خبر
جاده ای و پایانه ها  

همکاری ایران و پاکستان در حوزه حمل و نقل گسترش می یابد

می متالز - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از تسهیل حمل کالا و ترانزیت بین این استان و ایالت بلوچستان کشور پاکستان بر اساس توافقات به عمل آمده در هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان خبر داد.

به گزارش می متالز، ایوب کرد اظهار داشت: هفتمین کمیته تجارت مرزی استان سیستان و بلوچستان ایران و ایالت بلوچستان پاکستان با حضور نمایندگانی از وزارت امورخارجه، وزارت کشور، اتاق بازرگانی، مسوولان، کارشناسان و فعالان حوزه های مختلف اقتصادی از صنعت حمل و نقل جاده ای در آذرماه جاری به مدت ۲ روز در زاهدان برگزار شد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با دارا بودن ظرفیت های فراوان اقتصادی زمینه خوبی را در حوزه حمل و نقل و ترانزیت برای کشورهای منطقه به ویژه پاکستان فراهم کرده است، ادامه داد: در این نشست مسائلی همچون صدور ویزای ۶ ماهه و یکساله کثیر الورود برای رانندگان ایرانی، تسریع در عملیات بازسازی جاده کویته- تفتان درخواست شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین فراهم آوردن امکان تردد کامیون های حامل اقلام تجاری ایرانی به تمامی شهرهای مقصد در پاکستان و ترخیص کالا در همان نقطه همانند رویه جاری برای ناوگان پاکستانی در ایران، مورد تاکید قرار گرفت که طرف پاکستانی اعلام داشت موضوع را از طریق مراجع ذیربط پیگیری می کند.

کرد افزود: همچنین با توجه به اجرای موفق عبور کالا تحت پوشش کنوانسیون TIR، بنا شد به منظور تسهیل بیشتر حمل و نقل و ترانزیت زمینی کالا بین دو کشور، اجرای کنوانسیون CMR نیز توسط مقامات پاکستانی مورد پیگیری قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت خدمت رسانی مطلوب به زائرین پاکستانی ابا عبدالله الحسین (ع) و همچنین سایر گردشگران افزود: با توجه به رشد روزافزون تردد زائرین و گردشگران از طریق مرزهای زمینی، با تاکید بر راه اندازی مجدد قطار مسافربری-گردشگری بین دو کشور، بنا شد بخشی از تردد مسافرین، از حمل و نقل جاده ای به ریلی منتقل شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر راه و شهرسازی:

ایجاد کریدور ایران - روسیه - اروپا در دستور کار قرار گرفت

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر رویکرد توسعه همکاری‌های استراتژیک با روسیه گفت: ایجاد کریدور ایران ــ روسیه ــ اروپا در دستور کار قرار گرفت
 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان:

صادرات 54 هزار تن سیمان سیستان از پایانه مرزی میلک به افغانستان

می متالز - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صادرات 54 هزار تن سیمان سیستان در قالب 2 هزار و 56 سفر ناوگان باری از طریق پایانه مرزی میلک به کشور افغانستان، از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
 

صادرات ۵۴ هزار تن سیمان از پایانه مرزی میلک به کشور افغانستان

می متالز - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صادرات ۵۴ هزار تن سیمان سیستان در قالب ۲ هزار و ۵۶ سفر ناوگان باری از طریق پایانه مرزی میلک به کشور افغانستان، از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
 

بهسازی زیرساخت‌های جاده‌ای از موثرترین راهکارهای رونق حمل و نقل

می متالز - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از اجرای عملیات روکش آسفالت ۳۳۴ کیلومتر از محورهای این استان در سال گذشته خبر داد.
 

رشد ۱۷ درصدی صادرات از گمرکات سیستان و بلوچستان

می متالز - ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان و مدیرکل گمرک زاهدان گفت: صادرات سال گذشته از گمرکات استان ۱۷ درصد در مقایسه با سال ۹۷ رشد داشته است.
 

جابجایی بیش از 9 میلیون تن کالا در سیستان و بلوچستان

می متالز - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: 9 میلیون و 268 هزار و 973 تن کالا با 583 هزار و 230 سفر باری در سال 98 توسط ناوگان باری در این استان حمل شده است که نسبت به سال 97 از رشد 26 درصدی در تناژ و 24 درصدی در تعداد سفر برخوردار بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما