خبر
هوایی و فرودگاه ها  

اخراج ۱۶ کارمند ایرباس به ظن جاسوسی از آلمان

می متالز - شرکت هواپیما سازی ایرباس برخی کارکنان خود را به ظن سرقت اسناد محرمانه وزارت دفاع آلمان اخراج کرد.

به گزارش می متالز، شرکت هواپیما سازی «ایرباس» ۱۶ نفر از کارکنان خود را به دلیل سرقت اسناد محرمانه وزارت دفاع آلمان، اخراج کرده است.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» به نقل از «خبرگزاری آلمان»، ایرباس اخراج شماری از کارکنانش را تأیید کرده، اما جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نکرده است.

یک منبع مطلع شرکت ایرباس در این زمینه گفت: «برخی کارمندان ما به اسناد سری دست یافته بودند.»

منابع مطلع در شرکت ایرباس در این زمینه گفتند که دادستان‌های آلمان در حال تحقیق در مورد جاسوسی کارمندان ایرباس در مورد دو پروژه تسلیحاتی نیرو‌های مسلح آلمان هستند. این کارمندان در یک پروژه اطلاعاتی، امنیتی مرتبط با امنیت سایبری در شهر «مونیخ» مشغول به فعالیت بودند.

این در حالی است که رسانه‌های آلمان پیشتر در این زمینه گزارش کرده بودند کارمندان ایرباس به اسناد سری ارتش آلمان در زمینه یک سامانه مخابراتی و موارد دیگر دست یافته‌اند.

اخیرا نیز نیروی هوایی آلمان اعلام کرد که با توجه به بروز مجدد مشکلات فنی در هواپیمای ترابری نظامی ساخت ایرباس، دو هواپیمای نظامی ایرباس از نوع «ام-۴۰۰» را مرجوع کرده است.

کد خبر: 69743
تاریخ: 1398/09/10 - 23:20
منبع: تابناک

ایرباس  آلمان  شرکت هواپیما سازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ادامه رکود خودروسازی جهان در ۲۰۲۰

می متالز - بنابر گزارش مرکز تحقیقات خودروسازی آلمان، فروش جهانی خودروها و شاسی بلندها یک‌بار دیگر در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد یافت؛ اما به نظر می‌رسد در این سال پایان روند کاهشی فروش خودروسازان در جهان رقم بخورد.
 

فعالان محیط زیست آلمانی خواستار تعطیلی نیروگاه های برق زغال سنگ شدند

می متالز - جمعی از فعالان محیط زیست در شرق آلمان روز یکشنبه با نشستن بر روی یک ریل آهن از دولت خواستند بلافاصله سوزاندن زغال سنگ با هدف تولید برق را متوقف کند.
 

آلمان تا 2038 سوخت زغال‌سنگ را برای تولید برق کنار می‌گذارد

می متالز - وزیر محیط زیست آلمان اعلام کرد: این کشور قصد دارد امروز به جمع کشورهای عضو پیمان PPCA در کنار گذاشتن سوخت زغال سنگ در تولید نیرو بپیوندد.
 

افزایش عرضه قراضه فولاد زنگ‌نزن آلمان

می متالز - با توجه به کاربردهای گوناگون فولاد زنگ‌نزن در صنایع مختلف و حجم استفاده بالای این محصول، قراضه فولاد زنگ‌نزن اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.
 

تاثیر بازار خودرو بر صنعت فولاد آلمان

می متالز - شرکت های بزرگ خودرو ساز آلمان به دلیل کاهش فروش خود در سال جاری از تصمیم خود برای تعدیل نیرو و کاهش تولید خبر داده اند که این امر موجب کاهش بیش از پیش مصرف فولاد در این کشور می شود.
 

رسانه آلمانی: اروپا با طرح اینستکس آبروی خود را برده است

می متالز - یک رسانه آلمانی در گزارشی با اشاره به نارضایتی فعالان اقتصادی در آلمان از تضمین‌های وعده داده شده دولت در مبادلات تجاری با ایران نوشت که اروپا با سیستم اینستکس برای دور زدن تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا آبروی خود را برده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما