خبر
آهن و فولاد  

افتتاح یکی از بزرگترین پروژه‌های ذوب کشور در سیرجان با حضور رییس جمهور

می متالز - نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی بر لزوم به‌کارگیری نیروهای بومی در صنایع استان و شهرستان‌های سیرجان و بردسیر تاکید کرد و در ادامه به سفر رییس جمهور به سیرجان اشاره کرد و گفت: در این سفر یکی از بزرگترین پروژه‌های ذوب (پروژه ذوب شرکت جهان فولاد) کشور افتتاح خواهد شد.

به گزارش می متالز، "شهباز حسن‌پور" با اشاره به نشست مشترک استاندار کرمان، و مدیران عامل شرکت‌های مس، گل‌گهر، توسعه آهن و فولاد، گهر زمین و جهان فولاد گفت: در این نشست پروژه‌های آماده افتتاح در حوزه‌های صنعت و معدن سیرجان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد با مشارکت گل‌گهر و شرکت ملی مس پروژه ذوب دیگری در مجموعه جهان فولاد کلید بخورد.

وی با تاکید برآنکه هیچ کدام از نیروهای بومی شرکت‌های پیمانکار با اتمام برخی از پروژه‌ها نباید اخراج شوند و باید در پروژه‌های جدید مشغول به کار گردند، تصریح کرد: در راستای مسوولیت‌های اجتماعی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی مقرر شد، از طرف شرکت‌های صنعتی و معدنی برای کلیه افرادی که تمایل و آمادگی دیدن دوره‌های آموزشی را دارند، کارگاه‌های آموزشی مرتبط با صنایع برگزار شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی عنوان کرد: در این نشست همچنین در خصوص پروژه انتقال آب خلیج فارس موارد مختلفی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا پایان سال جاری خط انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان سیرجان برسد.

وی بر لزوم به‌کارگیری نیروهای بومی در صنایع استان و شهرستان‌های سیرجان و بردسیر تاکید کرد و در ادامه به سفر رییس جمهور به سیرجان اشاره کرد و افزود: در این سفر یکی از بزرگترین پروژه‌های ذوب کشور افتتاح خواهد شد؛ ضمن آنکه پروژه‌های دیگری نیز آماده افتتاح هست که در آینده ای نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بزرگ‌ترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه امروز در کرمان افتتاح می‌شود

می متالز - بزرگ‌ترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در منطقه سیرجان امروز با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.
 حسن‌پور خبر داد:

افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور رییس جمهور

می متالز - نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت با بیان این مطلب که پروژه‌هایی که در شهرستان سیرجان ۲۰ آبان‌ماه با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شوند، توسط سرمایه‌گذاران داخلی یا با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی راه‌اندازی شده‌اند گفت: بزرگترین و اولین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، دو پست ۴۰۰ کیلو ولتی برق، فاز دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی و در مجموع بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در این سفر افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.
 حسن‌پور:

مخالفت ها با روند تصویب لایحه تجارت مبنای کارشناسی ندارد

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با یادآوری امکان بررسی بیشتر لایحه اصلاح قانون تجارت در صحن علنی از برخی منتقدان لایحه تجارت خواست به جای مخالفت‌های بی‌اساس پیشنهادهای اصلاحی ارائه دهند.
 شهباز حسن پور بیگلری، نماینده مجلس:

ذخایر معدنی ظرفیت مناسبی برای جایگزینی نفت است/خام فروشی به زنجیره تولید آسیب می زند

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: معدن و زنجیره فولاد یکی از مهمترین ظرفیت های جایگزینی نفت است. در حال حاضر تنها از ۲۰ درصد ظرفیت معادن کشور استفاده می‌شود و متاسفانه همچنان خام‌فروشی در دستور کار است، در حالی که با تکمیل زنجیره تولید می‌توان گام بزرگی در افزایش درآمد برداشت.
 

عدم تامین سوخت کامیون‌ها ۳۰ درصد ظرفیت معادن کرمان را تعطیل کرد

می متالز - نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث سوخت در استان یک مشکل جدی است گفت: عدم تامین سوخت کامیون‌ها مشکلات زیادی ایجاد کرده و عملا ۳۰ درصد ظرفیت معادن استان تعطیل است.
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی:

اقدامات مؤثر صندوق بازنشستگی مس جای قدردانی دارد

می متالز - «شهباز حسن‌پور» در بازدید سرزده از صندوق بازنشستگی شرکت مس گفت: اقدامات مفید و مؤثر مدیریت صندوق به‌وی‍ژه خرید سهام شرکت مس (متعلق به بانک تجارت) که در راستای تثبیت شرایط صندوق انجام شده است جای قدردانی و تشکر وی‍ژه دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما