خبر
اقتصاد   صنعت   فن آوری های نوین  

دیدار معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با دبیر کل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)/ اعلام آمادگی یونیدو برای توسعه همکاری های صنعتی با ایران

می متالز - برات قبادیان معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار کمک مالی ١/٥ میلیون دلاری "GEF" برای تکمیل پروژه بهبود بهره وری و بهينه سازی مصرف انرژی از سوی یونیدو در ايران شد.

به گزارش می متالز به نقل از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساعاتی پیش، دکتر برات قبادیان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به اتفاق هیات همراه با لی يانگ، دبیر کل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در حاشیه هجدهمين كنفرانس سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (يونيدو)، دیدار و در خصوص همکاری های دو جانبه گفتگو کردند. 

در این نشست، دبیر کل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) ضمن تشریح ماموریت های این سازمان در جهت اجرای اهداف توسعه پایدار صنعتی سازمان ملل متحد، آمادگی خود را برای اجرای پروژه های مشترک با ایران در این راستا اعلام نمود. 


وی در ادامه به برخی از پروژه های مشترک ایران و یونیدو همچون پروژه توسعه پايدار صنعت سنگ در ايران، بهبود  كسب و كارهای كوچك و متوسط در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره و اظهار کرد: علاوه بر این موارد، آمادگی یونیدو برای همکاری بیشتر با ایران در آینده ای نزدیک را اعلام می دارم. 


در این نشست همچنین، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن وتجارت گزارشی از پروژه های خاتمه یافته، در حال اجرا و در نوبت اجرا به صورت مشترک با یونیدو را ارایه و تصریح کرد: این پروژه ها در حوزه های حفظ محيط زيست،  كارآيی منابع، بهبود زنجيره ارزش در صنايع و كشاورزی، صنعت سبز و ايجاد اشتغال پايدار بوده است. 


قبادیان در ادامه اظهار کرد: اين پروژه ها از جمله پروژه های اولويت دار توسعه صنعتی در "برنامه ششم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ايران" طی سال های ١٣٩٦ تا ١٤٠٠ هستند.


وی همچنین پروژه های ظرفيت سازی تجارت، كارآيی و بهره وری انرژی در صنايع كليدی انرژی بر، تعويض گازهای مخرب كارخانجات يخچال سازی و ايجاد اشتغال پايدار برای زنان، جوانان و افراد معلول را از جمله پروژه های در حال اجرا با همکاری یونیدو دانست. 


معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به پروژه  توسعه زنجيره ارزش ماهيگيری و صنايع وابسته در چابهار، پروژه توسعه سكونت پايدار مهاجرين افغانی در ايران و نوآوری در پروژه توسعه منطقه استان بوشهر اشاره و خواستار تامين مالی پروژه توسعه پايدار صنعت سنگ از سوی یونیدو شد تا اين پروژه هرچه زودتر به مرحله عملیاتی برسد. 


قبادیان در ادامه خواستار کمک مالی ١/٥ میلیون دلاری "GEF" برای تکمیل پروژه بهبود بهره وری و بهينه سازی مصرف انرژی از سوی یونیدو در ايران شد.


در پایان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت از دبيركل توسعه صنعتی ملل متحد برای حضور در ایران و بازدید از پروژه های مشترک با یونیدو دعوت به عمل آورد و تصریح کرد: به زودی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مرجع ملی يونيدو در ايران از دبيركل توسعه صنعتی ملل متحد به صورت رسمی دعوت به عمل خواهد آمد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فهرست دوم تعرفه های معاف از ثبت سفارش جهت واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

می متالز - واردات مواد اولیه تولیدی و واسطه ای ماشین _ آلات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شامل 76 ردیف تعرفه (فهرست پیوست) نیازی به ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت نداشته و صرفاً منوط به رعایت ضوابط و مقررات مربوطه به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می باشد.
 در نشست با نمایندگان رسانه های استان کرمان؛

روحانی: باید همه بخش‌ها را برای توسعه گردشگری کرمان تشویق کنیم/ با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، کرمان بیش از پیش شکوفا می‌شود

می متالز - رئیس جمهور در نشست با نمایندگان رسانه‌های استان کرمان با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۱ پروژه و طرح و همچنین افتتاح طرح‌های معدنی، صنعتی و فولادی در گل گهر سیرجان و بافق تاکید کرد با اجرای این طرح‌ها استان کرمان بیش از پیش شکوفا خواهد شد.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

توان حوزه فولاد کشور کاملاً داخلی است/ دعوت وزیر صمت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توان ما در حوزه فولاد در سطح کشور کامل شده و از مرحله مهندسی، اجرا، ساخت و بهره‌برداری می‌توانیم تمام مراحل مورد نیاز را در داخل کشور تأمین کنیم.
 وزیر صمت:

توان تولید فولاد ایران افزایش یافته است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش توان تولید فولاد ایران گفت: فولاد ایران در سال گذشته در دنیا ۶.۵ درصد رشد داشته است.
 معاون وزیر صنعت:

ذخیره قطعی معادن کشور بیش از 30 میلیارد تن است

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ذخایر معدنی کشور 30 تا 35 میلیارد تن است، اما میزان ذخایر زمین‌شناسی معادن کشور حدود 55 میلیارد تن برآورد شده است.
 شاخص ها و اهم اقدامات وزارت صمت طی ۶ ماهه اول سال تشریح شد؛

افزایش 8.5 درصدی صدور پروانه بهره برداری و افزایش 18.2 درصدی صدور جواز تاسیس/ کاهش 5.5 درصدی واردات به کشور/ افزایش 6.6 درصدی تولید فولاد خام، افزایش 15.9 درصدی تولید کاتد مس، افزایش 5.2 درصدی تولید سیمان، رشد 6.6 درصدی تولید انواع لوازم خانگی

می متالز - معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت چکیده شاخص ها و اهم اقدامات این وزارتخانه را طی 6 ماهه نخست امسال تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما