خبر
پالایشگاه  

پالایشگاه نفت تهران بر مدار تولید

می متالز - مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران از پایان تعمیرات اساسی این شرکت خبر داد.

به گزارش می متالز، محمدعلی هاشمی اظهار کرد: پس از ۳۰ روز کار مداوم و شبانه‌روزی کارکنان پالایشگاه نفت تهران، تعمیرات اساسی واحد‌های تقطیر شمالی، تهیه روغن و گاز مایع شمالی این پالایشگاه با موفقیت و بدون حادثه جدی پایان یافت.

وی افزود: در این دوره از تعمیرات اساسی با توجه به لزوم تعویض ظرف فلر پالایشگاه شمالی و برخی اصلاحات ضروری در واحد‌های عملیاتی آیزوماکس شمالی، آمین، سولفورزدایی از نفت گاز، سولفورزدایی از نفت سفید، ایزومریزاسیون، نیروگاه شماره ۳ (توربین گازی GTG) و آب و برق و بخار شمالی، واحد‌های موردنظر مطابق برنامه و با رعایت استاندارد‌های عملیاتی، مهندسی و ایمنی از سرویس خارج شده و پس از اجرای موفق دستور کار‌های اضطراری در مدار تولید قرار گرفتند. این فرآیند با هماهنگی قابل تقدیر تیم‌های کاری از ادارات تعمیرات، بهره‌برداری، مهندسی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، بازرگانی، اداری و دیگر اداره‌های درگیر انجام گرفت و همه اهداف کلیدی برنامه‌ریزی‌شده محقق شده است.

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران درخصوص برنامه‌های بهبود مهم در این تعمیرات اساسی ادامه داد: کار‌هایی که از سال‌ها پیش شناسایی، ارزیابی و برنامه‌ریزی‌شده بودند، با تمهیدات در نظر گرفته‌شده و ایجاد آمادگی‌های لازم اجرا شد.

هاشمی خاطر نشان کرد: فرآیند تعمیرات اساسی با توجه به حجم زیاد دستور کارها، پراکندگی فعالیت‌ها و حضور حدود ۱۱۰۰ نفر نیروی کاری که در شرایط سخت محیطی فعالیت می‌کنند و در مواردی از تجربه و توانمندی کافی نیز برخوردار نیستند، فرآیندی پرریسک محسوب می‌شود و به همین لحاظ نظارت و هماهنگی واحد‌های درگیر برای کاهش سطح ریسک، مدیریت منابع و کنترل فعالیت‌ها در چارچوب برنامه زمان‌بندی طرح ریزی‌شده بسیار ضروری است.

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران گفت: در هر تعمیرات اساسی نواقص و کمبود‌هایی نیز شناسایی می‌شوند که پس از بررسی و تحلیل ازسوی مدیران، مسوولان و کارشناسان، از آن‌ها برای بهبود فعالیت‌ها در آینده و انتقال دانش و تجربه به شرکت استفاده می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیش ­بینی بازار 4 حامل­ انرژی در آسیا

می متالز - بازارهای حامل‌های انرژی در آسیا متاثر از عوامل جدید ممکن است در هفته جاری با سناریوی جدید قیمتی مواجه شوند.
 

ریزش ۷۸۰ ینی نفت سفید

می متالز - نفت سفید توکیو در بازار روز جمعه ۷۸۰ ین ژاپن معادل ۷۵/ ۱‌درصد کاهش یافت تا به قیمت ۴۳ هزار و ۸۰۰ ین در هر هزار لیتر برسد. با این حال، این حامل انرژی روند کلی صعودی را طی می‌­کند، چراکه از حدود سه ماه قبل تقاضا برای سوخت هواپیما که از نفت سفید تولید می‌­شود، افزایش یافته است.
 

نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی روی میز فروش بورس انرژی می‌رود

می متالز - رینگ داخلی بورس انرژی امروز میزبان عرضه نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خواهد بود.
 

صعود آهسته و پیوسته نفت سفید

می متالز - کووید-۱۹ یکی از سنگین‌ترین ضربات را به نفت سفید که ماده تشکیل‌دهنده سوخت هواپیما است، زد. این سوخت در آوریل به کانال ۲۶ هزار ینی سقوط کرد، اما پس از آن به تدریج و با افزایش نسبی سفرهای هوایی، رشد کرد. بقیه حامل‌­های انرژی در بازار دیروز به دلیل تشدید نگرانی­‌ها از بروز موج دوم کرونا کاهش قیمتی را تجربه کردند.
 از ابتدای تیرماه ۹۹ و از طریق کارت بانکی،

توزیع الکترونیکی نفت سفید و نفت‌گاز در منطقه البرز آغاز شد

می متالز - معاون بازرگانی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه البرز گفت: از ابتدای تیرماه ۹۹ هیچ‌گونه حواله کاغذی صادر نمی‌شود و مصرف‌کنندگان باید درخواست فرآورده نفت سفید و نفت‌گاز خود را در سامانه تجارت آسان و کارت بانکی ثبت کنند.
 

عرضه سوخت هوایی و نفت سفید شرکت ملی پخش در ویترین بورس انرژی

می متالز - رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی روز دوشنبه (نهم تیرماه) میزبان سوخت هوایی و نفت سفید (محموله دریایی) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما