهت جلوگیرى از خروج ارز از کشور نیاز است تا مسوولان راه حل مناسبى بیندیشند، بیان کرد: بى‌شک تصویب FATF مى‌تواند مشخص کند که خروج ارز از کشور چگونه و با چه اهدافى انجام مى شود.
 

خیز تولیدکنندگان سیمان برای تصاحب بازار ساخت‌وساز

می متالز - یک مقام مسوول در صنعت سیمان گفت: خیز تولیدکنندگان سیمان برای تصاحب بازار ساخت و ساز برداشته شده است و صنعت سیمان و بتن کشور هیچ انتخابی به جز حرکت به سمت توسعه پایدار ندارند. بررسی بازار مصالح ساختمانی نشان می‌دهد که اگرچه طی ماه های اخیر قیمت سیمان با مصوبه انجمن صنفی کارفرمایان سیمان ۳۷ درصد گران شده اما همچنان یکی از مصالح پرفروش و موثر در ساخت مسکن است.اسکلت های آهنی جای خود را به سیمان و بتن داده و این مساله نقش صنعت سیمان را در توسعه پایدار بیش از گذشته تقویت کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما