خبر
جاده ای و پایانه ها  

همکاری ایران و پاکستان در حوزه حمل و نقل گسترش می یابد

می متالز - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از تسهیل حمل کالا و ترانزیت بین این استان و ایالت بلوچستان کشور پاکستان بر اساس توافقات به عمل آمده در هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان خبر داد.

به گزارش می متالز، ایوب کرد اظهار داشت: هفتمین کمیته تجارت مرزی استان سیستان و بلوچستان ایران و ایالت بلوچستان پاکستان با حضور نمایندگانی از وزارت امورخارجه، وزارت کشور، اتاق بازرگانی، مسوولان، کارشناسان و فعالان حوزه های مختلف اقتصادی از صنعت حمل و نقل جاده ای در آذرماه جاری به مدت ۲ روز در زاهدان برگزار شد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با دارا بودن ظرفیت های فراوان اقتصادی زمینه خوبی را در حوزه حمل و نقل و ترانزیت برای کشورهای منطقه به ویژه پاکستان فراهم کرده است، ادامه داد: در این نشست مسائلی همچون صدور ویزای ۶ ماهه و یکساله کثیر الورود برای رانندگان ایرانی، تسریع در عملیات بازسازی جاده کویته- تفتان درخواست شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین فراهم آوردن امکان تردد کامیون های حامل اقلام تجاری ایرانی به تمامی شهرهای مقصد در پاکستان و ترخیص کالا در همان نقطه همانند رویه جاری برای ناوگان پاکستانی در ایران، مورد تاکید قرار گرفت که طرف پاکستانی اعلام داشت موضوع را از طریق مراجع ذیربط پیگیری می کند.

کرد افزود: همچنین با توجه به اجرای موفق عبور کالا تحت پوشش کنوانسیون TIR، بنا شد به منظور تسهیل بیشتر حمل و نقل و ترانزیت زمینی کالا بین دو کشور، اجرای کنوانسیون CMR نیز توسط مقامات پاکستانی مورد پیگیری قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت خدمت رسانی مطلوب به زائرین پاکستانی ابا عبدالله الحسین (ع) و همچنین سایر گردشگران افزود: با توجه به رشد روزافزون تردد زائرین و گردشگران از طریق مرزهای زمینی، با تاکید بر راه اندازی مجدد قطار مسافربری-گردشگری بین دو کشور، بنا شد بخشی از تردد مسافرین، از حمل و نقل جاده ای به ریلی منتقل شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان آغاز شد

می متالز - مسوول روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی استان سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان پاکستان در زاهدان آغاز شد.
 در مراسم اختتامیه کنفرانس ایستگاه‌های آینده مطرح شد:

پاسخ مثبت مدیرعامل راه‌آهن به درخواست دانشجویان ریلی/ گروه‌های کاری مشابه UIC در ایران تشکیل می‌شوند

می متالز - سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن از برگزاری نشستی با اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد شرکت راه‌آهن به منظور تصمیم‌گیری بر سر چگونگی تشکیل گروه‌های کاری مشابه ۱۲۰ گروه کاری UIC خبر داد و گفت: ین اقدام در پاسخ به درخواست دانشجویان حوزه حمل‌ونقل ریلی که علاقه‌مند به فعالیت در محیط‌های کاری واقعی با داده‌های واقعی بودند انجام می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما