خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی   مس  
ساعت پنج و نیم عصر؛

و اما کُرسی سرد بیمه

می متالز - پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مدیری که از طلا، خاک کیمیا کرد و امواجی که برای یک مدیر، مبلغی در یک بطری از دل دریا آورد.

به گزارش می متالز به نقل از بورس نیوز، یادمان نرفته که چند وقتی بر سر مدیریت یک شرکت بیمه بورسی حرف و حدیث هایی مطرح شد؛ هیات مدیره، مدیرعامل خوشنام این شرکت را برکنار کرد و بعد از کش و قوس هایی، صندلی مدیریت این شرکت، خالی ماند.

بعد هم ناگهان مدیرعامل بزرگترین شرکت بیمه دولتی را به جای مدیر عزل شده نشاندند اما نکته اینجا است که در زمان مدیریت مدیر عزل شده، این شرکت بیمه عملکرد مطلوبی داشت و جزو بهترین بیمه گران بود؛ اما مدیرعامل جدید در دوره مدیریت قبلی خود، زیان بیش از ۵ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومانی برای شرکت قبلی محقق کرده و ضمنا کسری ذخایر شرکت مذکور هم تا پایان سال ۹۷ حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان بوده! هر جای دیگر دنیا بود، مدیری با چنین کارنامه درخشانی دیگر در کرسی مدیریت جایی نداشت؛ اما اینجا... 

 

کاهشی در دل فلز سرخ

سخنگوی راه‌پله‌ها خبری آورده مبنی بر اینکه کاهش احتمالی ۳درصدی حقوق دولتی کاتد از ۱۲ به ۹درصد وجود دارد؛ در صورت تایید خبر خوبی برای شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای کاهش هزینه تمام شده خواهد بود.

 

معدنی که پروژه‌ای حیاتی دارد

سخنگو از قول یک مدیر معدنی نیز آورده که طرح معدن D۱۹ از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای بوده که مجوز‌های کتبی اخذ شده و کار ژئوفیزیک آن نیز به پایان رسیده است.

 

توزیعی که روغنی‌تر شد

شنیده‌ها حاکی از آن بوده که روغن‌موتورساز معروف رکورد افزایش ۱۶درصدی توزیع روغن موتور در۶ماه اول سال ۱۳۹۸ را به دست آورد که باعث شده سهم این شرکت ازتوزیع روغن دربازار به ۲۰ درصد برسد.

 

بطری ارزشمند از دل دریا

گویا یکی از مدیران سابق کشتیرانی به اتهام دریافت رشوه ۴۴میلیارد تومانی بازداشت شده! این مدیر زحمتکش البته با قرار وثیقه فعلا آزاد هستند؛ اما اینکه چه کاری انجام شده که فقط بابت آن ۴۴ میلیارد تومان رشوه به یک مدیر داده شده خود جای سوال دارد. به هر حال باید خوشحال باشیم که گهگاهی مدیران فاسد به دام قانون میفتند، اما امیدواریم چند وقت دیگر ایشان هم سر از کانادا در در نیاورند.

 

کوره‌های فولادساز اصفهانی

نگاهی هم داشته باشیم به شایعات امروز. شنیده شده صادرات فولاد امسال به ۱۲ میلیون تن می رسد و از این حجم صادرات، ۲۳ درصد سهم فولاد مبارکه و ۱۸ درصد سهم فولاد خوزستان است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بومی‌سازی فولاد خوزستان در فاز توسعه قرار دارد

می متالز - محمدرضا اقتدار مدیر برنامه‌ریزی و کنترل طرح های فولاد خوزستان در یادداشتی نوشت: خوشبختانه صنعت فولاد ایران به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین صنایع مادر کشور، مزیت‌های رقابتی زیادی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به وجود معادن و منابع سرشار و خدادادی مواد معدنی، سنگ‌آهن و انرژی، دسترسی به آب‌های آزاد و بازارهای کشورهای درحال‌توسعه، برخورداری از زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی مناسب و سرمایه‌های انسانی متخصص آن اشاره کرد.
 مدیرصادرات فولاد خوزستان:

تولید محصولات نیمه‌ نهایی فولاد تا پایان سال به ۲۸ میلیون تن می‌رسد

می متالز - مجید عبیات مدیر صادرات فولاد خوزستان در خصوص تولید، چشم ‌انتظار صادرات این شرکت در گزارشی نوشت: صنایع معدنی و فلزی کشور مهم‌ترین جایگزین منبع درآمدی مانند نفت هستند. بررسی آماری حجم تولید و محصول طی ۴۰ سال اخیر نشان‌دهنده اهمیت‌یافتن، بیش ‌از پیش این صنایع در اقتصاد کشور است.
 پتانسیل‌های قل سنگ آهنی بررسی شد؛

برق دلار زیر نرخ‌های فروش "کچاد"

می متالز - کچاد در عملکرد واقعی ۸ ماهه (منتهی به ۳۰ آبان ماه ۹۸) قادر به فروش ۸۶,۷۲۸,۵۵۴ میلیون ریال (معادل ۸ هزار و ۶۷۲ میلیارد تومان) محصول شده ولذا با احتساب حاشیه سود خالص ۴۳.۵ درصدی تحلیلی، بیش از ۶۲۸ ریال سود به ازای هر سهم در عملکرد واقعی ۸ ماهه سال جاری کرده است.
 رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

حجم تولید فولاد و توان نورد متوازن نیست

می متالز - رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به دستاوردهای فولادی ایران اعلام کرد: اگرچه دستاوردهای قابل توجهی در زمینه تولید فولاد داریم اما در بخش نورد متوازن با بخش تولید رشد صورت نگرفته است.
 

جهش 104 درصدی سهام ملی مس طی 12 ماه اخیر/ هر سهم فملی 607 تومان داد و ستد می شود/ ارزش بازار سومین شرکت بزرگ بورسی 47322 میلیارد تومان شد

می متالز - سهام شرکت ملی صنایع مس ایران امروز با رشد 5 درصدی 6075 ریال مورد معامله قرار گرفت که این عدد بالاترین سطح تاریخی این شرکت از زمان حضور در بورس بوده است.
 

آهن اسفنجی سهمیه‌بندی می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر از توافق به سهمیه‌بندی آهن اسفنجی برای شرکت‌های تولید فولاد به روش القایی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما