خبر
محیط زیست   سرب و روی   سیم و کابل  
درگاهی مدیر مهندسی شرکت سیمند کابل:

مسوولان و پیمانکاران از تغییر می‌ترسند

می متالز - درگاهی مدیر مهندسی شرکت سیمند کابل بابیان اینکه در حال حاضر وجود غلاف سرب در بخش سیم و کابل مشکلات زیست‌محیطی بسیاری برای کشور وارد کرده است گفت: تمام تلاش شرکت سیمند کابل حذف سرب از سیم و کابل است.

به گزارش می متالز، وی گفت: البته حذف سرب از کابل‌ها با مقاومت‌هایی بالایی از سوی پیمانکاران روبرو شده در حالی که حذف این متریال مضر در کشو‌رهای توسعه‌یافته از سال های قبل آغازو به اتمام رسیده است.

در‌گاهی گفت: متاسفانه در کشور ما پیمانکاران محصول را به‌صورت عرفی استفاده می‌کنند یعنی حاضر نیستند به‌هیچ‌عنوان محصول باکیفیت و مدرن را جای گزین محصول کاربردی خود کنند.

مدیر مهندسی شرکت سیمند کابل بابیان اینکه مسوولان، پیمانکاران و سازندگان از تغییر می‌ترسند. تأکید کرد: شاید بزرگ‌ترین سد راه این تغییر مربوط به دولتی بودن پروژه‌ها باشد چرا که در سیستم دولتی مقاومت برای ورود یک کالا نوین بسیار بیشتر است.

وی گفت: البته ما توانستیم تا حدودی این تابو را بشکنیم.

مدیر مهندسی شرکت سیمند کابل بابیان اینکه سازمان نظام‌مهندسی می‌تواند جلوی استفاده از کالاهای غیراستاندارد را بگیرد گفت: در حال حاضر استفاده از محصولات بی‌کیفیت در ساخت‌وسازها به یک‌روال عادی مبدل شده و نیاز است سازمان نظام‌مهندسی با استفاده از متخصصان، انجمن‌ها و نهادهای ذی‌ربط این مساله مهم را حل‌وفصل کند.

وی همچنین افزود: نكته مهمی كه اين روزها رايج شده عرضه سيم و كابل ارزان است. این دست از سيم و كابل ها با توجه به عدم رعایت ضوابط استاندارد به هنگام تولید اصطلاحا سيم و كابل غير استاندارد نامیده می شوند. ارزان بودن كابل و سيم و مارک های متفرقه خود گواه محكمی بر غیر استاندارد بودن این محصولات است.

درگاهی گفت: نكته جالب اینجاست که تنها حدودا 5 درصد از هزينه ساخت و سازها صرف خريد سيم و كابل استاندارد می شود، ولی در صورت عدم رعايت مراتب مذكور و خرید سیم و کابل غیر استاندارد همه 95 درصد سرمايه گذاري صورت گرفته به خاطر عدم کیفیت سيم و كابل در خطر قرار خواهد گرفت. بر اساس گزارشات سازمان آتش نشانی، حدود 50 درصد از آتش سوزی هايی كه در كشور روی می دهد به دلیل اتصال در سیستم برقی و سيم و كابل است. حوادثی که نمونه آن را در فاجعه ساختمان پلاسكو شاهد بودیم.

یاد آور می شود: مجموعه سیمند کابل تولید کننده سیم و کابل و کابل های تخصصی و تنها تولید کننده کابل های درون چاهی در خاورمیانه است. سیمند کابل گستره ی وسیعی از محصولات سیم و کابل را تولید و عرضه می کند. انواع سیم و کابل انعطاف پذیر، تک مفتولی و نیمه افشان، کابل های قدرت تک رشته و چند رشته، کابل های زره دار، کانسانتریک، ابزار دقیق، کنترل شیلد دار و بدون شیلد و کابل های کواکسیال و مخابراتی بخشی از گستره محصولات این شرکت بوده و تنها تولید کننده کابل های ویژه استفاده در صنعت آب رسانی با نام تجاری SWR در کشور است.

کد خبر: 65930
تاریخ: 1398/08/12 - 13:57
منبع: صما

غلاف سرب  سیمند کابل  کابل های کواکسیال و مخابراتی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما