خبر
پالایشگاه  

پالایشگاه نفت تهران بر مدار تولید

می متالز - مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران از پایان تعمیرات اساسی این شرکت خبر داد.

به گزارش می متالز، محمدعلی هاشمی اظهار کرد: پس از ۳۰ روز کار مداوم و شبانه‌روزی کارکنان پالایشگاه نفت تهران، تعمیرات اساسی واحد‌های تقطیر شمالی، تهیه روغن و گاز مایع شمالی این پالایشگاه با موفقیت و بدون حادثه جدی پایان یافت.

وی افزود: در این دوره از تعمیرات اساسی با توجه به لزوم تعویض ظرف فلر پالایشگاه شمالی و برخی اصلاحات ضروری در واحد‌های عملیاتی آیزوماکس شمالی، آمین، سولفورزدایی از نفت گاز، سولفورزدایی از نفت سفید، ایزومریزاسیون، نیروگاه شماره ۳ (توربین گازی GTG) و آب و برق و بخار شمالی، واحد‌های موردنظر مطابق برنامه و با رعایت استاندارد‌های عملیاتی، مهندسی و ایمنی از سرویس خارج شده و پس از اجرای موفق دستور کار‌های اضطراری در مدار تولید قرار گرفتند. این فرآیند با هماهنگی قابل تقدیر تیم‌های کاری از ادارات تعمیرات، بهره‌برداری، مهندسی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، بازرگانی، اداری و دیگر اداره‌های درگیر انجام گرفت و همه اهداف کلیدی برنامه‌ریزی‌شده محقق شده است.

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران درخصوص برنامه‌های بهبود مهم در این تعمیرات اساسی ادامه داد: کار‌هایی که از سال‌ها پیش شناسایی، ارزیابی و برنامه‌ریزی‌شده بودند، با تمهیدات در نظر گرفته‌شده و ایجاد آمادگی‌های لازم اجرا شد.

هاشمی خاطر نشان کرد: فرآیند تعمیرات اساسی با توجه به حجم زیاد دستور کارها، پراکندگی فعالیت‌ها و حضور حدود ۱۱۰۰ نفر نیروی کاری که در شرایط سخت محیطی فعالیت می‌کنند و در مواردی از تجربه و توانمندی کافی نیز برخوردار نیستند، فرآیندی پرریسک محسوب می‌شود و به همین لحاظ نظارت و هماهنگی واحد‌های درگیر برای کاهش سطح ریسک، مدیریت منابع و کنترل فعالیت‌ها در چارچوب برنامه زمان‌بندی طرح ریزی‌شده بسیار ضروری است.

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران گفت: در هر تعمیرات اساسی نواقص و کمبود‌هایی نیز شناسایی می‌شوند که پس از بررسی و تحلیل ازسوی مدیران، مسوولان و کارشناسان، از آن‌ها برای بهبود فعالیت‌ها در آینده و انتقال دانش و تجربه به شرکت استفاده می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 شرکت پالایش نفت تهران در مدار تولید

تعمیرات اساسی پالایشگاه نفت تهران پایان یافت

می متالز - مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران از اتمام موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی در این شرکت خبر داد.
 در بورس انرژی؛

فردا ۲۰ هزار تن نفت سفید عرضه می شود

می متالز - فردا نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل در دو نوبت عرضه خواهد شد.
 امروز انجام می‌شود:

عرضه نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

می متالز - رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران، امروز میزبان عرضه نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است.
 

تامین سوخت و گاز در مناطق زلزله‌زده

می متالز - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: سوخت مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی به طور کامل تامین شده است.
 

سوخت روستاهای سخت‌گذر منطقه کردستان ارسال و ذخیره‌سازی شد

می متالز - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۲۱ میلیون لیتر نفت سفید در استان کردستان تامین و توزیع شده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهش ۱۱ درصدی همراه بوده است.
 امروز صورت می گیرد؛

عرضه نفت سفید در بورس انرژی

می متالز - رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران، امروز میزبان عرضه نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما