خبر
آهن و فولاد  

طرح آهن اسفنجی شرکت احیاء استیل فولاد بافت به بهره‌برداری رسید

می متالز - همزمان با سفر هیات دولت به استان کرمان، طرح آهن اسفنجی شرکت احیاء استیل فولاد بافت با حضور رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

به گزارش می متالز، این طرح با مشارکت سازمان ایمیدرو، بانک صنعت و معدن و گروه مالی گردشگری احداث شده است.

تولید آهن اسفنجی شرکت استیل فولاد بافت با فناوری بومی سازی شده پرد (Pered) انجام می شود.

ظرفیت تولید سالیانه شرکت احیا استیل فولاد بافت در فاز نخست بیش از 800 هزار تن در سال است.

شرکت احیاء استیل فولاد بافت در 2 فاز اجرایی خود، دارای ظرفیت تولید بیش از یک میلیون و 500 هزار تن، آهن اسفنجی و گندله است.

این واحد با سرمایه گذاری بیش 120 میلیون یورو برای 250 به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

گفتنی است؛ شرکت احیاء استیل فولاد بافت در مهر ماه سال جاری با تولید 70 هزار تن آهن اسفنجی رکورد بالاترین تولید را در میان 7 طرح فولادی کشور به خود اختصاص داده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انتقاد نماینده مجلس و استاندار اراک از واگذاری هپکو به شستا

می متالز - نماینده مجلس و استاندار اراک با انتقاد از بی‌برنامگی دولت در تصمیم گیری ها و واگذاری هپکو به سازمان تامین اجتماعی توضیخاتی دادند.
 بانک صنعت و معدن اعلام کرد:

تامین مالی ۲۸۰ میلیون دلاری برای تولید آهن اسفنجی

می متالز - معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات بانک صنعت و معدن اعلام کرد: ، طرح توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد شهرستان کوار در استان فارس با اعتباری به میزان ۲۸۰ میلیون دلار در فاز نخست و به منظور تولید آهن اسفنجی به بهره‌برداری رسید که توسط این بانک تامین مالی شد.
 

سرمایه‌گذاری۵۱۰۰ میلیارد تومانی برای راه‌اندازی طرح‌های آهن اسفنجی

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در مراسم بهره‌برداری همزمان فاز اول طرح‌های توسعه‌ای یک مجتمع صنعتی ذوب آهن می‌گوید این طرح با سرمایه گذاری ۵۱۰۰ میلیارد تومانی به انجام رسیده است.
 در یک ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور؛

واحد تولید آهن اسفنجی و گندله آهن کوار به بهره‌برداری رسید

می متالز - در یک ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور و توسط معاون امور معدنی وزارت صمت، طرح‌های توسعه‌ای و واحد تولید آهن اسفنجی با ظرفیت سالانه ١.٨ میلیون تن و واحد تولید گندله آهن با ظرفیت سالانه ٣.٥ میلیون تن با سرمایه گذاری ٥ هزار میلیارد تومانی در شهرستان کوار به بهره برداری رسید.
 

ظرفیت اکتشاف و استخراج در خدمت زنجیره فولاد قرار می‌گیرد

می متالز - در شرایط کنونی جهت رهایی از تحریم‌ها و کم کردن وابستگی به درآمدهای نفتی و همچنین محقق کردن منویات مقام معظم رهبری (جهش تولید) توجه ویژه به کشف ذخایر معدنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که می‌توان در چارچوب برنامه‌ای هماهنگ و قابل حصول به اهداف آرمانی برسیم که همانا حصول حداکثری ارزش‌افزوده و بهره‌برداری بهینه از ذخایر معدنی، رونق تولید و کاهش وابستگی به نفت است.
 

تولید شمش فولادی از سطح ۵.۷ میلیون تن گذشت

می متالز - تولید شمش فولادی از سوی شرکت‌های بزرگ و واحدهای وابسته به ایمیدرو در سه ماهه نخست امسال با رشد هشت درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به پنج میلیون و ۷۰۲ هزار و ۶۰۴ تن رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما