خبر
برق  

افتتاح نیروگاه برق سد سردشت با حضور رئیس‌ مجلس و وزیر نیرو‌

می متالز - نیروگاه برق سد سردشت از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو امروز افتتاح شد.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، نیروگاه سد سردشت در استان آذربایجان غربی امروز (14 آبان‌ماه) در مراسمی با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، رضا اردکانیان وزیر نیرو و مدیرعامل هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) ‌‌افتتاح شد.

نیروگاه سد سردشت شامل سه فاز 50 مگاواتی است که در مجموع با تولید 150 مگاوات برق می‌تواند  ۴۲۲ گیگاوات ساعت برق در سال تولید کند و در تأمین برق شبکه برق کشور و صادرات آن به کشورهای همسایه نقش مهمی ایفا کند.

آب مورد نیاز جهت چرخش توربین‌های این نیروگاه از مخزن ٣٨٧میلیون مترمکعبی سد سردشت و با آورد سالیانه ١.٦ میلیارد مترمکعب توسط یک رشته تونل آبرسان به طول ٤.٥کیلومتر تأمین می‌شود.

پروژه سد و نیروگاه سردشت در شهرستان سردشت با هدف کنترل سیلاب‌های فصلی، تولید انرژی برقابی، اشتغال‌زایی، توسعه کشاورزی و گردشگری به دست متخصصان کشور در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) احداث شده است.

قرارگاه خاتم در طول انجام این پروژه بالغ بر 150 پروژه محرومیت‌زدایی به ارزش 50 میلیارد ریال شامل خانه بهداشت، پل ارتباطی، مدرسه، تهیه دستگاه سی‌تی اسکن و‌ اجرا کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آب گران شد

می متالز - قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تعرفه آب از دهم اردیبهشت ماه ۹۹ بر اساس مجوزهای شورای اقتصاد هفت درصد افزایش یافته است.
 به پیشنهاد بانک مرکزی تصویب شد؛

معافیت واردات طلا، نقره و پلاتین از مالیات بر ارزش افزوده

می متالز - واردات فلزات گران‌بها اعم از طلا، نقره و پلاتین به صورت خام و طبق ضوابط بانک مرکزی از تمامی حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال ۹۹ معاف شد.
 

امضای تفاهم‌نامه همکاری قرارگاه خاتم، استانداری و سازمان صنعت خراسان جنوبی

می متالز - قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مطالعات واکتشافات و فرآوری محصولات معدنی امضا کرد.
 

در روزهای اخیر ۳۰۰ میلی متر باران بارید، اختصاص ۳۰ درصد آب بیشتر به کشاورزان

می‌متالز - وزیر نیرو: در اولین روز از سومین ماه بهار شاهد بیش از ۳۰۰ میلی متر بارش هستیم که در مقایسه با ۵ سال اخیر چهارمین سال پر بارش کشور بوده است.
 

سوء مدیریت زخمی ۱۳ ساله بر تن خسته هپکو

می متالز - مشکل هپکوی اراک که ۱۳ سال است با تنی زخمی خود را تا به امروز کشانده فقط نقدینگی نیست.
 رئیس مجلس:

معاملات آنلاین بورس از ۱۸۰ هزار نفر به ۳ میلیون نفر افزایش می یابد

می متالز - رئیس مجلس از برنامه مدیران سازمان بورس برای توسعه زیرساخت های بازارسرمایه ایران برای افرایش معاملات آنلاین از ۱۸۰ هزار نفور به ۳۰ میلیون نفر خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما