خبر
اقتصاد   صنعت   فن آوری های نوین  

دیدار معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با دبیر کل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)/ اعلام آمادگی یونیدو برای توسعه همکاری های صنعتی با ایران

می متالز - برات قبادیان معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار کمک مالی ١/٥ میلیون دلاری "GEF" برای تکمیل پروژه بهبود بهره وری و بهينه سازی مصرف انرژی از سوی یونیدو در ايران شد.

به گزارش می متالز به نقل از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساعاتی پیش، دکتر برات قبادیان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به اتفاق هیات همراه با لی يانگ، دبیر کل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در حاشیه هجدهمين كنفرانس سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (يونيدو)، دیدار و در خصوص همکاری های دو جانبه گفتگو کردند. 

در این نشست، دبیر کل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) ضمن تشریح ماموریت های این سازمان در جهت اجرای اهداف توسعه پایدار صنعتی سازمان ملل متحد، آمادگی خود را برای اجرای پروژه های مشترک با ایران در این راستا اعلام نمود. 


وی در ادامه به برخی از پروژه های مشترک ایران و یونیدو همچون پروژه توسعه پايدار صنعت سنگ در ايران، بهبود  كسب و كارهای كوچك و متوسط در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره و اظهار کرد: علاوه بر این موارد، آمادگی یونیدو برای همکاری بیشتر با ایران در آینده ای نزدیک را اعلام می دارم. 


در این نشست همچنین، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن وتجارت گزارشی از پروژه های خاتمه یافته، در حال اجرا و در نوبت اجرا به صورت مشترک با یونیدو را ارایه و تصریح کرد: این پروژه ها در حوزه های حفظ محيط زيست،  كارآيی منابع، بهبود زنجيره ارزش در صنايع و كشاورزی، صنعت سبز و ايجاد اشتغال پايدار بوده است. 


قبادیان در ادامه اظهار کرد: اين پروژه ها از جمله پروژه های اولويت دار توسعه صنعتی در "برنامه ششم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ايران" طی سال های ١٣٩٦ تا ١٤٠٠ هستند.


وی همچنین پروژه های ظرفيت سازی تجارت، كارآيی و بهره وری انرژی در صنايع كليدی انرژی بر، تعويض گازهای مخرب كارخانجات يخچال سازی و ايجاد اشتغال پايدار برای زنان، جوانان و افراد معلول را از جمله پروژه های در حال اجرا با همکاری یونیدو دانست. 


معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به پروژه  توسعه زنجيره ارزش ماهيگيری و صنايع وابسته در چابهار، پروژه توسعه سكونت پايدار مهاجرين افغانی در ايران و نوآوری در پروژه توسعه منطقه استان بوشهر اشاره و خواستار تامين مالی پروژه توسعه پايدار صنعت سنگ از سوی یونیدو شد تا اين پروژه هرچه زودتر به مرحله عملیاتی برسد. 


قبادیان در ادامه خواستار کمک مالی ١/٥ میلیون دلاری "GEF" برای تکمیل پروژه بهبود بهره وری و بهينه سازی مصرف انرژی از سوی یونیدو در ايران شد.


در پایان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت از دبيركل توسعه صنعتی ملل متحد برای حضور در ایران و بازدید از پروژه های مشترک با یونیدو دعوت به عمل آورد و تصریح کرد: به زودی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مرجع ملی يونيدو در ايران از دبيركل توسعه صنعتی ملل متحد به صورت رسمی دعوت به عمل خواهد آمد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

از سرگیری انتشار گزارش کیفی

می متالز - امیر جعفر‌پور، سرپرست دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مرکز آزمون آلایندگی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گفت: با توجه به شرایط خاص صنعت خودرو، انتشار گزارش‌های کیفی توسط وزارت صنعت از انضباط مورد انتظار فاصله گرفته است.
 سه گروه شرکت‌کننده در فروش فوق‌العاده خودروسازان

جامعه‌شناسی بخت‌آزمایی خودرو/ تا ظهر دیروز بیش‌ از ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق‌العاده خودرو ثبت‌نام کرده‌اند

می متالز - از آغاز رسمی فروش فوق‌العاده دو خودروساز بزرگ کشور هنوز یک هفته نیز نمی‌گذرد، با این حال آمار ثبت نام پی‌در‌پی در حال خلق رکوردهای جدید است. آن طور که یک منبع آگاه به باشگاه خبرنگاران جوان گفته، بیش از پنج میلیون نفر در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو و سایپا شرکت کرده‌اند. این آمار البته متعلق به حوالی ظهر دیروز است و با توجه به باز بودن سایت فروش خودروسازان قطعا بر تعداد ثبت‌نام‌ها طی ساعات گذشته اضافه شده است.
 

تفویض اختیار برنامه‌‌ریزی کارگروه توسعه صادرات به سازمان توسعه تجارت

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای وظیفه برگزاری جلسات و ابلاغ تصمیمات کمیته دائمی مقررات صادرات و واردات را به رئیس سازمان توسعه تجارت واگذار کرد.
 برابر آمارهای رسمی؛

۴۵ درصد از معادن سنگ تزئینی، غیرفعال است

می متالز - آمارهای رسمی در زمینه معادن سنگ تزئینی و ساختمانی گویای غیرفعال بودن بیش از ۴۵ درصد اینگونه معادن است که اکنون در برنامه فعال‌سازی این بخش قرار گرفته‌اند.
 

در گزارش رییس هیات عامل ایمیدرو به سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت ارایه شد؛‌

می متالز - سال گذشته ۳.۲ میلیارد دلار طرح معدنی و صنایع معدنی در کشور تکمیل شد.
 در نامه سرپرست وزارت صمت به معاون اول رئیس‌جمهور عنوان شد

رایزنی برای تمدید مهلت خودروهای دپویی

می متالز - همزمان با پایان مهلت سه ماهه برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک و بنادر کشور و با وجود رایزنی‌های صورت گرفته در رابطه با تمدید این زمان تاکنون اعلام رسمی در این رابطه صورت نگرفته است. با این شرایط، ظاهرا رایزنی‌ها همچنان ادامه دارد به‌طوری‌که روز گذشته خبرگزاری فارس نامه منتسب به سرپرست وزارت صمت به معاون اول رئیس‌جمهور را منتشر کرد که در آن حسین مدرس خیابانی با ذکر دلایلی از اسحاق جهانگیری خواسته بود که مهلت ترخیص دپویی‌ها را تمدید کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما