خبر
بانک ها  
رئیس کل بانک مرکزی:

ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

می متالز - همتی نوشت: با اطلاع و شناختی که از توانایی ها و امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

به گزارش می متالز، همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی نوشت: قبلا تاکید کردم،  به علت سیاستهای ارزی بانک مرکزی و نقش صادرکنندگان غیرنفتی در تامین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت راهبردی بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز،  شاهد تامین روان تر نیازهای وارداتی و منطقی شدن قیمت ارز در بازار خواهیم بود.

وی افزود: البته این نکته را هم بارها تاکید کرده ام ، در شرایط تحریمی برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تاثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی،  هر کدام در حدودی می توانند بازار ارز را متاثر سازند . با اطلاع و شناختی که از توانایی ها و امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم،  ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت.

همتی تاکید کرد: بانک مرکزی تلاش کرده است،  بطور مرتب با نرخ مناسب بازار از طریق صرافی های منتخب،  امکان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی فراهم آورد. خرید خالص روزانه میلیونها یورو از ارز عرضه شده خانواده ها و فعالین اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست است.

وی ادامه داد: ضمنا،  آنچه که تاکنون در خصوص تقویت ارزش پول ملی گفته ام،  صرفا در مورد تاثیر مقاومت مردم و عملکرد یک سال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده و به هیچ وجه نافی آنچه که تحریمهای ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمتها و فشار بر اقشار آسیب پذیر آورد، نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت طلای ۱۸ عیار به ۴۷۴ هزار و ۲۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۱۸

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۷۴ هزار و ۲۰۰ تومان رسید.
 صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی تحریم شدند

تحریم‌های جدید، اینستکس را از بین می‌برد؟

می متالز - تحریم‌های روز جمعه امریکا علیه ایران، می‌تواند برنامه کشورهای اروپایی برای راه‌اندازی مکانیزمی با عنوان اینستکس برای کمک مالی برای تجارت بشردوستانه با ایران را پیچیده کند. همتای ایرانی اینستکس، «موسسه ویژه تجارت و تأمین مالی» ارتباط نزدیکی با بانک مرکزی ایران دارد.
 وزیر صمت در جلسه مشترک با مدیران بانک‌های عامل کشور:

اولویت‌های استراتژیک توسعه صنعتی کشور تعیین شده است / ضرورت تامین مالی مناسب برای تکمیل ظرفیت خالی واحدها و ظرفیت‌های تولیدی خود کفایی کشور/ طرح تامین مالی صنایع پیشران

می متالز - وزیر صنعت در جلسه هماهنگی تامین مالی صنایع پیشران که با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد؛ گفت: اولویت‌های استراتژیک توسعه صنعتی کشور شناسایی شده است و این واحدها جهت تامین مالی و نقدینگی مورد نیاز خود به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.
 

سقف تسهیلات مسکن افزایش می‌یابد

می متالز - مدیر عامل بانک عامل بخش مسکن در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن بیان داشت: اقداماتی در این زمینه در حال انجام است و این موضوع نیز در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گرفته است.
 بر اساس اعلام بانک مرکزی؛

یورو و پوند افزایشی شد

می متالز - بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۳ ارز مانند یورو و پوند افزایش و قیمت ۱۳ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
 بر اساس اعلام رویترز؛

طلا ۱۴۶۱ دلار و ۱۶ سنت شد

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۴۶۱ دلار و ۱۶ سنت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما