خبر
گمرک  

کالاهای معاف از ثبت‌سفارش در مناطق آزاد اعلام شد

می متالز - فهرست ۷۶ قلم معاف از ثبت سفارش برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام شد.

به گزارش می متالز، گمرک فهرست ۷۶ قلم کالای معاف از ثبت سفارش برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را اعلام کرد.

بر این اساس واردات مواد اولیه تولیدی و واسطه‌ای ماشین­ آلات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شامل ۷۶ ردیف تعرفه نیازی به ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارد.

این کالاها فقط منوط به رعایت ضوابط و مقررات مربوطه به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌توانند وارد شوند.

این کالاها شامل کامیون‌های جرثقیل، برخی قطعات خودرو، پروفیل، ورق‌های ام دی اف، میعانات گازی و ... می‌شود.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نسل جدید تویوتا «RAV4» وارد خاک ایران شد

می‌متالز - در این روزها که بازار خودروهای وارداتی با رکود سنگینی مواجه است و درهای ورودی کشور همچنان بسته باقی مانده‌اند، شاهد ورود خودروهای جدید و به‌روز به گمرکات کشور هستیم که توسط سفارتخانه‌های کشورهای مختلف وارد می‌شوند و به‌منظور استفاده در ناوگان حمل‌ونقل خود پا به خاک کشور می‌گذارند.
 

کدام مرزها باز است؟

می‌متالز - سخنگوی گمرک ایران ضمن تشریح آخرین وضعیت مرزهای کشور گفت: در صورت تایید اقدامات مشترک ایران و ترکمنستان، از اول ماه ژوئن یعنی ۱۲ خرداد مرزهای ما با ترکمنستان بازگشایی می شود.
 

صادرات بیش از ۴ میلیون دلار کالا از گمرک استان همدان

می متالز - مدیرکل گمرک استان همدان گفت: در فروردین ماه امسال ۴ میلیون و ۹۲۴ هزار و ۹۱۰ دلار کالا از گمرک این استان صادر شده است.
 فاروقی، نایب‌رییس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران:

عدم تعیین منشأ ارز، مانع ترخیص کالا از گمرک نیست

می متالز - محمدرضا فاروقی، نایب‌رییس کمیسیون مدیریت واردات و تسهیل تجارت اتاق بازرگانی ایران در یادداشتی در روزنامه «تعادل» از موانع ترخیص کالا از گمرکات کشور گفت.
 

افزایش 102 درصدی ارزش ریالی صادرات در گمرک تمرچین

می متالز - ناظر گمرکات آذربایجان غربی از افزایش 102 درصدی ارزش ریالی صادرات در گمرک تمرچین خبر داد و گفت: در راستای شیوع بیماری کرونا و به دنبال آن بسته بودن مرزهای مشترک با ترکیه، عملا گمرک بازرگان نقش چندانی در مبادلات تجاری ندارد ولی گمرک تمرچین طی این مدت فعال بوده و مبادلات نیز از طریق این گمرک انجام می‌شود.
 دبیر انجمن واردکنندگان خودرو مطرح شد:

آخرین آمار از خودروهای مانده در گمرک

می متالز - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: همچنان نزدیک به ۳۰۰۰ خودرو در گمرکات کشور باقی مانده و ما درخواست تمدید مصوبه ترخیص خودروها را داده‌ایم. لازم به ذکر است که امسال احتمال آزادسازی واردات خودرو صفر است و به نظر می‌رسد قیمت‌ها همچنان در بازار بالا برود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما