خبر
بانک ها  
رئیس کل بانک مرکزی:

ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

می متالز - همتی نوشت: با اطلاع و شناختی که از توانایی ها و امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

به گزارش می متالز، همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی نوشت: قبلا تاکید کردم،  به علت سیاستهای ارزی بانک مرکزی و نقش صادرکنندگان غیرنفتی در تامین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت راهبردی بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز،  شاهد تامین روان تر نیازهای وارداتی و منطقی شدن قیمت ارز در بازار خواهیم بود.

وی افزود: البته این نکته را هم بارها تاکید کرده ام ، در شرایط تحریمی برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تاثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی،  هر کدام در حدودی می توانند بازار ارز را متاثر سازند . با اطلاع و شناختی که از توانایی ها و امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم،  ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت.

همتی تاکید کرد: بانک مرکزی تلاش کرده است،  بطور مرتب با نرخ مناسب بازار از طریق صرافی های منتخب،  امکان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی فراهم آورد. خرید خالص روزانه میلیونها یورو از ارز عرضه شده خانواده ها و فعالین اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست است.

وی ادامه داد: ضمنا،  آنچه که تاکنون در خصوص تقویت ارزش پول ملی گفته ام،  صرفا در مورد تاثیر مقاومت مردم و عملکرد یک سال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده و به هیچ وجه نافی آنچه که تحریمهای ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمتها و فشار بر اقشار آسیب پذیر آورد، نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چقدر از کسری بودجه دولت تامین شد؟ + جدول

می متالز - دولت در پایان نیمه اول مرداد توانست ۵۰ هزار میلیارد تومان از کسری منابع خود را از محل فروش اوراق دولتی تامین کند.
 ارزهای صادراتی چگونه بر می‌گردند

خط و نشان برای ارز | همتی: قیمت دلار حتما پایین می آید/برنامه های بانک مرکزی برای ثبات اقتصاد چه برنامه هایی دارد

می متالز - بازارساز تاکید دارد نوسانات نرخ ارز را در یک هدف‌گذاری تعیین شده کنترل می‌کند. رئیس کل بانک مرکزی گفته است برای کاهش قیمت دلار در بازار برنامه‌های جدی دارد.
 

کاهش هزینه ها و زیان تمام شده بانک آینده

می متالز - معاون مالی بانک آینده، برنامه‌های آتی این بانک برای شفافیت، رشد سودآوری و کاهش هزینه‌ها را تشریح کرد
 واکنش نوبخت به حواشی فروش ارز صندوق توسعه ملی

ما ارز خود را فروختیم؛ بانک مرکزی هم عرضه کند

می متالز - نوبخت با اعلام اینکه استقراض دولت از بانک مرکزی بابت فروش ارز صندوق توسعه ملی حرف نادرستی بوده، گفت که ارز را محدود و طبق مجوز فروختیم و اگر بانک مرکزی آن را پیش خود نگه داشته بهتر است عرضه کرده و بازار را کنترل کند
 کمیل طیبی بررسی کرد:

گشایش‌های مالی جدید چقدر نزدیک است؟ / تاثیر وام جهانی بر بازار ارز

می متالز - بانک جهانی بعد از ۱۵ سال از طریق سازمان بهداشت جهانی ۵۰ میلیون دلار وام به ایران پرداخت کرد. حالا که به نظر می‌رسد ایران توانسته رابطه مالی خود با بانک جهانی را بهبود دهد، آیا می‌توان این وام را آغازی برای سایر گشایش‌ها از جمله اینستکس دانست؟ آیا این ۵۰ میلیون دلار تاثیری هم بر بازار ارز خواهد داشت؟
 معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد:

الزام بانک ها به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت

می متالز - معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه ای، بانک های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما