خبر
صنعت   دانشگاه ها  

ارتباط صنعت با دانشگاه تنها راه استقلال اقتصاد کشور است

میم تالز - رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی گفت: تنها راه استقلال اقتصادی کشور ارتباط صنعت با دانشگاه است و امیدواریم این تعاملات روز به روز افزایش یابد.

به گزارش می متالز، بخشعلی معصومی روز پنجشنبه در حاشیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دانشگاه پیام نور همانند سال های قبل در این دوره از نمایشگاه نیز حضور فعال دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه های پیام نور در زون های مختلف حضور یافته و بیشتر طرح های فناورانه و ایده های دانشجویی این دانشگاه است که در این نمایشگاه حضور دارند.

معصومی  گفت: مراکز نوآوری در دانشگاه های پیام نور هشترود، ملکان، عجب شیر و تبریز به صورت فعال در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی حضور یافته اند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم سرمایه گذاران طرح های فناورانه ارایه شده را تجاری سازی کنند تا تبدیل علم به ثروت انجام یابد.

رییس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با بیان اینکه سیستم آموزشی این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها متفاوت تر است و رشته های فنی کمتری در این دانشگاه ارایه می شود، گفت: با این وجود دانشگاه پیام نور استان مشارکت فعالی با صنایع مختلف دارد.

وی ادامه داد: این دانشگاه با وزارت صنعت، معدن و تجارت و انجمن کارفرمایان تفاهم نامه های همکاری منعقد کرده و فعالیت خوبی در حوزه ارتباط دانشگاه با صنایع دارد.

هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی فردا در نمایشگاه بین المللی تبریز به پایان می رسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وزیر صنعت: ایران در زمینه صادرات به چین باید فعال تر شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که به شانگهای سفر کرده است با اشاره به اینکه چین سالانه 2 هزار و 300 میلیارد دلار کالا وارد می کند اظهار کرد: سهم ایران اکنون از این رقم ناچیز است و ما باید در زمینه صادرات به چین فعال تر عمل کنیم.
 

۱۴۵ واحد صنفی متخلف در دماوند پلمب شد

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۲۰۶ پرونده به واحد گران فروشی و کم فروشی تعزیرات حکومتی ارجاع شده، گفت: ۱۴۵ واحد صنفی متخلف در این مدت پلمب و ملزم به اخذ مجوزهای قانونی.
 وزیر صمت در سیرجان:

ایران به خودکفایی در صنعت فولاد رسیده است

می متالز - رحمانی گفت: سال ۹۲ جزو وارد کنندگان عمده فولاد بودیم اما امروز جزو صادرکنندگان عمده هستیم و معتقدم در زنجیره صنعت فولاد که صنعت بومی ما شده، خودکفا هستیم.
 رئیس جمهور:

گل گهر بهشت معدنی است

می متالز - حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهور گفت: گل گهر بهشت معدنی است، در دنیا استخراج معادن در عمق هزار و ۵۰۰ متر تا ۳ هزار متر است اما در گل گهر مس و آهن از سطح زمین بیرون می‌آید و معدن سرمایه عظیمی است و تنوع معدنی در کشور داریم و اکتشافات جدیدی به ثبت رسیده است.
 

دو شرکت دانش‌بنیان در رینوتکس به مس آذربایجان قول همکاری دادند

می متالز - در بازدید معاون وزیر صمت از غرفه‌ شرکت مجتمع مس آذربایجان در نمایشگاه رینوتکس تبریز، داخلی‌سازی دو قطعه‌ی مورد نیاز مجتمع مس آذربایجان که در نمایشگاه رونمایی شده بود، توسط دو شرکت‌ دانش‌بنیان مستقر غرفه‌ی ایدرو، به تصویب رسید.
 با حضور رییس جمهور صورت گرفت

افتتاح پروژه‌های منطقه معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان

می متالز - کارخانه ذوب و ریخته‌گری شماره یک شرکت جهان فولاد سیرجان، خط ۲ کارخانه احیاء مستقیم مگامدول (کوثر) شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر، واحد بخار نیروگاه گل گهر و شرکت گهر انرژی سیرجان روز دوشنبه و در ادامه سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمان با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما