خبر
بورس و سهام  
خوب‌ها و بد‌های هفته معرفی شدند؛

پایه‌های محکم "سفار" بر بستر بازدهی

می متالز - در هفته‌ای که شاخص کل در نقطه‌ای ثابت ایستاد، دو شرکت از بازار پایه در کنار "سفار" ایستادند و رشد قیمت مطلوبی را در تابلوی معاملات به نمایش گذاشتند.

به گزارش می متالز، بازار سرمایه در هفته‌ای که سپری شد، هیچ تغییری نسبت به هفته گذشته در خود اعمال نکرد و در مجموع، موقعیت خود را در کانال ۳۰۵ هزار واحد حفظ کند. به این ترتیب، بازدهی شاخص کل در بازه زمانی یک ماهه به ۲.۵ درصد رسید.

در این میان، در بازه زمانی یک هفته، ۴۸ درصد نماد‌ها سبزپوش بودند و ۵۲ درصد رنگ سرخ را بر تن قیمت‌های خود دیدند و سهامداران خود را با زیان آشنا کردند.

در بین شرکت‌های حاضر در جریان معاملات، "سفار" با رشد قیمت ۳۵ درصد بهترین عملکرد را به نام خود ثبت کرد و کام سهامداران خود را به خوبی شیرین کرد.

"ثقزوی" با ثبت بازدهی ۲۶ درصدی در این هفته و "وجامی" با ۲۵ درصد بازدهی، در رتبه دوم و سوم پربازده‌ترین شرکت‌ها قرار گرفت.

از سوی دیگر، "بالبر" ۱۴ درصد از ارزش خود را در این هفته از دست داد و لقب زیان‌ده‌ترین سهم را از آن خود کرد.

"وسینا" و "سبجنو" با افت قیمت ۱۳ درصدی به همراه وپارس در رده‌های بعدی شرکت‌های زیان‌ده هفته قرار گرفتند.

در میان صنایع، شاخص گروه "وسایل ارتباطی" رشد ۱۲ درصدی را به خود دید و "فعالیت مهندسی" ۶ درصد رشد کرد و در رده دوم ایستاد.

صنعت "کاشی و سرامیک" نیز نزدیک به ۶ درصد رشد شاخص را تجربه کرد.

در این هفته، صنعت "محصولات کامپیوتری" بیشترین افت را در بین صنایع بورسی داشت و پس از افت ۸ درصدی این گروه، صنعت "استخراج سایر معادن" ۷ درصد تنزل شاخص داشت و گروه "محصولات چوبی" در رده سوم این رتبه بندی منفی جای گرفت.

کد خبر: 66142
تاریخ: 1398/08/16 - 18:51
منبع: بورس نیوز

بازار سرمایه  سفار  بازار سهام  وسینا  وجامی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پیش‌گشایش:

استقبال از صفوف خرید

می متالز - هر چند که معاملات مثبت بازار و بسیاری از نماد‌ها با شفاف‌تر شدن نحوه معاملات سهام عدالت در ساعت پایانی بازار دور از ذهن نخواهد بود.
 

رونق بورس با رکود اقتصاد

می متالز - در ماه‌های اخیر و با تاکیدات گسترده دولت مبنی بر حمایت از بازار سرمایه و سیل نقدینگی در این بازار، شاهد رشد شاخص‌ها و کسب بازدهی‌های سنگین در این بازار بوده‌ایم. این بازدهی درحالی محقق شده است که با هیچ‌یک از متغیرهای اقتصادی کشور در شرایط تحریمی و رکود تورمی فعلی مطابقت ندارد.
 

قله‌های جدید فتح می‌شوند؟

می متالز - بورس تهران درحالی سال ۹۸ را با روندی مثبت پشت سر گذاشت که شاخص کل رشد ۱۸۷ درصدی را تجربه کرده و به ۵۱۲ هزار رسید. این در حالی است که بازار سهام سال ۹۹ را بسیار پرتلاطم آغاز کرد. به‌طوری که بعد از رشد ۹۰ درصدی در شاخص کل به محدوده یک میلیون واحد رسید و این روزها در اصلاح به سر می‌برد. سال گذشته بورس کشور رشدی با تاخیر را در مقایسه با سایر بازار‌های رقیب تجربه کرد.
 

هشت فاکتور شاخص‌ساز

می متالز - نوسانات شاخص حول ابرکانال یک میلیون واحدی در روزهای اخیر موجب سردرگمی بسیاری از تازه‌واردها و در نقطه مقابل فرصت‌طلبی باتجربه‌ترهای بازار سرمایه شده است.
 

اصلاح یا ریزش بورس؟

می متالز - بورس تهران درحالی سال ۹۹ را با شرایط توفانی و رکوردشکنی‌های پیاپی شاخص آغاز کرد که ثبت بازدهی ۸۳درصدی در این مدت و همچنین عبور از ابرکانال یک میلیون واحد را نیز در کارنامه خود ثبت کرد.
 

۴ مسیر کم خطر برای ورود به بورس

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: بازار بورس آنقدر جذاب است که حتی زمانی که تصمیم اشتباه گرفته و زیان می‌کنید برای جبران آن تلاش می‌کنید تا ضرر را به سود تبدیل کنید. این بازی جذابی است که می‌تواند برای اقتصاد کشور مفید باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما